Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 22. března 2023 Leona

Nepropásněme vzácnou příležitost mlčet!

11. 01. 2012 22:05:05
Jacques Chirac, předchozí prezident Francie kdysi na adresu nových členů EU včetně ČR prohlásil, že propásli vzácnou příležitost mlčet. Nynější francouzský prezident Sarkozy vyzývá tyto země, aby se neprodleně rozhodly, poskytnout MMF v podstatě nevratnou půjčku, pro „záchranu“ nesmyslného politického projektu – eura. Teď bychom měli ovšem Chiraca poslechnout a mlčet tak dlouho až bude jasné, kam euro dopadne.

Dle představ vládnoucího dua EU Merkelová – Sarkozy bychom měli do společné kádě měli nasypat cca 90 miliard korun. Při současné nerozumné a rozhazovačné politice EU je však téměř jisté, že tyto peníze, které nám budou scházet na naše zdravotnictví, důchody atd., propadnou ve prospěch nenasytných evropských bank. Navíc, obyvatelé z těch zemí, kterým bychom měli solidárně přispět, neuvidí z těchto peněz vůbec nic. Evropské a především německé banky zcela bezprecedentně napůjčovaly nyní krachujícím zemím miliardy a já si myslím, že tak trochu záměrně. Vždyť to zaplatí včetně úroků daňoví poplatníci z těch zemí, kde ekonomika ještě tak nějak funguje. V Německu a ve Francii budou volby a tamní vládnoucí politici zcela určitě nenechají své největší banky padnout. O.K. Rozumím tomu, ale proč proboha na to máme přispívat my, kteří eurem neplatíme a kteří už jsme dávno do společné kádě přispěli rozvratem našich prosperujících podniků, aby nekonkurovaly svým potenciálem podnikům z velkých zemí EU. Vzpomeňme na naše zcela zničené cukrovarnictví, protekcionistickou politikou ve prospěch zemědělců starých zemí EU, která záměrně ničí naše farmáře tím, že zcela nepokrytě upřednostňuje vlastní produkci.

Těch příkladů je nepřeberné množství, nemá je cenu všechny jmenovat. Každý ví a dokonce mnozí na vlastní kůži zažívají nezaměstnanost tím, že v jejich okolí firmy skončily činnost, neboť jejich zahraniční vlastníci přesouvají výrobu do zcela jiných teritorií. Komu na tom z EU záleží. Komu z vládců EU bude záležet na tom až my budeme potřebovat pomoc a těch 90 miliard nám bude scházet.

Navíc, pro ovládání menších zemí EU už dávno v hlavách politiků velkých zemí uzrál plán, který Evropu srazí na kolena úplně. Společná fiskální politika, federalizace Evropy. Navíc plány se rodí v hlavách politiků těch velkých zemí a kde je záruka, že právě oni jsou ti nejmoudřejší.

Zcela hloupá je argumentace, když neposkytneme miliardy de černé díry dluhové pasti EU, že nás opět pohltí východní obr. Proč konečně nemůžeme už jednou být svéprávní. Copak se Švýcaři bojí jakéhokoliv pohlcení. Možná namítnete, jsou od Ruska daleko. To sice ano, ale od nacistického Německa byli proklatě blízko a přesto zůstali sví. V Politickém spektru na čt 24 , ve kterém budu v sobotu 14. 1. ve 14,31 diskutovat s nositeli zcela protichůdných názorů, než jsou ty mé, na naši 90 miliardovou injekci do, jak já říkám, černé díry dluhové politiky EU, jsem nestačil dostatečně poukázat na to, že existuje ještě nebezpečí, že v zemích, se kterými máme z historie neblahé zkušenosti, může vyhrát síla, která využije svázanost EU ke své naprosté dominanci, ke škodě svých menších sousedů.

Evropa je krásná a jedinečná ve své rozmanitosti. Kde jinde na světě se během krátké doby pozemními komunikacemi dostanete do zcela jiného prostředí. Vždycky, když se nějaký vládce snažil Evropu svázat do uniformity, ať už to byl Napoleon, Hitler či Stalin, bylo to k její škodě. EU není špatný projekt. Ovšem, z původního záměru se jaksi vytrácí zdravý rozum. Jakmile se totiž do rozumové úvahy vkrade ideologie je se vším dobrým konec. Nechme Evropu žít ve své rozmanitosti. Řecku po počátečních otřesech bude s vlastní měnou lépe. Zlevní se turistika, a tím se zcela logicky zase do Řecka nahrnou peníze. Přirozeně. To samé platí i pro Portugalsko, Španělsko a částečně i pro Itálii. Euro, pokud by mělo zůstat, ať je v těch zemích, které mají srovnatelné podmínky. Německo, Nizozemsko, Lucembursko atd. A my? Mlčme co nejdéle. Mluviti stříbro, mlčeti zlato.

Autor: Petr Hannig | středa 11.1.2012 22:05 | karma článku: 39.97 | přečteno: 3982x

Další články blogera

Petr Hannig

Stop návratu 50tých let

„Uvědomělí studenti nesouhlasí s buržoasními názory svých vysokoškolských přednášejících. Je třeba vymést ten Augiášův chlív zpátečníků a kontrarevolucionářů. Dost již prvorepublikových profesorů a docentů."

15.3.2023 v 10:53 | Karma článku: 48.47 | Přečteno: 12250 | Diskuse

Petr Hannig

V den inaugurace o něčem jiném

Sledoval jsem pozorně, na rozdíl od mnohých mých známých, celý den průběh inaugurace, včetně komentářů různých politologů a odborníků následné debaty politiků.

9.3.2023 v 23:36 | Karma článku: 47.22 | Přečteno: 5866 | Diskuse

Petr Hannig

Mesiáš

V sobotu večer jsem poslouchal jsem interview ČT se zvoleným prezidentem z budovy Národního muzea. Zaujala mne Pavlova věta, že má obavu, aby jej lidé nepasovali na mesiáše, který vyřeší všechny jejich problémy.

30.1.2023 v 9:50 | Karma článku: 48.36 | Přečteno: 12454 | Diskuse

Petr Hannig

Řád a klid

To je heslo, podle předpovědí všech agentur, zřejmě našeho budoucího prezidenta, generála Petra Pavla. V podstatě se s tím heslem lze ztotožnit. Jenže:

23.1.2023 v 7:45 | Karma článku: 48.40 | Přečteno: 17037 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Vztah mezi západem a východem je na bodě mrazu, kdy přijde mír?

Kdo si myslí, že válka je daleko, mýlí se. Válka může přijít kdykoliv, jen vědomý člověk tohle vidí a cítí.

22.3.2023 v 9:37 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 8 | Diskuse

Irena Houdková

Ukliďte si stůl a Váš mozek bude výkonnější, Vy koncentrovanější a eliminujete chyby

Máte problém se při práci soustředit, jste roztěkaní a nejste spokojeni se svou výkonností? Dnes mám pro Vás několik doporučení týkajících se pracovního stolu, která Vám pomohou zvýšit Vaši koncentraci a zároveň snížit chybovost.

22.3.2023 v 6:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Rok, kdy umřel vynálezce ostnatého drátu

(Povídka) Stojím před zchátralým nárožním činžákem, z kterého jsem odstartoval do života. Až po delším vyzvánění na kdovíkolikátý zvonek otvírá vchodové dveře starší muž a kupodivu přistoupí na mé přání se po domě rozhlédnout.

21.3.2023 v 14:06 | Karma článku: 7.84 | Přečteno: 234 | Diskuse

Šárka Razýmová

Ňaderná zbraň

Jsou lékařské obory, kde jsou si pacient a lékař prakticky rovni. Třeba psychiatrie, kde oba ví, že mají pravdu. Mnohem víc je ale těch, v nichž se pacient chytá do poněkud nekomfortních diskriminačních pastí.

21.3.2023 v 12:41 | Karma článku: 32.80 | Přečteno: 5172 | Diskuse

David Vlk

Já chci mír!

Kurňa křeček co sežral papriku za dvacet pět korun. To bude ta asi fialová drahota, nebo jak se tomu říká. Snad půjdu příště taky demonstrovat.

20.3.2023 v 20:05 | Karma článku: 39.98 | Přečteno: 5736 | Diskuse
Počet článků 257 Celková karma 48.11 Průměrná čtenost 8493

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herec Gene Hackman se po letech ukázal na veřejnosti

V důchodu je už skoro dvacet let. Svůj poslední film Starosti starosty natočil v roce 2004. Herec Gene Hackman (93) se...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...