Musíme si pomoci sami.

15. 09. 2013 17:38:39
Protože média o původní Suverenitě – Straně zdravého rozumu, oficiální zkratka Suverenita, předseda Petr Hannig, záhadně mlčí musím, ač to ve svých článcích většinou nedělám, tak jako Tomio Okamura ve svém článku Úsvit, být zcela konkrétní.

V první řadě, nemáme nic společného se současnými aktivitami Jany Bobošíkové a s jejím náborem odpadlíků od ODS. I když jsme na to několika tiskovými zprávami upozorňovali, všechna média nás zcela ignorovala a bez ustání mlela, že šéfkou Suverenity je J. Bobošíková. Při čemž naše strana vzniklá v roce 2002 pod názvem Strana zdravého rozumu se už v roce 2009 přejmenovala na Suverenitu – Stranu zdravého rozumu. Od té doby používá oficiální zkratku Suverenita. V roce 2010 byla J. Bobošíková, ač předsedkyně strany Politika 21, naším lídrem pro volby do Poslanecké sněmovny (ostatně to byl náš způsob, např. v roce 2006 to byl Petr Czasch, předseda strany Demokracie, neboť já jako předseda naší strany jsem vždy spíše zajišťoval organizační zázemí a vytváření ideií, včetně volebních článků). Tehdejší média o nás mlčela, tak jako ostatně nyní činí směrem k naší straně, ne však k osobnosti J. Bobošíkové, která je v médiích nyní v takové frekvenci, o které se nám před volbami v roce 2010 ani nesnilo.

Tehdy jsme se rozhodli prorazit mlčení změnou názvu na „Suverenita – blok Jany Bobošíkové, strana zdravého rozumu“, který jsme užívali pouze do listopadu 2010.

Jana Bobošíková byla donedávna předsedkyní strany SUVERENITA – Blok Jany Bobošíkové. Tato strana vznikla až v roce 2011 a její oficiální zkratkou je SBB. Nyní je J. Bobošíková předsedkyní strany Hlavu vzhůru volební blok, se kterou, jak vím z médií, jde do voleb.

Toto mé vysvětlení není nic proti J. Bobošíkové, jenom se snažím našim příznivcům, kteří mě bombardují telefonáty a maily, odpovědět na to, cože to provádíme za názorové veletoče. Jenom zde supluji to, co měla média, pokud se považují za seriosní, opravit po našich urgencích sama.

Suverenita – Strana zdravého rozumu naopak zůstává zcela věrna svému programu, (který najdete na www.szr.cz.) a se kterým šla nejenom do voleb 2010, ale i v roce 2006, kdy jako první prosazovala přímou demokracii a program na zvýšení zaměstnanosti.

Suverenita – Strana zdravého rozumu kandiduje do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve všech krajích s plnými kandidátními listinami, které jsme podávali jako jedni z prvních a proces podávání dokončili už 11. září.

Jdeme do voleb samostatně s heslem „Zvolte sami sebe“, nepotřebujeme politické celebrity a zvláště ne takové, které za 20 let dovedly naší zemi tam, kde je.

Podmínkou pro umístění kandidátů na kandidátní listiny Suverenity - Strany zdravého rozumu bylo to, že nikdo nikdy nebyl ve vrcholné politice. Takže na našich kandidátkách nenajdete nikoho, kdo by přispíval k tomu marasmu, co u nás vládne.

Jsme si vědomi, že do parlamentu je třeba dostat nestraníky, občany bez politické příslušnosti. Stranický princip, tak jak se projevuje u nás, se už přežil. Proč mají naši občané platit ze svých daní tak rozsáhlý aparát politiků všech úrovní. Proč máme mít Senát, když kromě současné doby, kdy v době rozpuštění Poslanecké sněmovny nahrazuje její úlohu, je bezzubý. Poslanci by měli být voleni přímo s možností jejich odvolání, tak jako do Senátu, ovšem z logických volebních obvodů, při respektování historických hranic zemí a jednotlivých regionů. Neměli by se schovávat za stranický dres a pak v parlamentu střežit jenom své vlastní zájmy a mastit si kapsy solárními panely nebo jinou dotovanou činností, která prodražuje život všem ostatním.

Ve svém okolí každý známe někoho, kdo by občany spravedlivě zastupoval.

Ti, kdo si na své jmění vydělali poctivě, bez vysávání rozpočtů státu, krajů, měst či EU, zasluhují uznání. Ovšem těch zase není tolik. Nejodpornějším projevem rozkrádání je to, že ti, co se přiživovali na státním, krajském či obecním rozpočtu neuvěřitelným způsobem mlaskají. Zbohatlická pýcha bije v naší zemi do očí.

Je v kontrastu s nesmírnými existenčními problémy mladých rodin, lidí před důchodem, bojících se, že přijdou o práci a důchodců, kteří zažívají hrůzu z toho, že nebudou mít na nájem a octnou se na ulici.

Nesmí se vyplatit nepracovat!

Zdravý rozum znamená zamezit plýtvání peněz poctivě pracujících na podporu těch, co pracovat nechtějí.

Slušný člověk musí mít ve státu zastání a zločinec musí počítat se spravedlivým trestem.

Když vás anebo váš majetek někdo napadne, musí počítat s jakoukoliv obranou, včetně té nejkrajnější.

Zdravý rozum znamená zrušení ustavení zákona o nepřiměřené obraně.

Suverenita znamená přednost pro české firmy a české živnostníky, kteří na rozdíl od těch cizích platí daně v plné výši.

Naprostý zákaz veřejných zakázek pro firmy mající sídlo v daňových rájích.

Povinnost pro státní a polostátní firmy vytvořit pracovní místa pro pracující v předdůchodovém věku.

Zrušení akcií na doručitele ať víme, kdo si mastí kapsu např. za solární panely.

Suverenita znamená oprostit se od diktátu Bruselu zavádět nesmysly .

Suverenita znamená péče o zachování našeho národního kulturního dědictví, včetně jazyka.

Lidé Suverenitu – Stranu zdravého rozumu postupně objevují a konstatují, že to je přesně to, co by chtěli volit. Není to totiž žádná rychlokvaška. Existuje s konstantními názory už od roku 2002.

Jsme přesvědčeni, že Suverenita – Strana zdravého rozumu dosáhne ve volbách výsledku minimálně 8% .

Strany jsou pro straníky – zdravý rozum pro všechny!

Nevolme politiky – musíme si pomoci sami!

Autor: Petr Hannig | neděle 15.9.2013 17:38 | karma článku: 19.11 | přečteno: 1692x

Další články blogera

Petr Hannig

Začátek konce nadějí

Existovala obava, že média nebudou zmiňovat nejhorší datum naší tisícileté historie 15. březen 1939 vzhledem k tomu, že Německo je přece náš současný největší přítel. Zmiňují, jenže bez uvádění příčinných souvislostí.

14.3.2019 v 22:26 | Karma článku: 48.42 | Přečteno: 15439 | Diskuse

Petr Hannig

Ruce pryč od prezidenta Zemana

Není dne, aby média se zuřivostí sobě vlastní neútočila na prezidenta Miloše Zemana. Hledají jakoukoliv záminku, aby na něj mohla házet špínu.

29.1.2019 v 21:01 | Karma článku: 49.54 | Přečteno: 66449 |

Petr Hannig

Pochodně – sebevraždy nemají budoucnost

Při neuvěřitelné masáži televize a rozhlasu týkající se sebevraždy Jana Palacha jsem pocítil obavu, že se někdo bude chtít upálit i nyní. Sice z jiných důvodů, (které samozřejmě média neuvádějí), ale přece jenom spáchat sebevraždu

23.1.2019 v 21:07 | Karma článku: 48.37 | Přečteno: 8901 |

Petr Hannig

Jaromír Soukup asi ovládne volby do EU

Konečně svěží vítr do omílání zpráv, které nás straší tím, jak na tom Británie bude mizerně, když si lidé měli možnost sami rozhodnout a rozhodli NE EU.

17.1.2019 v 7:31 | Karma článku: 48.35 | Přečteno: 15569 |

Další články z rubriky Ostatní

Olga Pavlíková

Trump to tentokrát přehnal. Spolkne mu to svět?

O Trumpovi vesměs kolují shodné soudy. Že je egoista, nevymáchaný zobák a dává si záležet na své výstřednosti a kontroverznosti

21.3.2019 v 23:03 | Karma článku: 8.19 | Přečteno: 226 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

S tou novočeštinou jděte někam!

Nepovažuju se za člověka příliš útlocitného, příliš konzervativního, mnohé změny naopak vítám, ale mnohé ne. Mám však úctu k rodnému jazyku a štve mne jeho komolení, které má být snad znakem světovosti?

21.3.2019 v 21:16 | Karma článku: 23.83 | Přečteno: 475 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Jdu domluvit Erietě, aby nebyla tak pitomá

Navazuji na včerejší ukázku a vůbec nevím, jestli se mám smát nebo brečet, že si mě lidé ztotožňují s mojí literární hrdinkou Erietou. To by ještě šlo, ale oni si myslí, že ty erotické výkony provádím já. Ukážu jí ty příspěvky.

21.3.2019 v 20:32 | Karma článku: 9.52 | Přečteno: 275 | Diskuse

Dáša Stárková

Jarní

Šla proti mně svižným kokem. Starší dáma, jemňounce vrásčitý obličej jí ozařovaly oči a lehounce zasněný úsměv. "Zamilovaná", napadlo mne...

21.3.2019 v 20:25 | Karma článku: 11.56 | Přečteno: 134 | Diskuse

Michal Pohanka

Bloger roku Ladislav Větvička je muž dvou tváří!

Všichni ho znáte, obdivujete a milujete. Ale to možná brzy skončí, protože "lašsky cyp" není tak hodný člověk, jak by se léta mohlo zdát.

21.3.2019 v 18:15 | Karma článku: 29.53 | Přečteno: 2353 | Diskuse
Počet článků 183 Celková karma 48.67 Průměrná čtenost 7469

Mgr. Petr Hannig - @petr_hannig

www.rozumni2017.cz

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

kandidát na prezidenta ČR

předseda politické strany ROZUMNÍ  Absolvent 1. střední umělecko průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba. 
https://www.facebook.com/StranaZdravehoRozumu.cz https://www.facebook.com/petr.hannig,
Hannigův hudební slovník na www.radiosazava.cz

 

Najdete na iDNES.cz