Musíme si pomoci sami.

15. 09. 2013 17:38:39
Protože média o původní Suverenitě – Straně zdravého rozumu, oficiální zkratka Suverenita, předseda Petr Hannig, záhadně mlčí musím, ač to ve svých článcích většinou nedělám, tak jako Tomio Okamura ve svém článku Úsvit, být zcela konkrétní.

V první řadě, nemáme nic společného se současnými aktivitami Jany Bobošíkové a s jejím náborem odpadlíků od ODS. I když jsme na to několika tiskovými zprávami upozorňovali, všechna média nás zcela ignorovala a bez ustání mlela, že šéfkou Suverenity je J. Bobošíková. Při čemž naše strana vzniklá v roce 2002 pod názvem Strana zdravého rozumu se už v roce 2009 přejmenovala na Suverenitu – Stranu zdravého rozumu. Od té doby používá oficiální zkratku Suverenita. V roce 2010 byla J. Bobošíková, ač předsedkyně strany Politika 21, naším lídrem pro volby do Poslanecké sněmovny (ostatně to byl náš způsob, např. v roce 2006 to byl Petr Czasch, předseda strany Demokracie, neboť já jako předseda naší strany jsem vždy spíše zajišťoval organizační zázemí a vytváření ideií, včetně volebních článků). Tehdejší média o nás mlčela, tak jako ostatně nyní činí směrem k naší straně, ne však k osobnosti J. Bobošíkové, která je v médiích nyní v takové frekvenci, o které se nám před volbami v roce 2010 ani nesnilo.

Tehdy jsme se rozhodli prorazit mlčení změnou názvu na „Suverenita – blok Jany Bobošíkové, strana zdravého rozumu“, který jsme užívali pouze do listopadu 2010.

Jana Bobošíková byla donedávna předsedkyní strany SUVERENITA – Blok Jany Bobošíkové. Tato strana vznikla až v roce 2011 a její oficiální zkratkou je SBB. Nyní je J. Bobošíková předsedkyní strany Hlavu vzhůru volební blok, se kterou, jak vím z médií, jde do voleb.

Toto mé vysvětlení není nic proti J. Bobošíkové, jenom se snažím našim příznivcům, kteří mě bombardují telefonáty a maily, odpovědět na to, cože to provádíme za názorové veletoče. Jenom zde supluji to, co měla média, pokud se považují za seriosní, opravit po našich urgencích sama.

Suverenita – Strana zdravého rozumu naopak zůstává zcela věrna svému programu, (který najdete na www.szr.cz.) a se kterým šla nejenom do voleb 2010, ale i v roce 2006, kdy jako první prosazovala přímou demokracii a program na zvýšení zaměstnanosti.

Suverenita – Strana zdravého rozumu kandiduje do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve všech krajích s plnými kandidátními listinami, které jsme podávali jako jedni z prvních a proces podávání dokončili už 11. září.

Jdeme do voleb samostatně s heslem „Zvolte sami sebe“, nepotřebujeme politické celebrity a zvláště ne takové, které za 20 let dovedly naší zemi tam, kde je.

Podmínkou pro umístění kandidátů na kandidátní listiny Suverenity - Strany zdravého rozumu bylo to, že nikdo nikdy nebyl ve vrcholné politice. Takže na našich kandidátkách nenajdete nikoho, kdo by přispíval k tomu marasmu, co u nás vládne.

Jsme si vědomi, že do parlamentu je třeba dostat nestraníky, občany bez politické příslušnosti. Stranický princip, tak jak se projevuje u nás, se už přežil. Proč mají naši občané platit ze svých daní tak rozsáhlý aparát politiků všech úrovní. Proč máme mít Senát, když kromě současné doby, kdy v době rozpuštění Poslanecké sněmovny nahrazuje její úlohu, je bezzubý. Poslanci by měli být voleni přímo s možností jejich odvolání, tak jako do Senátu, ovšem z logických volebních obvodů, při respektování historických hranic zemí a jednotlivých regionů. Neměli by se schovávat za stranický dres a pak v parlamentu střežit jenom své vlastní zájmy a mastit si kapsy solárními panely nebo jinou dotovanou činností, která prodražuje život všem ostatním.

Ve svém okolí každý známe někoho, kdo by občany spravedlivě zastupoval.

Ti, kdo si na své jmění vydělali poctivě, bez vysávání rozpočtů státu, krajů, měst či EU, zasluhují uznání. Ovšem těch zase není tolik. Nejodpornějším projevem rozkrádání je to, že ti, co se přiživovali na státním, krajském či obecním rozpočtu neuvěřitelným způsobem mlaskají. Zbohatlická pýcha bije v naší zemi do očí.

Je v kontrastu s nesmírnými existenčními problémy mladých rodin, lidí před důchodem, bojících se, že přijdou o práci a důchodců, kteří zažívají hrůzu z toho, že nebudou mít na nájem a octnou se na ulici.

Nesmí se vyplatit nepracovat!

Zdravý rozum znamená zamezit plýtvání peněz poctivě pracujících na podporu těch, co pracovat nechtějí.

Slušný člověk musí mít ve státu zastání a zločinec musí počítat se spravedlivým trestem.

Když vás anebo váš majetek někdo napadne, musí počítat s jakoukoliv obranou, včetně té nejkrajnější.

Zdravý rozum znamená zrušení ustavení zákona o nepřiměřené obraně.

Suverenita znamená přednost pro české firmy a české živnostníky, kteří na rozdíl od těch cizích platí daně v plné výši.

Naprostý zákaz veřejných zakázek pro firmy mající sídlo v daňových rájích.

Povinnost pro státní a polostátní firmy vytvořit pracovní místa pro pracující v předdůchodovém věku.

Zrušení akcií na doručitele ať víme, kdo si mastí kapsu např. za solární panely.

Suverenita znamená oprostit se od diktátu Bruselu zavádět nesmysly .

Suverenita znamená péče o zachování našeho národního kulturního dědictví, včetně jazyka.

Lidé Suverenitu – Stranu zdravého rozumu postupně objevují a konstatují, že to je přesně to, co by chtěli volit. Není to totiž žádná rychlokvaška. Existuje s konstantními názory už od roku 2002.

Jsme přesvědčeni, že Suverenita – Strana zdravého rozumu dosáhne ve volbách výsledku minimálně 8% .

Strany jsou pro straníky – zdravý rozum pro všechny!

Nevolme politiky – musíme si pomoci sami!

Autor: Petr Hannig | neděle 15.9.2013 17:38 | karma článku: 18.90 | přečteno: 1692x

Další články blogera

Petr Hannig

Cestou k naplnění naší naděje je odvaha

My, pamětníci, musíme neustále připomínat těm, kteří vědí o událostech, které jsme skutečně prožili, pouze z médií. A to velmi často dost zkresleně.

10.1.2019 v 12:58 | Karma článku: 47.99 | Přečteno: 7347 | Diskuse

Petr Hannig

Když to nejde takhle, tak to zkusíme jinak

Zatímco se povedlo odhalit „Globální pakty“ jako nástroj zrušení hranice mezi legální a nelegální migrací, tak další ďáblovo kopyto číhá v nebezpečné Istanbulské úmluvě.

28.11.2018 v 16:50 | Karma článku: 48.67 | Přečteno: 17632 |

Petr Hannig

Nastolme otázku válečných reparací

Evropská politika se dává do pohybu. Ve Francii vede v preferencích Národní sdružení Marine Le Pen, v Itálii Lega Mattea Salviniho, v Německu AfD.

12.11.2018 v 14:11 | Karma článku: 48.10 | Přečteno: 13493 | Diskuse

Petr Hannig

Vystupme z OSN !

Včera jsem se na veřejném slyšení analytika Zdeňka Chytry, žijícího v Německu, seznámil s dvěma pakty z dílny OSN. Bylo mi z nich špatně.

5.11.2018 v 18:57 | Karma článku: 49.02 | Přečteno: 25284 |

Další články z rubriky Ostatní

Karel Boháček

BIS na školní výuku dohlíží velmi špatně, sakriš!

Ve své výroční zprávě BIS kritizuje styl výuky dějepisu. Prý se v ní uplatňuje sovětský výklad dějin.

16.1.2019 v 7:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jakub Beznoska

Zaslouží si český terorista trest?

Odpověď zní ano. Jednoznačně ano! Svým hloupým jednáním ohrozil několik lidí na životech a pro to neexistuje omluva.

16.1.2019 v 1:11 | Karma článku: 6.93 | Přečteno: 102 | Diskuse

Eva Sádecká

Promiň

Řekla jen promiň a náhle odešla. A já nevím proč, už se to nedozvím, stál jsem v té tmě a v tom divném tichu, byla jak fata morgána.

15.1.2019 v 23:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 72 | Diskuse

Petr Omelka

Největší teroristický čin v českých dějinách

Zemřely při něm stovky lidí a škody na majetku byly obrovské. Pachatelem byl muž z jedné malé vesnice u Rokycan.

15.1.2019 v 21:56 | Karma článku: 22.92 | Přečteno: 571 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Běžky: včera, dnes a zítra

Od mala jsem jezdil na hory, naučil se obstojně lyžovat a jednoznačně jsem preferoval sjezdovky. Většinu svého dětského lyžování jsem strávil na malých šleprech s kotvičkou, pak povýšil na kotvy a následně pomy.

15.1.2019 v 14:50 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 309 | Diskuse
Počet článků 179 Celková karma 48.25 Průměrná čtenost 7027

Mgr. Petr Hannig - @petr_hannig

www.rozumni2017.cz

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

kandidát na prezidenta ČR

předseda politické strany ROZUMNÍ  Absolvent 1. střední umělecko průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba. 
https://www.facebook.com/StranaZdravehoRozumu.cz https://www.facebook.com/petr.hannig,
Hannigův hudební slovník na www.radiosazava.cz

 

Najdete na iDNES.cz