Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 22. března 2023 Leona

Peníze plují tam, kde je jich nejvíce

7. 01. 2018 23:46:56
Vše se už privatizovalo. Teď se privatizují ty peníze, které by měly plynout tam, kde peníze nejsou. Už to funguje dostředivou silou. Peníze plují tam, kde jich je nejvíce.

Je to hodně smutné zjištění. Nůžky mezi bohatými a chudými se rozevírají téměř kosmickou rychlostí. Jakkoli statistiky ukazují, že jako republika bohatneme, tak přibývá stále víc těch nejchudších lidí. Nejohroženější jsou lidé, kteří ve stáří ztratí svého partnera. Zoufale zjišťují, že jim jeden důchod nebude stačit k pokrytí těch nejzákladnějších potřeb. Že nebudou mít na zaplacení nájmu, elektrické energie, že si budou muset odepřít i to málo, co dosud zpestřovalo jejich život. A to se musí dívat, jak ty nejbohatší ukrajují stále víc z těch peněz, které patří nám všem. To jest z peněz daňových poplatníků.

Navíc je zde hrozba, že po přijetí smlouvy Dublin 4 budeme muset přijímat migranty nejenom z krajních zemí EU, ale i z těch zemí, kde jich bude neúměrně hodně. Smutné je to, že my jsme migranty k nám nezvali, zvalo je Německo a teď, kdy je jich tam tolik, že si s tím nevědí rady a podle statistik díky nim narůstá enormně kriminalita, budeme muset tyto problematické migranty povinně přijímat my.

Proč to zmiňuje v souvislosti s chudobou a rozvírajícími se nůžkami mezi bohatými a chudými u nás? Tito migranti mají podle představ unijních politiků dostávat všude stejně sociálních dávek – peněz. To je na naše peníze cca 20 000. A teď si představte tu nespravedlnost. Člověk, který pracoval celý život a přispíval do sociálních a zdravotních pojištění, odváděl poctivě daně má za celoživotní práci důchod jenom cca 12 000. Chová se zodpovědně a slušně. Teď přijde někdo, kdo našeho sociálního systému nevložil ani korunu a má dostávat daleko více? To je přece do nebe volající nespravedlnost.

A ještě něco z palety nespravedlností. To sice naše starší spoluobčany tolik nepálí, ale cosi to vysvětluje a tom, jak peníze původně určené na kulturu, která je popelkou v rozpočtech, zcela bezdůvodně plynou úplně do jiných rozevřených kapes.

Klub ROCK CAFÉ, který dával šanci autorským kapelám na vystupování letos nezískal dotace z kulturních grantů od hlavního města. Místo aby z veřejných prostředků byli podporováni zdejší umělci dotaci dostal jednorázový festival japonských pokrmů Japan Week pro Japonce, místo podpory celoročního kulturního programu v klubu ROCK CAFÉ pro umělce a obyvatele Prahy. Tak je mi nějak smutno z toho, že se to děje právě v době, kdy na místo místopředsedy Poslanecké sněmovny usedl někdo, kdo právě z japonských turistů má ve své firmě ten největší příjem. Bohužel tak končí veškerá plamenná předvolební slova.

Ještě vám předesílám, jak demokraticky jsem byl zpovídán v předvolební prezidentské debatě a jak jsem se vůbec nedostal ke slovu: https://video.aktualne.cz/dvtv/antisemita-adam-b-bartos-z-tehle-etapy-uz-je-venku-praci-na/r~929e6b22f0a811e786cf0cc47ab5f122/

A podle mne nejzajímavější předvolební debata. Debata mluvčích: https://goo.gl/qqz5W4

Udělejte si obrázek sami.

Mgr. Petr Hannig, kandidát na prezidenta ČR

Autor: Petr Hannig | neděle 7.1.2018 23:46 | karma článku: 47.66 | přečteno: 9486x

Další články blogera

Petr Hannig

Stop návratu 50tých let

„Uvědomělí studenti nesouhlasí s buržoasními názory svých vysokoškolských přednášejících. Je třeba vymést ten Augiášův chlív zpátečníků a kontrarevolucionářů. Dost již prvorepublikových profesorů a docentů."

15.3.2023 v 10:53 | Karma článku: 48.47 | Přečteno: 12266 | Diskuse

Petr Hannig

V den inaugurace o něčem jiném

Sledoval jsem pozorně, na rozdíl od mnohých mých známých, celý den průběh inaugurace, včetně komentářů různých politologů a odborníků následné debaty politiků.

9.3.2023 v 23:36 | Karma článku: 47.22 | Přečteno: 5868 | Diskuse

Petr Hannig

Mesiáš

V sobotu večer jsem poslouchal jsem interview ČT se zvoleným prezidentem z budovy Národního muzea. Zaujala mne Pavlova věta, že má obavu, aby jej lidé nepasovali na mesiáše, který vyřeší všechny jejich problémy.

30.1.2023 v 9:50 | Karma článku: 48.36 | Přečteno: 12455 | Diskuse

Petr Hannig

Řád a klid

To je heslo, podle předpovědí všech agentur, zřejmě našeho budoucího prezidenta, generála Petra Pavla. V podstatě se s tím heslem lze ztotožnit. Jenže:

23.1.2023 v 7:45 | Karma článku: 48.40 | Přečteno: 17037 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Návštěva čínského prezidenta v Moskvě je nepříjemnou pilulkou pro Západ

Západní komentátoři mainstreamu si tak úplně neumí poradit s návštěvou čínského prezidenta v Moskvě. Je to pochopitelné.

21.3.2023 v 16:05 | Karma článku: 30.64 | Přečteno: 641 | Diskuse

Jiří Paroubek

Volební preference - únor 2023

Čím dál více se mi zdá, že se v republice vytvořil jakýsi kartel tzv. renomovaných agentur pro výzkum veřejného mínění, který se snaží veřejné mínění v zemi formovat.

20.3.2023 v 17:42 | Karma článku: 21.97 | Přečteno: 444 | Diskuse

Daniela Kovářová

O čem se smí a o čem nesmí mluvit

Slovo je nejmocnější zbraní. Tak tomu v lidských dějinách vždy bylo, je a navždy bude. Proto se „špatná slova“ vyškrtávají z knih, z přednášek a z učebních osnov, a když je opakujete, tak vám nadávají.

20.3.2023 v 12:00 | Karma článku: 39.15 | Přečteno: 1205 | Diskuse

Jaromíra Vítková

Posílení mobilního signálu na venkově

MPO začátkem března 2023 vyhlásilo výzvu „Rozvoj mobilní infrastruktury sítí 5G v investičně náročných místech na venkově“ s alokací 300 milionů Kč.

20.3.2023 v 10:49 | Karma článku: 6.65 | Přečteno: 105 |

Petr Lachnit

Dvojí metr je příčinou rozhořčenosti davu

Nespokojenost občanů postupně přerůstá v rozhořčení. Je dobré si začít všímat výrazných společných prvků této občanské nespokojenosti. Jednoznačně dominuje nesouhlas s úlohou, postoji a prací všech politických stran bez rozdílu.

20.3.2023 v 8:31 | Karma článku: 30.94 | Přečteno: 981 | Diskuse
Počet článků 257 Celková karma 48.11 Průměrná čtenost 8493

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herec Gene Hackman se po letech ukázal na veřejnosti

V důchodu je už skoro dvacet let. Svůj poslední film Starosti starosty natočil v roce 2004. Herec Gene Hackman (93) se...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...