Praha – vítězství politické korektnosti nad rozumem

9. 10. 2018 16:41:04
V Praze v politice platí za dobrotu na žebrotu, to jsem si pomyslel, když jsem se dozvěděl, že hnutí ANO i přes nákladná „sousedská setkávání“ skončilo na posledním místě mezi postupujícími

V Praze snad nežijí důchodci, kterým ANO zařídilo od září slevu na dráze 75%? ČSSD nabízelo zadarmo MHD pro všechny (což jsem si myslel, že není dobrý nápad, protože by dopravu měli zadarmo i cizinci. V jejich metropolích jsou lístky na MHD nepoměrně dražší). Tato více než stoletá strana skončila v propasti. A to nemluvím o SPD, komunistech, Starostech pro Prahu. Pod vnímáním pražského voliče byla i Krásná Praha, která do kampaně vložila podle mého odhadu přes 20 milionů a umístila se těsně nad námi Rozumnými, kteří jsme do kampaně vložili minimum. Hnutí ANO a SPD uspěla mimo Prahu. My Rozumní v komunálních volbách, až na jednu výjimku, jsme uspěli všude, kde jsme kandidovali, samozřejmě mimo Prahu. Navíc náš kandidát do Senátu v obvodě Svitavy MVDr. Miroslav Šafář získal 9,49% a předstihl tak mimo jiné i kandidáty z velkých stran KSČM a SPD. Prostě Praha je stát ve státě.

Poznal jsem to i já osobně při volbě do Senátu. Zatímco ti kandidáti co tvrdě kritizovali Miloše Zemana při prezidentské volbě vyhráli v Praze první kolo, tak mě lidé říkali: „Jste sympatický. Máte dobré názory, ale podpořil jste Miloše Zemana, tak vám hlas nedáme“

Podpořil jsem Miloše Zemana proto, že říká věci bez obalu. Nazývá věci pravými jmény. Předesílám, že za to nemám žádné benefity. I když bych velice rád oslavil 100 let republiky na staroslavném pražském Hradě, na 28. října jsem pozván nebyl.

Teď k volbám. Pražané volí trendy (módní) strany. Před 4 lety, to bylo módní ANO, dnes jsou super módní Piráti. Není divu. Zatímco šéf strany naplňuje svými dredy touhu mladých po absolutní nevázanosti až do sebezničení, tak lídr pražské kandidátky je vzor jakoby vystřižený ze západních žurnálů. Krásný chlap, který naplňuje touhu žen a řekl bych nejenom žen. Při debatě na Radiožurnálu, jejíž jsem byl též účastníkem si jej fotil jeho soused v debatě, lídr hnutí ANO, až to vyvedlo z míry moderátora, který se divil nad tím focením v přímém přenosu.

Mimochodem, jako bývalý producent těch největších hvězd vím, že politika a show byznys mají jedno společné. Nestačí program – v pop music je to chytlavá melodie (v mém případě ony tolik mými politickými kritiky vysmívané Neposlušné tenisky s obrovským objemem prodejů), ale i jméno. V politice Piráti zní prostě jako dělová rána (také jsem jedno podobné jméno pro stranu vymyslel a hned se dostavil téměř úspěch. Suverenita s lídrem Janou Bobošíkovou a mnou jako předsedou se téměř dostala do Poslanecké sněmovny) a v showbusinessu jsem věděl, že Lucie Bílá bude rozhodně znít lépe než Hana Zaňáková. A neméně důležitý, řekl bych skoro nejdůležitější je vizuální dojem. Ti starší z nás si určitě pamatují, jak po době tesilových politiků typu M. Jakeše, jako osvěžení působil vzhled Václava Klause, ale pozor, i Miroslava Sládka.

Prostě Piráti jsou pro Pražany v současné době „in“, jako jím byl donedávna kníže pán. A Pražan volí to, co od něj móda žádá. Přece se nebude ztrapňovat a volit někoho, kdo varuje před problémy, které mohou přijít. A Pražané navíc chtějí mít i krásného prezidenta. Mimochodem víte, že už jsme jednou měli prezidenta, který vyhrál (aniž se o to snažil) soutěž vyhlášenou americkým časopisem Time o nejkrásnějšího prezidenta světa? Byl to Antonín Novotný.

Média říkají, že nás různé strany a hnutí straší migranty a zatím jich tu máme přece jenom 12. Tak budeme přednostně řešit více cyklostezek ve vnitřním městě. Mimochodem, každý den jezdím z Hlávkova mostu na nábřeží a pak na Argentinskou. Praha 7 sobě nalajnovala cyklopruhy, které zpomalují dopravu, činí ji nepřehlednou a tudíž nebezpečnou. Nikdy, ani jednou jsem tam neviděl jet jediného cyklistu.

Vyloučené lokality? V Praze zatím žádné nejsou. Problémové osoby jsme vystěhovali za hranice Prahy. Páchnoucí bezdomovci znepříjemňující cestování v MHD? Nezajímá! Pirátští a Praha Sobě aktivisté (o Zelených ani nemluvě) jezdí do práce a úřadů na kolech.

Teď řeknu jednu důležitou a nepříjemnou věc. Politicky korektní strany a hnutí mají zodpovědné voliče. Čili za jejich úspěchem stojí i ti, co k volbám nepřišli a kteří by je nikdy nevolili. Kdyby totiž volili strany a hnutí kterým věří, tak by třeba SPD, ale ani Rozumní v Praze nepropadli. Vy, facebookoví revolucionáři, kteří si myslíte, že volit nemá cenu, že stačí být stateční na FB, sypejte si popel na hlavu! A dejte si závazek, že k volbám do Evropského parlamentu určitě půjdete. Při nich se bude rozhodovat o něčem daleko vážnějším, než jsou cyklostezky. EU se musí změnit zevnitř! Ven nás nikdo nepustí. Možná, že by to tentokrát mohlo vyjít. Evropa už k tomu spěje.

P.S. Rád bych povolil diskuzi, ale navěsil se na mne jeden, jak mladí tomu říkají, tapetář. Nechával jsem jeho příspěvky, které většinou nebyly k tématu, pod článkem být, ale protože byly mnohdy urážlivé, tak mne mí přátelé a členové strany žádali, abych příspěvky smazal. V posledním článku, kde jsem diskuzi (o fotbale) povolil, jsem musel smazat 111 jeho příspěvků a to jsem mu jich tam určitě dost přes deset nechal. Takže tak. Až zjistím, že onen člověk (se kterým mají problém i jiní autoři) přestane, nebo se bude věnovat tématům článků (což poznám u jeho reakcí na jiné autory s jejichž názory nesouhlasí), tak diskuze znovu otevřu.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH

Autor: Petr Hannig | úterý 9.10.2018 16:41 | karma článku: 48.42 | přečteno: 14057x


Další články blogera

Petr Hannig

Mnichov 1938 jinak

S povděkem jsem přijal fakt, že média přece jenom přicházela s pořady o faktech týkajících se nejhoršího ponížení našeho národa.

2.10.2018 v 19:53 | Karma článku: 47.49 | Přečteno: 9692 |

Petr Hannig

Fuj, táhni

Tato dvě slova zlovolně vyřčená účastnicí protestu proti hlavě státu při zahájení školního roku prvňáčků na Praze 6, mají o hodně hlubší význam, než je onen povrchní, politický.

7.9.2018 v 15:13 | Karma článku: 49.19 | Přečteno: 33779 |

Petr Hannig

Jak spolu souvisí islám a Prague Pride – LGBT komunita?

Samozřejmě, že to první naprosto vylučuje to druhé. Proto je mi naprostou záhadou, jak mohou Piráti a Zelení podporovat Prague Pride, potažmo LGBT komunitu a zároveň se stavět vstřícně k ilegálním imigrantům z muslimských zemí.

14.8.2018 v 20:19 | Karma článku: 48.71 | Přečteno: 15082 |

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

David Rath

Volný pád

Asi už nikdo nepochybuje, že ČSSD směřuje k politické nule, tedy volebním výsledkům pod 5%. Volný pád vede logicky k panice v prostoru pro pasažéry.

20.10.2018 v 9:20 | Karma článku: 22.49 | Přečteno: 783 | Diskuse

Alois Sečkár

Hořlavý konflikt

V Braníku v Praze 4 dnes v noci hořelo auto. Možná by si toho nikdo krom místních nevšiml, nebýt toho, že bílý Renault měl na dveřích nasprejován nápis "Uber".

19.10.2018 v 16:08 | Karma článku: 16.73 | Přečteno: 349 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Proč Istanbulskou úmluvu kritizují právníci po celé Evropě a v ČR se o tom mlčí?

Žijeme v zemi gentlemanů, podpantofláků, selek s válečkem v ruce, kde se v přefeminizovaném školství dětem už dlouho vtlouká do hlavy „ženu ani květinou neuhodíš“. Přesto prý zoufale nutně potřebujeme Istanbulskou úmluvu. Opravdu?

19.10.2018 v 15:56 | Karma článku: 45.76 | Přečteno: 7850 | Diskuse

Pavel Opl

Tomáš Ortel a Petr Hannig u Jaromíra Soukupa na TV Barrandov

Včerejší pořad TV Barrandov - Jaromír Soukup Live byl poněkud odlišný, než co známe. Bylo to tím, že pozvaní hosté se věnují muzice, byť samozřejmě došlo na aktuální témata.

18.10.2018 v 19:37 | Karma článku: 48.12 | Přečteno: 8893 | Diskuse

Jindřich Pilc

EU má alternativu

Eurosocialisté přesto budou stále prohlašovat, že EU nemá alternativu. Budou předstírat, že alternativa neexistuje. Až do konce.

18.10.2018 v 15:50 | Karma článku: 31.10 | Přečteno: 987 | Diskuse
Počet článků 175 Celková karma 48.45 Průměrná čtenost 6794

Mgr. Petr Hannig - @petr_hannig

www.rozumni2017.cz

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

kandidát na prezidenta ČR

předseda politické strany ROZUMNÍ  Absolvent 1. střední umělecko průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba. 
https://www.facebook.com/StranaZdravehoRozumu.cz https://www.facebook.com/petr.hannig,
Hannigův hudební slovník na www.radiosazava.cz

 

Najdete na iDNES.cz