Středa 24. února 2021, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 24. února 2021 Matěj

Praha – vítězství politické korektnosti nad rozumem

9. 10. 2018 16:41:04
V Praze v politice platí za dobrotu na žebrotu, to jsem si pomyslel, když jsem se dozvěděl, že hnutí ANO i přes nákladná „sousedská setkávání“ skončilo na posledním místě mezi postupujícími

V Praze snad nežijí důchodci, kterým ANO zařídilo od září slevu na dráze 75%? ČSSD nabízelo zadarmo MHD pro všechny (což jsem si myslel, že není dobrý nápad, protože by dopravu měli zadarmo i cizinci. V jejich metropolích jsou lístky na MHD nepoměrně dražší). Tato více než stoletá strana skončila v propasti. A to nemluvím o SPD, komunistech, Starostech pro Prahu. Pod vnímáním pražského voliče byla i Krásná Praha, která do kampaně vložila podle mého odhadu přes 20 milionů a umístila se těsně nad námi Rozumnými, kteří jsme do kampaně vložili minimum. Hnutí ANO a SPD uspěla mimo Prahu. My Rozumní v komunálních volbách, až na jednu výjimku, jsme uspěli všude, kde jsme kandidovali, samozřejmě mimo Prahu. Navíc náš kandidát do Senátu v obvodě Svitavy MVDr. Miroslav Šafář získal 9,49% a předstihl tak mimo jiné i kandidáty z velkých stran KSČM a SPD. Prostě Praha je stát ve státě.

Poznal jsem to i já osobně při volbě do Senátu. Zatímco ti kandidáti co tvrdě kritizovali Miloše Zemana při prezidentské volbě vyhráli v Praze první kolo, tak mě lidé říkali: „Jste sympatický. Máte dobré názory, ale podpořil jste Miloše Zemana, tak vám hlas nedáme“

Podpořil jsem Miloše Zemana proto, že říká věci bez obalu. Nazývá věci pravými jmény. Předesílám, že za to nemám žádné benefity. I když bych velice rád oslavil 100 let republiky na staroslavném pražském Hradě, na 28. října jsem pozván nebyl.

Teď k volbám. Pražané volí trendy (módní) strany. Před 4 lety, to bylo módní ANO, dnes jsou super módní Piráti. Není divu. Zatímco šéf strany naplňuje svými dredy touhu mladých po absolutní nevázanosti až do sebezničení, tak lídr pražské kandidátky je vzor jakoby vystřižený ze západních žurnálů. Krásný chlap, který naplňuje touhu žen a řekl bych nejenom žen. Při debatě na Radiožurnálu, jejíž jsem byl též účastníkem si jej fotil jeho soused v debatě, lídr hnutí ANO, až to vyvedlo z míry moderátora, který se divil nad tím focením v přímém přenosu.

Mimochodem, jako bývalý producent těch největších hvězd vím, že politika a show byznys mají jedno společné. Nestačí program – v pop music je to chytlavá melodie (v mém případě ony tolik mými politickými kritiky vysmívané Neposlušné tenisky s obrovským objemem prodejů), ale i jméno. V politice Piráti zní prostě jako dělová rána (také jsem jedno podobné jméno pro stranu vymyslel a hned se dostavil téměř úspěch. Suverenita s lídrem Janou Bobošíkovou a mnou jako předsedou se téměř dostala do Poslanecké sněmovny) a v showbusinessu jsem věděl, že Lucie Bílá bude rozhodně znít lépe než Hana Zaňáková. A neméně důležitý, řekl bych skoro nejdůležitější je vizuální dojem. Ti starší z nás si určitě pamatují, jak po době tesilových politiků typu M. Jakeše, jako osvěžení působil vzhled Václava Klause, ale pozor, i Miroslava Sládka.

Prostě Piráti jsou pro Pražany v současné době „in“, jako jím byl donedávna kníže pán. A Pražan volí to, co od něj móda žádá. Přece se nebude ztrapňovat a volit někoho, kdo varuje před problémy, které mohou přijít. A Pražané navíc chtějí mít i krásného prezidenta. Mimochodem víte, že už jsme jednou měli prezidenta, který vyhrál (aniž se o to snažil) soutěž vyhlášenou americkým časopisem Time o nejkrásnějšího prezidenta světa? Byl to Antonín Novotný.

Média říkají, že nás různé strany a hnutí straší migranty a zatím jich tu máme přece jenom 12. Tak budeme přednostně řešit více cyklostezek ve vnitřním městě. Mimochodem, každý den jezdím z Hlávkova mostu na nábřeží a pak na Argentinskou. Praha 7 sobě nalajnovala cyklopruhy, které zpomalují dopravu, činí ji nepřehlednou a tudíž nebezpečnou. Nikdy, ani jednou jsem tam neviděl jet jediného cyklistu.

Vyloučené lokality? V Praze zatím žádné nejsou. Problémové osoby jsme vystěhovali za hranice Prahy. Páchnoucí bezdomovci znepříjemňující cestování v MHD? Nezajímá! Pirátští a Praha Sobě aktivisté (o Zelených ani nemluvě) jezdí do práce a úřadů na kolech.

Teď řeknu jednu důležitou a nepříjemnou věc. Politicky korektní strany a hnutí mají zodpovědné voliče. Čili za jejich úspěchem stojí i ti, co k volbám nepřišli a kteří by je nikdy nevolili. Kdyby totiž volili strany a hnutí kterým věří, tak by třeba SPD, ale ani Rozumní v Praze nepropadli. Vy, facebookoví revolucionáři, kteří si myslíte, že volit nemá cenu, že stačí být stateční na FB, sypejte si popel na hlavu! A dejte si závazek, že k volbám do Evropského parlamentu určitě půjdete. Při nich se bude rozhodovat o něčem daleko vážnějším, než jsou cyklostezky. EU se musí změnit zevnitř! Ven nás nikdo nepustí. Možná, že by to tentokrát mohlo vyjít. Evropa už k tomu spěje.

P.S. Rád bych povolil diskuzi, ale navěsil se na mne jeden, jak mladí tomu říkají, tapetář. Nechával jsem jeho příspěvky, které většinou nebyly k tématu, pod článkem být, ale protože byly mnohdy urážlivé, tak mne mí přátelé a členové strany žádali, abych příspěvky smazal. V posledním článku, kde jsem diskuzi (o fotbale) povolil, jsem musel smazat 111 jeho příspěvků a to jsem mu jich tam určitě dost přes deset nechal. Takže tak. Až zjistím, že onen člověk (se kterým mají problém i jiní autoři) přestane, nebo se bude věnovat tématům článků (což poznám u jeho reakcí na jiné autory s jejichž názory nesouhlasí), tak diskuze znovu otevřu.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH

Autor: Petr Hannig | úterý 9.10.2018 16:41 | karma článku: 48.55 | přečteno: 15755x

Další články blogera

Petr Hannig

Skon Ladislava Štaidla poodhalil zásadní podíl skladatelů na úspěchu interpretů.

Ať už se díváme na minulý režim jakkoliv, neoddiskutovatelnou věcí je, že se kromě hudby vážné, exportovala do zahraničí i hudba popová. To je dneska zcela nepředstavitelné.

2.2.2021 v 1:24 | Karma článku: 48.57 | Přečteno: 16775 |

Petr Hannig

Kupujme v zájmu zdraví a života vakcínu z Ruska, když to nefunguje přes EU

Už bychom se konečně měli naučit to, že ideologie je vždy v příkrém rozporu se zájmy občanů. Když jde o život, tak se musí jednat. Historie nás učí: Vždy se ukázalo, že košile je pro každého bližší než kabát.

27.1.2021 v 12:05 | Karma článku: 48.66 | Přečteno: 10376 |

Petr Hannig

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Včera se udála za dlouhou dobu od doby, kdy Miroslav Macek uštědřil v Poslanecké sněmovně facku Davidu Rathovi, opět akce, která přiměla lidi dívat se na záznam z jednání PS Parlamentu ČR.

22.1.2021 v 13:40 | Karma článku: 48.22 | Přečteno: 8485 |

Petr Hannig

Budeme muset otočit kola dějin zpět

Někdy něco chceme, ale život nás vede úplně někam jinam. Překotný ryk za dobrou, lepší a ještě lepší budoucností nás vhodil do současného totálního zastavení. Musíme otočit kola dějin zpět.

10.12.2020 v 15:32 | Karma článku: 48.49 | Přečteno: 11323 |

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Alena Gajdůšková

I „dohodáři“ si zaslouží ochranu a pomoc

Kdo „odnesl“ jako první lockdowny a koronavirovou ekonomickou krizi? Samozřejmě ti, kdo neměli klasický zaměstnanecký poměr, ale dohody o pracovní činnosti nebo o provedení práce. Jejich ochrana byla v podstatě nulová.

23.2.2021 v 15:40 | Karma článku: 4.61 | Přečteno: 195 | Diskuse

Dalibor Uhlíř

Svět je v krizi, ekonomika skomírá. Je čas řešit kulturu…?

Kultura je pro identitu každého národa nesmírně důležitá. Nesmí zaniknout, nesmí být oslabena nebo umlčena tak, jak to bylo z jiných důvodů v minulosti. Je naší součástí a bez ní to už nebudeme my!

23.2.2021 v 10:00 | Karma článku: 15.11 | Přečteno: 376 | Diskuse

Kateřina Valachová

Školský testovací kolaps začal už v listopadu

Zdá se skoro jisté, že od 1. března tato vláda žádné pilotní testování dětí nespustí, žádné další studenty do škol nepovolá. Máme problém s testy, navíc epidemická situace se stále spíše zhoršuje.

23.2.2021 v 8:08 | Karma článku: 11.63 | Přečteno: 323 | Diskuse

Jan Dočekal

Best in Covid - to jako vážně?

Malý sumář mých osobních dojmů z celé slavné přes rok trvající pandemie a spousta souvisejících otázek.

22.2.2021 v 21:54 | Karma článku: 22.55 | Přečteno: 506 | Diskuse

Jan Vondrouš

Trochu neférová Přísaha

Tak se nám pan bývalý policejní kriminalista Šlachta rozhodl, že změní politické prostředí a díky své čestnosti a erudici se dá opětovně do služby státu v podobě politiky a tedy i kandidatury do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

22.2.2021 v 17:23 | Karma článku: 19.82 | Přečteno: 420 | Diskuse
Počet článků 218 Celková karma 48.48 Průměrná čtenost 8312

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Najdete na iDNES.cz