Neděle 8. prosince 2019, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 8. prosince 2019 Květoslava

Bojím se otevřít ledničku

26. 11. 2019 21:25:00
Potkal jsem jednoho známého, který mi řekl. Tak jsem se těšil, že to až přehnané omílání třicátého výročí Sametu po 17. listopadu skončí a ono to pokračuje dál. Leze ti to taky na nervy?

A dodal, člověče už se bojím otevřít i ledničku, aby mi z ní nevypadla třicítka. I mně se zazdálo, že toho všeho je až moc. Vzpomněl jsem si na tirády k Vítěznému únoru. Ty k 10. výročí jsem nezaregistroval, neboť jsem politiku jako malý kluk ještě nevnímal.

Ale k 20. výročí, které bylo v době v roce 1968 se v podstatě v televizi a v rádiu nic moc nepřipomínalo, protože začínalo Pražské jaro. To bylo v době, kdy se naplno rozvinula svoboda v kultuře. No prostě v tomto roce se toho dělo tak strašně moc, že žádný z novinářů neměl potřebu slavit nějaké výročí. A to v té době byla stále vláda jedné strany.

Zato v roce 1973, kdy nastala tuhá normalizace, bylo Vítězného února plno jak v televizi, tak v rádiu. Pamatuji si, že v roce 1973 všude kralovalo 25. výročí Vítězného února. Ovšem i tehdy, po 25. únoru nastal klid. Novináři, kteří vždy zpívají tu píseň, která je žádaná od vrchnosti, si udělali čárku, strana a vláda byla uspokojena.

Co z toho vyplývá. Když je absolutní svoboda, není třeba nějak výjimečně připomínat různá výročí. Když ovšem panuje jednotně doporučovaný mediální názor, výročí se připomínají o sto šest.

Už v minulém článku jsem upozornil na to, že se má také zmiňovat to, co se za těch posledních 30 let nepovedlo. Jako například zákon o exekucích, který připravil o střechu nad hlavou spoustu lidí.

I já jsem byl tázán na to, co považuji za klady 30 let. Zlepšila se možnost cestovat. V devadesátých letech nastala svoboda slova, která je však v současné době už oklešťována vlivem tzv. politické korektnosti a do legislativy nově vloženými zákony. Nastala možnost podnikat, i když v některých oborech to dnes již prakticky vlivem globalizace není možné.

Co je jasným záporem nové doby je snadná dostupnost drog a rozpad tradičních rodinných vztahů.

V této souvislosti si myslím, že neměla být zrušena základní prezenční povinná vojenská služba pro mladé muže. Mohla být modifikována jako třeba ve Finsku na možnost 6, 9 nebo 12 měsíců. Každý mladý muž by si mohl vybral z těchto tří variant.

Mladým mužům chybí vojna jako sůl. Naučili by se pořádku. Nakonec i dnes chybějící řidičské průkazy pro velká auta a autobusy by byly svým způsobem řešeny tím, že by na vojně mladí kluci měli možnost si takové řidičáky udělat.

V poslední době je mezi lidmi velice rozšířená nenávist . Vlivem internetu narostla možnost falešných článků a zpráv. Například, po internetu se šíří pamflet, který je falešně uváděn pod mým jménem, ve stylu, kterým já rozhodně nepíšu. Pouze v závěru je přidán dodatek s mým jménem. Tento falešný status se šíří v fb skupině Chvilková skupina. Chtěl jsem tento fake v oné skupině dementovat, ale nemám do ní přístup. A ti, kteří tento fake v oné skupině čtou, mne zahrnují nenávistnými komentáři.

Protože v diskuzích se pod mými články prezentují lidé, kteří evidentně fandí Milionu chvilek a mohou být členy této fb skupiny, tak je ve smyslu fair play žádám, aby napsali do komentářů, že autentické články mnou napsané jsou na blogu iDnes.

Myslím si, že demokracie je o tom, že každý může mít různé názory, ale že nelze vkládat falešné statusy a na jejich základě uměle vytvářet nenávist.

Jinak na všem, co hlásají ideoví protivníci se vždy může najít něco, co ten druhý může s klidem podepsat. Například to, aby lidé vstupovali do stran. Nebo, a to se mi líbilo, že by se měla zrušit 5% klauzule pro vstup do Poslanecké sněmovny (tak jako to je v Nizozemsku), a aby byl jediný volební obvod pro celou republiku, jako je to na Slovensku. Tak by lidé nemuseli volit menší zlo, ale mohli by prostě a jednoduše volit dobro.

Sami si ve svém svědomí určí co je dobro a co zlo. Nikdo je však nemůže nutit k tomu, aby měli jenom ty jedině správné názory. Nutnost volit to jedině správné už jsme si zažili.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH a bývalý prezidentský kandidát

Autor: Petr Hannig | úterý 26.11.2019 21:25 | karma článku: 48.55 | přečteno: 11622x

Další články blogera

Petr Hannig

Pomníková válka

Myslím si, že o pomník Vlasovců Pavlovi Novotnému vůbec nejde. Slovy Jiřího Paroubka bych to charakterizoval: Kdo na to má, aby vystupoval v hodinovém pořadu jedné z hlavních televizí v Rusku.

3.12.2019 v 15:45 | Karma článku: 47.88 | Přečteno: 7525 | Diskuse

Petr Hannig

Ukradená spravedlnost

Při oslavách 30. výročí Sametu jakoby nebylo vhodné zmínit negativa dosavadního vývoje. Například téměř milion lidí postižených exekucemi. V našem státě byla do legislativy totiž zavedena lichva.

18.11.2019 v 15:27 | Karma článku: 48.75 | Přečteno: 12484 | Diskuse

Petr Hannig

Život po životě posla dobrých zpráv

Nechtěl jsem reagovat v této citlivé době na necitlivé a mnohdy odpudivé názory osobností, které nectí starodávný zvyk, že minimálně mezi úmrtím a pohřbem je třeba zachovat určitou zdrženlivost.

9.10.2019 v 16:29 | Karma článku: 48.62 | Přečteno: 13293 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Anna Gamanová

Rozvoj města pro babičku

Co nevysvětlíte své babičce, je moc komplikované. Tak to zkusíme. Jak by se mělo rozvíjet město, aby se v něm žilo dobře?

7.12.2019 v 20:50 | Karma článku: 5.53 | Přečteno: 108 | Diskuse

Jiří Paroubek

Čína má špičkovou úroveň vzdělanosti žáků

Česká školní inspekce vydala před pár dny velmi zajímavý materiál, který přináší srovnání téměř osmdesáti zemí OECD i tzv. rozvíjejících se ekonomik, ve kterém porovnává úroveň vzdělanosti patnáctiletých žáků ve třech oblastech.

6.12.2019 v 9:32 | Karma článku: 18.73 | Přečteno: 370 | Diskuse

František Matějka

Jsou hasičák a lékárnička OK? Pak je logicky v pořádku i držení zbraně

Integrovaný záchranný systém zahrnuje Hasičský záchranný sbor ČR, poskytovatele zdravotnických záchranných služeb a Policii ČR. Skvělá a potřebná věc. Ale než přijedou, jsme na to sami. Proto máme hasičák a lékárničku. A zbraň.

5.12.2019 v 13:22 | Karma článku: 40.05 | Přečteno: 1405 | Diskuse

Marek Novák

Státní rozpočet na rok 2020 schválen včetně navýšení financí pro prevenci

Povedlo se! Máme státní rozpočet na rok 2020. A navíc, po dlouhém a složitém vyjednávání s ministerstvem vnitra a následně podporou ministerstva financí prošel sněmovnou můj pozměňovací návrh na zvýšení rozpočtu na prevenci.

4.12.2019 v 22:53 | Karma článku: 9.12 | Přečteno: 185 | Diskuse

Luboš Zálom

Čeká nás skutečně zákaz uhlí?

Tzv. uhelná komise by měla připravit v nejbližší době scénář pro konec uhlí v ČR v letech 2030 až 2050. Klimatičtí záškoláci, kteří v pátek opět stávkovali a demonstrovali, prý za záchranu klimatu, tak mohou být spokojeni.

4.12.2019 v 14:21 | Karma článku: 28.41 | Přečteno: 560 | Diskuse
Počet článků 196 Celková karma 48.45 Průměrná čtenost 8036

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Najdete na iDNES.cz