Neděle 24. ledna 2021, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 24. ledna 2021 Milena

Lepší chudý ale živý, než bohatý mrtvý

29. 04. 2020 13:36:49
V médiích zuří boj mezi obhájci zdraví občanů ČR a těmi, kdo si myslí, že ekonomický propad v důsledku omezení, je vážnějším faktem, než zdraví a životy občanů.

Jenom několik čísel potvrzujících to, že jsme v ČR zvolili správnou cestu. Nemá cenu vyjmenovávat počet nakažených, neboť to záleží na počtu testovaných. Důležité je číslo, jak si stát a jeho zdravotnický systém, včetně systému ochrany obyvatel vládními nařízeními, omezující různá práva občanů, s nákazou poradil. Dnešního dne máme právě díky aktuálním reakcím vládních týmů (jednoho vedeným J. Hamáčkem a druhého vedeným R. Prymulou) pouze 227 mrtvých. Zatímco Belgie, která má přibližně stejný počet obyvatel má víc než 7300 mrtvých.

S těmito čísly je spojeno i populární vystoupení senátora Žaloudíka, které požívá velké obliby mezi lidmi, že na rakovinu umírá v ČR denně víc lidí než na Covid-19 za celou koronavirovou dobu. Pan senátor, jinak významný onkolog, ví přece ten prostý fakt, že rakovina není infekčním onemocněním, snad mimo karcinom děložního čípku. Nejsem onkolog, ale rozdíl mezi rakovinou a Covidem-19 je snad jasný. Kdyby totiž nebyla ona drastická opatření vlády, tak by u nás čísla zemřelých v souvislosti s koronavirem byla x násobně vyšší.

Jsem přesvědčeným zastáncem co nejdelšího prodlužování nouzového stavu, při soustavném rozvolňování všech omezení. To znamená při nouzovém stavu i obnovu vyučování všech dětí, aby si už konečně mohli odpočinout rodiče a děti neztratily pocit povinností a nezlenivěly na neúnosnou míru. Také se jim stýská po spolužácích. Samozřejmě je to risk, ale právě nouzový stav umožňuje okamžité korekce (to co ti, co hledají za každou cenu něco špatného na řešeních koronakrize, vládě nejvíce vyčítají, takzvané rychlé obraty). Devizou našeho národa je schopnost improvizace. A záhadný vir prostě neumožňuje nalajnování předem schválených opatření. Je třeba se rozhodovat z hodiny na hodinu.

Jsem i pro postupné otevírání všech provozoven, restaurací, kaváren, kadeřnictví, masáží (také už máte ztuhlý krk z věčného „čumění“ do počítače a nemožnosti zajít si na masáž šíje a zad?), kin, koncertů i pro seniory (stále mladý osmdesátník Pepíček Zíma a 92 letá, stále aktivní Yvetta Simonová už se těší na své publikum – snad jsem našim legendám nepřidal, nebo naopak neubral léta), ale i pro mladé publikum jejich Kryštofy, Chinaski, Argemy, Miraie atd. I těžké rockery, kteří dokáží být zodpovědní, když je třeba být zodpovědný, příznivce skupiny Ortel a dalších kapel Visací zámek a pod. (už je dnes všechny neznám), jejichž plakáty člověk vídal cestou po vlastech českých, moravských a slezských. Samozřejmě fandové Jarka Nohavici, Vlasty Redla, skupiny Fleret, festivalu Porta, ti všichni se těší na své miláčky a oni zase na své publikum. Však to také znám.

To vše při zachování nouzového stavu, aby bylo možno okamžitě zdravotnicky reagovat. Aby byla zachována možnost improvizace. Nouzový stav by umožnil nevpustit na naše území zahraniční kapely z vysoce promořených zemí GB, USA, B, I, NL. Však naši muzikanti potřebují také nějaké honoráře. A lidé přijdou i na festivaly, kde budou hrát jenom naše kapely, neboť se jim stýská po pospolitosti za zvuků hudby. Umožnil by i to, že by byl zákaz takových festivalů, kde se konzumují drogy a je předpoklad, že účastníci nebudou respektovat zdravotní omezení a Covid-19 by se na takových srocení lidí nekontrolovaně a velice nebezpečně šířil.

Naopak umožnil festivaly, které spíše fungují jako pohlazení, jako např. Benátská noc, a kde je určitý předpoklad, že návštěvníci budou respektovat zdravotnická nařízení a omezení.

Včera Poslanecká sněmovna prodloužila nouzový stav do 17. května. Je to kratší doba, než vláda chtěla (25.5). Ale zaplaťpánbu a KSČM, že umožnila svým návrhem alespoň toto. Takové ty návrhy o 7 dní (SPD), a 10 dní od stran demokratického bloku (nevím už přesně kolik dní jaká strana navrhovala) byly čiré nesmysly a umožnily by zase celý den planých a drahých parlamentních diskuzí při další žádosti vlády o prodloužení.

Hodně lidí nebere zhoubný COVID-19 jako ohrožení. Mladí lidé a lidé v produktivním věku se domnívají, že nemoc kosí jenom staré a přestárlé občany a tudíž mnohdy bezohledně nerespektují nařízení a doporučení vlády a jejích týmů. Ale pozor! Na novinkách se včera objevila zpráva, že v Anglii postihuje záhadná nemoc, podobná té, jakou je Covid-19, děti. Na Seznamu už jsem to nenašel, ale zde je odkaz na jiný server: https://koronavirus.eu/v-britanii-roste-pocet-deti-s-neznamou-nakazou/

Pamatujete si, jak se nám v Evropě jevil koronavirus tak vzdálený, když se objevil v Číně? Odborníci se nemohou dohodnout zda-li je to věc přirozená, či uměle vyrobená. Ale to teď neřeším. I kdyby to vyvíjely nějaké laboratoře za podpory bohatých sponzorů, stejně fakt, že je zamořen celý svět nezměníme a neexistuje žádný Norimberský proces, který by mohl původce této pandemie trestně postihnout.

Takže, opatrnosti nezbývá. Máme však jedno poučení. Svět se nemůže neustále vyvíjet ve směru stálého zvyšování HDP, stálého ekonomického růstu. Všimli jste si, jak se pročistil vzduch?

Nemusíme si vždy ukusovat větší a větší sousta z koláče. Lepší je být chudý ale živý, než bohatý a nenávratně mrtvý. Uskromněme se, nerozšiřujme neustále svá ekonomická teritoria. Vždyť život i při různých omezeních je krásný. Vše je krásné, když máme krásu v srdci.

Mgr. Petr Hannig, předseda Rozumných

Autor: Petr Hannig | středa 29.4.2020 13:36 | karma článku: 48.54 | přečteno: 10111x

Další články blogera

Petr Hannig

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Včera se udála za dlouhou dobu od doby, kdy Miroslav Macek uštědřil v Poslanecké sněmovně facku Davidu Rathovi, opět akce, která přiměla lidi dívat se na záznam z jednání PS Parlamentu ČR.

22.1.2021 v 13:40 | Karma článku: 44.25 | Přečteno: 3102 |

Petr Hannig

Budeme muset otočit kola dějin zpět

Někdy něco chceme, ale život nás vede úplně někam jinam. Překotný ryk za dobrou, lepší a ještě lepší budoucností nás vhodil do současného totálního zastavení. Musíme otočit kola dějin zpět.

10.12.2020 v 15:32 | Karma článku: 48.44 | Přečteno: 10975 |

Petr Hannig

Neničme to, co ještě jakž takž funguje

Nesouhlasím s propouštěním řadových pracovníků pošt, doručovatelek, doručovatelů, pracovníků na přepážkách České pošty. Propusťte ředitele a top manažery. Propusťte žáby na prameni.

4.12.2020 v 9:23 | Karma článku: 48.52 | Přečteno: 16125 |

Petr Hannig

Nezámýšlený, či snad zamýšlený, efekt koronakrize

Jsem smutný z toho, jak vir způsobil asi nepřekonatelný příkop mezi vlastenecky smýšlejícími lidmi. Já jsem pro bezpečnost, ale přece jenom bych povolil otevření malých provozoven, obchodů, restaurací za respektování hygieny.

28.11.2020 v 18:48 | Karma článku: 48.05 | Přečteno: 8360 |

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Lukáš Habich

Je zapotřebí zjišťovat u řidiče požití alkoholu před jízdou do 0,24 ‰ alkoholu v krvi?

Ačkoliv požití alkoholických nápojů před jízdou, způsobuje ohrožení života, zdraví a majetku, je, dle mého názoru, nezbytné v českém právním systému nově stanovit hranic alkoholu v krvi (v dechu).

23.1.2021 v 18:48 | Karma článku: 21.87 | Přečteno: 883 | Diskuse

Jiří Paroubek

Je česká levice opravdu v koncích?

Je zvláštní, jací lidé se cítí být povoláni k tomu, aby bez jakýchkoliv pochybností tvrdili, že ...“ČSSD končí“.

23.1.2021 v 16:40 | Karma článku: 10.36 | Přečteno: 327 | Diskuse

Antonín Fryč

„Konečně“ dálniční e-známky

Nový rok 2021 přinesl i jednu zásadní změnu v placení a užívání dálničních známek. Konečně jsme se více přiblížili novými technologiemi i k modernímu používání dálničních známek.

23.1.2021 v 8:21 | Karma článku: 8.62 | Přečteno: 315 | Diskuse

Jiří Paroubek

Slivovice, rum, kontušovka, čert a vanilková…

Myslím, že to jsou ty hlavní inspirativní zdroje včerejšího incidentu v poslanecké sněmovně. Ten svým naprosto nepřístojným chováním vyprovokoval poslanec Volný, zvolený za SPD a nyní vedený jako nezařazený.

22.1.2021 v 14:46 | Karma článku: 23.65 | Přečteno: 682 | Diskuse

Petr Hannig

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Včera se udála za dlouhou dobu od doby, kdy Miroslav Macek uštědřil v Poslanecké sněmovně facku Davidu Rathovi, opět akce, která přiměla lidi dívat se na záznam z jednání PS Parlamentu ČR.

22.1.2021 v 13:40 | Karma článku: 44.25 | Přečteno: 3102 |
Počet článků 216 Celková karma 47.32 Průměrná čtenost 8235

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Najdete na iDNES.cz