Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 5. června 2023 Dobroslav

Budeme muset otočit kola dějin zpět

10. 12. 2020 15:32:00
Někdy něco chceme, ale život nás vede úplně někam jinam. Překotný ryk za dobrou, lepší a ještě lepší budoucností nás vhodil do současného totálního zastavení. Musíme otočit kola dějin zpět.

Všimli jste si jedné věci? Ještě do poloviny devadesátých let jsme si my, ti dříve narození, tak zvaně malovali svět do barev víceméně růžových. Mysleli jsme si, že prostě svět je nastaven tak, že bude stále líp a líp. Potom se zastavil pozvolna ten proud nadějí. Někteří z těch, co v Listopadu nadšeně cinkali na Václavském náměstí, se docinkali v průběhu let do něčeho, co jsme do té doby v naší zemi absolutně neznali, do bezdomoví. Já necinkal, i když jsem nikdy nebyl členem státostrany, Necinkal jsem proto, že jsem zažil dva a půl roku života v kapitalistickém světě a musím říct, že díky svému umění se mi tam nedařilo špatně. Ale uměl jsem se rozhlížet. V Londýně jsem v podstatě já, mladý skladatel z cizí země, musel jednat s nakladatelstvími za svého textaře, který měl tu smůlu, že ač geniální, tak se narodil v chudé čtvrti v East London, čili byl cockney. A to se z výslovnosti prostě neodpáře. A tak se významní lidé radši bavili se mnou, cizincem, na kterém v jeho výslovnosti není poznat z jaké vrstvy pochází. Čili rodokmen je důležitý a ne schopnost.

Potom ve Francii jsem se jako hudebník musel absolutně podřídit vkusu majitele šapitó, které nebylo cirkusem, ale obrovskou pojízdnou pivnicí. Když se tam chlapy na severu země v hornických oblastech, např. Saint – Quentin začali rvát, tak jsme museli hrát vídeňské valčíky a uhýbat před létajícími mázy piva, neboť to měl být jakoby mnichovský Octoberfest. A když někam přijeli ti největší tehdejší hvězdy francouzské pop music, tak zpívali a my je doprovázeli. Tino Rossi, Michel Sardou atd. Mortimer Shuman zpíval svůj super hit Shami – sha a lidé vesele jedli a pili. Šlo o konzumaci piva významného pivovaru (nebudu jmenovat, abych se nedostal do konfliktu s reklamou, jejich pivo po roce 1990 si našlo cestu i k nám). Zde „normalizační“ zpěváci zpívali před nábožně poslouchajícím publikem, tam, na západě, kromě mezinárodních superhvězd, byli prostě jenom komedianti, kteří jsou dobří k tomu, aby se víc pilo a jedlo.

To jenom na úvod. Současná doba nás přivedla na okraj katastrofy. Zatím to ještě na nás nedoléhá. Ale za čas, protože zvláště u nás se lidé nebudou podřizovat tomu, čemu se podřizují všude jinde, tak už vláda nebude mít absolutně žádné prostředky na všelijaké ty podpory a nastane katastrofální nezaměstnanost. Už teď lidé z některých oborů ztratili práci.

Proto pro potencionální nezaměstnané bude lepší, když budou mít nějaké zaměstnání, byť uměle vytvořené, než psychicky náročná, osobnost a rodiny devastující nezaměstnanost. Proto nepropouštějme pracovníky pošt (tam ovšem nejde o uměle vytvořenou zaměstnanost, oni už dnes nestíhají). Ať stát zase sloučí vše, co je na dráze a zprovozní, trati, nádraží a nádražíčka. Vrátí tak do krajiny život a svým způsobem zlepší i životní prostředí. Kdo rád čeká před zavřeným nádražím třeba ve vánici na svůj spoj? To radši jede autem až do práce. Udělejme náš život, kdy nebude možné ani cestovat, ani si užívat věcí, na které jsme si zvykli v době hojnosti, snesitelnější. Udělejme alespoň z naší země příjemné místo k životu. Státe, neprodávej Budvar. Globalizace stejně zahyne na koronavirus, Evropská unie bude nefunkční, Schengen bude minulostí, hranice zavřené. Tak ať se alespoň doma cítíme pokud možno dobře.

Koronavirus nás donutí otočit kola dějin zpět, nebo nás čeká totální rozklad společnosti. Bezpečnost nebude moci zajistit personálně podhodnocená policie, na silnicích budou vládnout piráti. Mimochodem i alespoň šesti měsíční povinná základní vojenská prezenční služba také pomůže zvládnout nezaměstnanost a posílí jednak bezpečnost obyvatel a naučí mladé muže praktickým návykům pro život. Já vím, že lépe by bylo malovat budoucnost na růžovo, ale to bych se zpronevěřil svým, vždy přesným úsudkům o budoucnosti. Omlouvám se za svá slova. Budu ovšem rád, když se nenaplní. Jednou by bylo dobré, kdybych neměl pravdu.

Petr Hannig předseda Rozumných

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Petr Hannig | čtvrtek 10.12.2020 15:32 | karma článku: 48.50 | přečteno: 11498x

Další články blogera

Petr Hannig

Přátelství a zrady

Jako červená niť se táhne naší novodobou historií zkušenost, že největším nebezpečím pro český stát, byli vždy naši přátelé nebo spojenci.

1.6.2023 v 12:16 | Karma článku: 46.06 | Přečteno: 2627 | Diskuse

Petr Hannig

Šetřeme efektivně. Na vyzbrojování armády

Když hrozí náraz do dluhové zdi, musí se šetřit všude. Ale co se týká závratných sum na vyzbrojování armády, tak se tiše chodí kolem horké kaše.

23.5.2023 v 21:28 | Karma článku: 47.88 | Přečteno: 4904 | Diskuse

Petr Hannig

Jak může i malina v ústech zhořknout

Nevím jak vy, ale já se občas bojím zapnout televizi, protože se zase mohu dozvědět, jaký se zase udál útok na peněženky občanů.

16.5.2023 v 21:10 | Karma článku: 46.80 | Přečteno: 3592 | Diskuse

Petr Hannig

V rámci úspor zrušte raději 17. listopad

Vláda se snaží šetřit, kde se dá. Četl jsem, že místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek – KDU-ČSL, navrhuje z úsporných důvodů zrušení státního svátku 1. května.

26.4.2023 v 13:42 | Karma článku: 47.69 | Přečteno: 5309 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Přátelství a zrady

Jako červená niť se táhne naší novodobou historií zkušenost, že největším nebezpečím pro český stát, byli vždy naši přátelé nebo spojenci.

1.6.2023 v 12:16 | Karma článku: 46.06 | Přečteno: 2627 | Diskuse

Mikuláš Peksa

Kde vázne komunitní energetika? Na schopnosti státu prosazovat vlastní pravidla

Proč mají v Rakousku nebo Německu fungující komunitní energetiku a my ještě ne? Není to tak těžké pochopit.

30.5.2023 v 14:25 | Karma článku: 8.24 | Přečteno: 310 | Diskuse

Jiří Paroubek

Zavlečou Česko do války?

Nedávné zasažení skladu munice s náplní s ochuzeného uranu v Chmelnickém na Ukrajině, o kterém jsem informoval ve svém článku, vzbudilo velkou pozornost.

30.5.2023 v 13:54 | Karma článku: 18.36 | Přečteno: 304 | Diskuse

Petr Lachnit

Nejen „třicítkoví“ fanatici v ulicích. Braňme právo a demokracii.

Nejen v České republice, ale i v Německu, Velké Británii a naposledy v Itálii se nám objevil jistý „nešvar“ .

30.5.2023 v 8:31 | Karma článku: 21.81 | Přečteno: 362 | Diskuse

Boris Jedlička

Nové zákony pro přijímací zkoušky na střední školy.

Se zájmem jsem si přečetl návrhy některých politiků, aby bylo uzákoněno a tvrdě vymáháno přihlašování dětí do škol podle místa bydliště nejenom jeho ale i celé rodiny.

29.5.2023 v 21:05 | Karma článku: 12.24 | Přečteno: 241 | Diskuse
Počet článků 263 Celková karma 47.10 Průměrná čtenost 8407

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...