Neděle 24. ledna 2021, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 24. ledna 2021 Milena

Budeme muset otočit kola dějin zpět

10. 12. 2020 15:32:00
Někdy něco chceme, ale život nás vede úplně někam jinam. Překotný ryk za dobrou, lepší a ještě lepší budoucností nás vhodil do současného totálního zastavení. Musíme otočit kola dějin zpět.

Všimli jste si jedné věci? Ještě do poloviny devadesátých let jsme si my, ti dříve narození, tak zvaně malovali svět do barev víceméně růžových. Mysleli jsme si, že prostě svět je nastaven tak, že bude stále líp a líp. Potom se zastavil pozvolna ten proud nadějí. Někteří z těch, co v Listopadu nadšeně cinkali na Václavském náměstí, se docinkali v průběhu let do něčeho, co jsme do té doby v naší zemi absolutně neznali, do bezdomoví. Já necinkal, i když jsem nikdy nebyl členem státostrany, Necinkal jsem proto, že jsem zažil dva a půl roku života v kapitalistickém světě a musím říct, že díky svému umění se mi tam nedařilo špatně. Ale uměl jsem se rozhlížet. V Londýně jsem v podstatě já, mladý skladatel z cizí země, musel jednat s nakladatelstvími za svého textaře, který měl tu smůlu, že ač geniální, tak se narodil v chudé čtvrti v East London, čili byl cockney. A to se z výslovnosti prostě neodpáře. A tak se významní lidé radši bavili se mnou, cizincem, na kterém v jeho výslovnosti není poznat z jaké vrstvy pochází. Čili rodokmen je důležitý a ne schopnost.

Potom ve Francii jsem se jako hudebník musel absolutně podřídit vkusu majitele šapitó, které nebylo cirkusem, ale obrovskou pojízdnou pivnicí. Když se tam chlapy na severu země v hornických oblastech, např. Saint – Quentin začali rvát, tak jsme museli hrát vídeňské valčíky a uhýbat před létajícími mázy piva, neboť to měl být jakoby mnichovský Octoberfest. A když někam přijeli ti největší tehdejší hvězdy francouzské pop music, tak zpívali a my je doprovázeli. Tino Rossi, Michel Sardou atd. Mortimer Shuman zpíval svůj super hit Shami – sha a lidé vesele jedli a pili. Šlo o konzumaci piva významného pivovaru (nebudu jmenovat, abych se nedostal do konfliktu s reklamou, jejich pivo po roce 1990 si našlo cestu i k nám). Zde „normalizační“ zpěváci zpívali před nábožně poslouchajícím publikem, tam, na západě, kromě mezinárodních superhvězd, byli prostě jenom komedianti, kteří jsou dobří k tomu, aby se víc pilo a jedlo.

To jenom na úvod. Současná doba nás přivedla na okraj katastrofy. Zatím to ještě na nás nedoléhá. Ale za čas, protože zvláště u nás se lidé nebudou podřizovat tomu, čemu se podřizují všude jinde, tak už vláda nebude mít absolutně žádné prostředky na všelijaké ty podpory a nastane katastrofální nezaměstnanost. Už teď lidé z některých oborů ztratili práci.

Proto pro potencionální nezaměstnané bude lepší, když budou mít nějaké zaměstnání, byť uměle vytvořené, než psychicky náročná, osobnost a rodiny devastující nezaměstnanost. Proto nepropouštějme pracovníky pošt (tam ovšem nejde o uměle vytvořenou zaměstnanost, oni už dnes nestíhají). Ať stát zase sloučí vše, co je na dráze a zprovozní, trati, nádraží a nádražíčka. Vrátí tak do krajiny život a svým způsobem zlepší i životní prostředí. Kdo rád čeká před zavřeným nádražím třeba ve vánici na svůj spoj? To radši jede autem až do práce. Udělejme náš život, kdy nebude možné ani cestovat, ani si užívat věcí, na které jsme si zvykli v době hojnosti, snesitelnější. Udělejme alespoň z naší země příjemné místo k životu. Státe, neprodávej Budvar. Globalizace stejně zahyne na koronavirus, Evropská unie bude nefunkční, Schengen bude minulostí, hranice zavřené. Tak ať se alespoň doma cítíme pokud možno dobře.

Koronavirus nás donutí otočit kola dějin zpět, nebo nás čeká totální rozklad společnosti. Bezpečnost nebude moci zajistit personálně podhodnocená policie, na silnicích budou vládnout piráti. Mimochodem i alespoň šesti měsíční povinná základní vojenská prezenční služba také pomůže zvládnout nezaměstnanost a posílí jednak bezpečnost obyvatel a naučí mladé muže praktickým návykům pro život. Já vím, že lépe by bylo malovat budoucnost na růžovo, ale to bych se zpronevěřil svým, vždy přesným úsudkům o budoucnosti. Omlouvám se za svá slova. Budu ovšem rád, když se nenaplní. Jednou by bylo dobré, kdybych neměl pravdu.

Petr Hannig předseda Rozumných

Autor: Petr Hannig | čtvrtek 10.12.2020 15:32 | karma článku: 48.44 | přečteno: 10975x

Další články blogera

Petr Hannig

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Včera se udála za dlouhou dobu od doby, kdy Miroslav Macek uštědřil v Poslanecké sněmovně facku Davidu Rathovi, opět akce, která přiměla lidi dívat se na záznam z jednání PS Parlamentu ČR.

22.1.2021 v 13:40 | Karma článku: 44.26 | Přečteno: 3122 |

Petr Hannig

Neničme to, co ještě jakž takž funguje

Nesouhlasím s propouštěním řadových pracovníků pošt, doručovatelek, doručovatelů, pracovníků na přepážkách České pošty. Propusťte ředitele a top manažery. Propusťte žáby na prameni.

4.12.2020 v 9:23 | Karma článku: 48.52 | Přečteno: 16125 |

Petr Hannig

Nezámýšlený, či snad zamýšlený, efekt koronakrize

Jsem smutný z toho, jak vir způsobil asi nepřekonatelný příkop mezi vlastenecky smýšlejícími lidmi. Já jsem pro bezpečnost, ale přece jenom bych povolil otevření malých provozoven, obchodů, restaurací za respektování hygieny.

28.11.2020 v 18:48 | Karma článku: 48.05 | Přečteno: 8360 |

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Lukáš Habich

Je zapotřebí zjišťovat u řidiče požití alkoholu před jízdou do 0,24 ‰ alkoholu v krvi?

Ačkoliv požití alkoholických nápojů před jízdou, způsobuje ohrožení života, zdraví a majetku, je, dle mého názoru, nezbytné v českém právním systému nově stanovit hranic alkoholu v krvi (v dechu).

23.1.2021 v 18:48 | Karma článku: 22.55 | Přečteno: 898 | Diskuse

Jiří Paroubek

Je česká levice opravdu v koncích?

Je zvláštní, jací lidé se cítí být povoláni k tomu, aby bez jakýchkoliv pochybností tvrdili, že ...“ČSSD končí“.

23.1.2021 v 16:40 | Karma článku: 10.37 | Přečteno: 328 | Diskuse

Antonín Fryč

„Konečně“ dálniční e-známky

Nový rok 2021 přinesl i jednu zásadní změnu v placení a užívání dálničních známek. Konečně jsme se více přiblížili novými technologiemi i k modernímu používání dálničních známek.

23.1.2021 v 8:21 | Karma článku: 8.62 | Přečteno: 315 | Diskuse

Jiří Paroubek

Slivovice, rum, kontušovka, čert a vanilková…

Myslím, že to jsou ty hlavní inspirativní zdroje včerejšího incidentu v poslanecké sněmovně. Ten svým naprosto nepřístojným chováním vyprovokoval poslanec Volný, zvolený za SPD a nyní vedený jako nezařazený.

22.1.2021 v 14:46 | Karma článku: 23.65 | Přečteno: 682 | Diskuse

Petr Hannig

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Včera se udála za dlouhou dobu od doby, kdy Miroslav Macek uštědřil v Poslanecké sněmovně facku Davidu Rathovi, opět akce, která přiměla lidi dívat se na záznam z jednání PS Parlamentu ČR.

22.1.2021 v 13:40 | Karma článku: 44.26 | Přečteno: 3122 |
Počet článků 216 Celková karma 47.32 Průměrná čtenost 8235

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Najdete na iDNES.cz