Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 10. srpna 2022 Vavřinec

Kde najít Rozumné?

23. 09. 2021 18:29:06
Moji internetoví přátelé se mě nyní ptají: Dostali jsme hlasovací lístky a nikde nemůžeme najít stranu ROZUMNÍ. Kde je? Kandiduje vůbec?

Část členů a příznivců v čele se mnou a dalšími 3 krajskými lídry, při čemž dva jsme členy, kromě mne ještě Pavlína Dohnalová v Libereckém kraji, a dva Ph.Dr. Svatava Cekotová ve Zlínském kraji a Ing. Josef Pelikán na Vysočině jsou našimi příznivci, kandiduje na kandidátce Aliance pro budoucnost (dále jen APB), volební číslo 9. Za Rozumné je to celkem cca 125 kandidátů v celé republice. Část členů a příznivců kandiduje za ALIANCI NÁRODNÍCH SIL č. 7 (dále jen ANS).

Rozumní se nerozštěpili. To dělení je o tom, jak vnímáme např. záležitosti kolem pandemie. Jak mnozí víte, Rozumní kandidovali v několika volbách spolu s Národní demokracií předsedy Adama Benjamina Bartoše a v posledních krajských volbách v některých krajích kandidovali i členové ANS na kandidátce ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty. Rozhodli jsme se, že dáme našim členům naprostou volnost ve výběru.

Proč jsem přistoupil k ekonomicky velmi silné Alianci pro budoucnost já?

Snažím se vtěsnat do našeho zákonodárství „Zákon o českém jazyce a kultuře“. Mou filosofií je dosáhnout alespoň něčeho. Vždyť je pro mnohé naše vlastence přímo devastující, že v nápisech obchodů chybí náš národní jazyk, čeština. Moji moravští přátelé, nedurděte se, i vaše nádherná moravská (slovácká, horňácká, hanácká a další) nářečí jsou velice půvabná, taktéž Slezané, vaše kratke lašske a jina nařeči jsou nezaměnitelná, jak nám zde velmi často připomina Laďa Větvička, ale to všechno je přece naše nádherná čeština.

Nejsem přítelem siláckých slov (která samozřejmě lákají ve velkém množství naštvané lidi). Jenže, co se změnilo za poslední dobu. Nic. A když tak, jenom k horšímu. I když sám hovořím několika jazyky a orientace v cizích nápisech mi potíže nedělá, můj vlastenecký duch mi velí: Toto je alespoň jedna věc, co by se dala prosadit. Vždyť to mají už i na Slovensku, v Pobaltských zemích a samozřejmě ve kdysi sladké Francii. Tak proč to nejde u nás. To přece není relikt minulého režimu. Za českou řeč bojovali naši národní buditelé a vyzdvihli ji z popela. Tak ji nemůžeme nechat zardousit.

Jaké jsou další rozdíly mezi Aliancemi. ANS je pro vystoupení z EU i NATO ( ne pro referendum, přímo pro vystoupení). APB je naopak pro setrvání v EU a domnívá se, že vystoupit by byla ekonomická sebevražda. Rozumní v rámci APB však trvají na tom, že se musí EU k nám chovat zcela jinak než se chová nyní: Vyloženě diskriminační, zvláště k mladým rodinám, je praxe, kdy důchodové fondy původních států EU nakupují nvestiční byty. Nezohledňuje se kupní síla našich občanů, která je mnohem nižší, než kupní síla občanů západních zemí. Tím se zvedají ceny bydlení a naši občané (zvláště ti mladí) na nové bydlení nedosáhnou.

A navíc. Zahraniční firmy zde využívají levné pracovní síly, dovážejí zaměstnance agenturním způsobem a tlačí tak mzdy našich občanů dolů. “Když se ti nelíbí pracovat za tuto nízkou mzdu, tak my si najmeme někoho přes agenturu ze zahraničí”, to je přístup zahraničních firem k našim zaměstnancům. I to chceme změnit zákonem.

APB také chce, aby ČR zůstála i nadále v NATO. My, Rozumní, si myslíme, že jsme do vojenského paktu po vystoupení z Varšavské smlouvy vůbec vstupovat neměli, ale když už jsme součástí APB, tak zdůrazňujeme: I NATO se musí změnit. Aktuální největší ohrožení je narušení států EU zevnitř. Zamezit vstupu ilegálních imigrantů na moři i na zemi. NATO se musí zaměřit na obranu vnějších hranic EU.

Tento můj postup a postup větší části Rozumných jsem nazval Klidná síla. Říkáte, že to už tu bylo. Ano, bylo. KDU-ČSL vždy byla jazýčkem na vahách a jejích vždy cca 8% zajišťovalo, že nevznikne situace jako v Izraeli, kde v průběhu 2 let, měli předčasné parlamentní volby kvůli povolebnímu patu.. Nyní je tato víceméně katolická strana v koalici Spolu. Nebudu hodnotit jak se mnozí katolíci na to spojení dívají. Ovšem tím jazýčkem na vahách už nemůže být, protože je součástí nekompromisního celku a schyluje k povolebnímu patu v ČR.

V průzkumu volebního potenciálu se zjistilo, že pro Aliance pro budoucnost by hlasovalo na druhém místě 22,9% respondentů. To znamená APB má ohromný koaliční potenciál. Z tohoto vzorce pak byl vygenerován volební potenciál (volba na prvním místě) 6,4%. Což je skutečně docela nadějné číslo.

Tak, přátelé, to je má zpověď. Naši členové a příznivci si určitě najdou čas se mnou diskutovat v rámci fb či napřímo. Proto zde opět neotevřu diskuzi, protože někteří pod mým minulým článkem nediskutovali k tématu.

Mgr. Petr Hannig, předseda Rozumných lídr Královéhradeckého na kandidátní listině Aliance pro budoucnost, a nominant APB na ministra kultury ČR

Autor: Petr Hannig | čtvrtek 23.9.2021 18:29 | karma článku: 46.17 | přečteno: 3067x

Další články blogera

Petr Hannig

Dědictví nejkrutějšího koloniálního myšlení

Několik známých mě upozornilo na to, jak drze peskoval předseda frakce Liberálů a demokratů pro Evropu Guy Verhofstadt v Evropském parlamentu našeho premiéra Petra Fialu.

25.7.2022 v 11:28 | Karma článku: 47.16 | Přečteno: 4876 | Diskuse

Petr Hannig

Apokalypsa

Ten dnešní článek nebude vůbec radostný. Citlivé duše jej raději nečtěte. Média nás tak nějak všeobecně straší, co všechno nás na podzim potká. V létě, nad tím však mávneme rukou a v hloubi duše nevěříme, že nás to může potkat.

19.7.2022 v 8:34 | Karma článku: 47.37 | Přečteno: 5161 | Diskuse

Petr Hannig

Na seniory každý kašle

My tady v Praze ani nevíme, jaké, v podstatě pro média nezajímavé věci, se odehrávají na venkovských městech.

7.7.2022 v 20:03 | Karma článku: 48.25 | Přečteno: 8117 | Diskuse

Petr Hannig

Zastavte to šílenství!

Nechtěl jsem se vyjadřovat k Ukrajině, protože nemáme relevantní informace ani z jedné, ani z druhé strany. Dnes jsem si však přečetl o choleře v Mariupolu, což je naprosto příšerné

8.6.2022 v 21:56 | Karma článku: 47.71 | Přečteno: 7358 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jaroslav Komínek

Je šance, že se u nás někdy budou stavět silnice bez komplikací?

Našel se další podivný spolek z Dolní Horní, který se rozhodl otravovat život lidem z půlky republiky.

9.8.2022 v 21:05 | Karma článku: 9.48 | Přečteno: 110 | Diskuse

Jiří Paroubek

Útoky na Babiše zakrývá koalice neschopnost a korupci

V českém tisku čas od času probleskne zajímavá informace o tom, jakého majetku nabyl v posledních letech zatčený bývalý náměstek primátora Prahy, Hlubuček, který byl exponentem hnutí STAN, se svým životním partnerem.

9.8.2022 v 15:17 | Karma článku: 13.94 | Přečteno: 197 | Diskuse

Jaroslav Komínek

Vládo, je nejvyšší čas něco začít dělat!

Nakupte autobusy na plyn, říkali. Prý jsou ekologické a výhodné a plynu je dost, říkali. Skvělé! Jenom nám ho nikdo nechce teď prodat, a to jsme nabízeli už DVANÁCTKRÁT víc, než dneska stojí. Nikdo se nechce zavázat.

8.8.2022 v 18:57 | Karma článku: 32.58 | Přečteno: 781 | Diskuse

Daniela Kovářová

MANŽELSTVÍ: Akce a reakce

Manželství do ústavy? Ano. Akce vyvolává reakci. To platí ve fyzice, v přírodě i ve společnosti. A ukázkovým příkladem akce a reakce je právě manželství, tedy přesněji „manželství pro všechny“.

8.8.2022 v 13:23 | Karma článku: 28.48 | Přečteno: 470 | Diskuse

Martin Herman

Svět podle Etzlera - výroba správných voličů, zákaz rozmnožování těch špatných?

Poslední dobou se roztrhl pytel s tzv. demokraty, kteří svoje demokratické smýšlení dávají najevo tím, že by zakazovali, zavírali, či jinak omezovali ty, kteří se provinili tím, že mají jiný názor než je ten jejich, jediný správný

8.8.2022 v 10:26 | Karma článku: 38.33 | Přečteno: 1167 | Diskuse
Počet článků 245 Celková karma 47.67 Průměrná čtenost 8501

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Najdete na iDNES.cz