Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 4. října 2023 František

Kde najít Rozumné?

23. 09. 2021 18:29:06
Moji internetoví přátelé se mě nyní ptají: Dostali jsme hlasovací lístky a nikde nemůžeme najít stranu ROZUMNÍ. Kde je? Kandiduje vůbec?

Část členů a příznivců v čele se mnou a dalšími 3 krajskými lídry, při čemž dva jsme členy, kromě mne ještě Pavlína Dohnalová v Libereckém kraji, a dva Ph.Dr. Svatava Cekotová ve Zlínském kraji a Ing. Josef Pelikán na Vysočině jsou našimi příznivci, kandiduje na kandidátce Aliance pro budoucnost (dále jen APB), volební číslo 9. Za Rozumné je to celkem cca 125 kandidátů v celé republice. Část členů a příznivců kandiduje za ALIANCI NÁRODNÍCH SIL č. 7 (dále jen ANS).

Rozumní se nerozštěpili. To dělení je o tom, jak vnímáme např. záležitosti kolem pandemie. Jak mnozí víte, Rozumní kandidovali v několika volbách spolu s Národní demokracií předsedy Adama Benjamina Bartoše a v posledních krajských volbách v některých krajích kandidovali i členové ANS na kandidátce ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty. Rozhodli jsme se, že dáme našim členům naprostou volnost ve výběru.

Proč jsem přistoupil k ekonomicky velmi silné Alianci pro budoucnost já?

Snažím se vtěsnat do našeho zákonodárství „Zákon o českém jazyce a kultuře“. Mou filosofií je dosáhnout alespoň něčeho. Vždyť je pro mnohé naše vlastence přímo devastující, že v nápisech obchodů chybí náš národní jazyk, čeština. Moji moravští přátelé, nedurděte se, i vaše nádherná moravská (slovácká, horňácká, hanácká a další) nářečí jsou velice půvabná, taktéž Slezané, vaše kratke lašske a jina nařeči jsou nezaměnitelná, jak nám zde velmi často připomina Laďa Větvička, ale to všechno je přece naše nádherná čeština.

Nejsem přítelem siláckých slov (která samozřejmě lákají ve velkém množství naštvané lidi). Jenže, co se změnilo za poslední dobu. Nic. A když tak, jenom k horšímu. I když sám hovořím několika jazyky a orientace v cizích nápisech mi potíže nedělá, můj vlastenecký duch mi velí: Toto je alespoň jedna věc, co by se dala prosadit. Vždyť to mají už i na Slovensku, v Pobaltských zemích a samozřejmě ve kdysi sladké Francii. Tak proč to nejde u nás. To přece není relikt minulého režimu. Za českou řeč bojovali naši národní buditelé a vyzdvihli ji z popela. Tak ji nemůžeme nechat zardousit.

Jaké jsou další rozdíly mezi Aliancemi. ANS je pro vystoupení z EU i NATO ( ne pro referendum, přímo pro vystoupení). APB je naopak pro setrvání v EU a domnívá se, že vystoupit by byla ekonomická sebevražda. Rozumní v rámci APB však trvají na tom, že se musí EU k nám chovat zcela jinak než se chová nyní: Vyloženě diskriminační, zvláště k mladým rodinám, je praxe, kdy důchodové fondy původních států EU nakupují nvestiční byty. Nezohledňuje se kupní síla našich občanů, která je mnohem nižší, než kupní síla občanů západních zemí. Tím se zvedají ceny bydlení a naši občané (zvláště ti mladí) na nové bydlení nedosáhnou.

A navíc. Zahraniční firmy zde využívají levné pracovní síly, dovážejí zaměstnance agenturním způsobem a tlačí tak mzdy našich občanů dolů. “Když se ti nelíbí pracovat za tuto nízkou mzdu, tak my si najmeme někoho přes agenturu ze zahraničí”, to je přístup zahraničních firem k našim zaměstnancům. I to chceme změnit zákonem.

APB také chce, aby ČR zůstála i nadále v NATO. My, Rozumní, si myslíme, že jsme do vojenského paktu po vystoupení z Varšavské smlouvy vůbec vstupovat neměli, ale když už jsme součástí APB, tak zdůrazňujeme: I NATO se musí změnit. Aktuální největší ohrožení je narušení států EU zevnitř. Zamezit vstupu ilegálních imigrantů na moři i na zemi. NATO se musí zaměřit na obranu vnějších hranic EU.

Tento můj postup a postup větší části Rozumných jsem nazval Klidná síla. Říkáte, že to už tu bylo. Ano, bylo. KDU-ČSL vždy byla jazýčkem na vahách a jejích vždy cca 8% zajišťovalo, že nevznikne situace jako v Izraeli, kde v průběhu 2 let, měli předčasné parlamentní volby kvůli povolebnímu patu.. Nyní je tato víceméně katolická strana v koalici Spolu. Nebudu hodnotit jak se mnozí katolíci na to spojení dívají. Ovšem tím jazýčkem na vahách už nemůže být, protože je součástí nekompromisního celku a schyluje k povolebnímu patu v ČR.

V průzkumu volebního potenciálu se zjistilo, že pro Aliance pro budoucnost by hlasovalo na druhém místě 22,9% respondentů. To znamená APB má ohromný koaliční potenciál. Z tohoto vzorce pak byl vygenerován volební potenciál (volba na prvním místě) 6,4%. Což je skutečně docela nadějné číslo.

Tak, přátelé, to je má zpověď. Naši členové a příznivci si určitě najdou čas se mnou diskutovat v rámci fb či napřímo. Proto zde opět neotevřu diskuzi, protože někteří pod mým minulým článkem nediskutovali k tématu.

Mgr. Petr Hannig, předseda Rozumných lídr Královéhradeckého na kandidátní listině Aliance pro budoucnost, a nominant APB na ministra kultury ČR

Autor: Petr Hannig | čtvrtek 23.9.2021 18:29 | karma článku: 46.17 | přečteno: 3074x

Další články blogera

Petr Hannig

Do prvního období se Petr Pavel promlčel. Do druhého se prováhá?

Budu vetovat. Nepodepíšu. Podepíšu. Možná. Zítra. Není nad to, mít v čele státu člověka, rázného vojáka, který včas vysloví závazná slova. Není nad to, mít rozhodného prezidenta.

4.9.2023 v 7:49 | Karma článku: 47.79 | Přečteno: 8224 | Diskuse

Petr Hannig

Zlo je jak sněhová koule

V diskuzi pod jedním z článků jsem četl: „Češi jsou společností zamindrákovaných lůzrů“. Tak ten, co to napsal snad není Čechem? Není na světě národa, který tak úporně zašlapává do země všechno své, jak tak činí zvláště mladí Češi

30.8.2023 v 14:29 | Karma článku: 46.17 | Přečteno: 3331 | Diskuse

Petr Hannig

Mladí soudci, zamyslete se nad svou budoucností

Vždy, když žijeme v nějakém režimu, tak se nám zdá, že bude s námi na věky. Ovšem, vše se mění, nic není stálé.

11.8.2023 v 12:35 | Karma článku: 48.18 | Přečteno: 9039 | Diskuse

Petr Hannig

Je ještě možné Evropu zachránit?

Právě jsem se vrátil ze zahraničí a užíval si volného průjezdu hranicemi jednotlivých států. Ještě vloni se stálo na hranicích mezi Slovinskem a Chorvatskem mnohdy i hodinu.

4.8.2023 v 22:05 | Karma článku: 46.49 | Přečteno: 3484 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Věra Adamusová

Proč si Sociální pedagog zaslouží být pedagogickým pracovníkem?

Sociální pedagog a jeho role na základních a středních školách je nezastupitelná. Proto jsem se také jakožto sociální pedagog na ZŠ a MŠ Družby Karviná rozjela v červnu 2023 do Poslanecké sněmovny.

4.10.2023 v 17:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 62 | Diskuse

Jiří Paroubek

Probíhá velká “šachová” hra o změnu finančního řádu světa

A jak probíhající šachová partie skončí? Americký sen si chce splnit každý Američan i Evropan. Je to pojem, který se přetváří ve víru.

4.10.2023 v 12:44 | Karma článku: 20.02 | Přečteno: 432 | Diskuse

Jiří Paroubek

Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti…

Tak nějak by se dal charakterizovat celkem nechutný nátlak předsedy Strany evropských socialistů (PES), který se dožaduje, aby předseda strany SMER a celá tato strana, změnily svou pozici ve vztahu k ukrajinské válce.

3.10.2023 v 15:25 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 737 | Diskuse

Kateřina Konečná

Ministr Síkela na nákupech

Ministr Síkela poslední týdny připomíná slečnu s neomezenou zlatou kreditní kartou v nějakém módním butiku.

3.10.2023 v 14:14 | Karma článku: 29.39 | Přečteno: 613 | Diskuse

Kateřina Konečná

Podpořili jsme hromadnou dopravu proti „zelenému šílenství“

Počátkem tohoto týdne se nám na europarlamentním výboru pro dopravu a cestovní ruch podařilo zmírnit zpřísnění norem pro emise CO2 u nových těžkých vozidel, mezi nimiž jsou autobusy a kamiony.

3.10.2023 v 10:02 | Karma článku: 19.48 | Přečteno: 350 | Diskuse
Počet článků 269 Celková karma 47.16 Průměrná čtenost 8398

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

V 25 letech zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková, podlehla zákeřné nemoci

Ve věku pětadvacet let zemřela v neděli operní a koncertní pěvkyně, muzikálová zpěvačka a herečka Patricia Burda...

To mi máma nikdy neřekla! Archiv StB Janu Kratochvílovou překvapil

Podraz režimu a nucená emigrace. Tak popisuje Jana Uriel Kratochvílová (70) čtyřicet let staré události, které...

Sophii Lorenovou si manžel vyhlédl v šestnácti. Herečka dodnes lituje jediné věci

Historie vztahu herečky Sophie Lorenové (89) a italského filmového producenta Carla Pontiho (†94) byla dramatická....

Jak EU obelhala Německo. Palivo pro zakázané spalováky bude jen teorií

Bylo to jedno z jarních témat evropského autoprůmyslu. Německo tedy podepsalo bianco šek o výjimce pro syntetická...