Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. ledna 2022 Miloš

Velký výprask, aneb Bože chraň nás před koaličním partnerem.

9. 10. 2021 23:22:20
Celou volební kampaň jsem vyzýval politiky, aby ubrali ze svých nenávistných řečí. Nestalo se tak. A musím spravedlivě říct, ani z jedné strany. Spolu a PirStan tvrdě útočili proti Babišovi, Babiš proti Pirátům.

Takové ty řeči, že „teď jde o všechno, nesmíte tříštit hlasy“, způsobily, že ze sněmovny vypadla tradiční levice, ČSSD a KSČM a další potenciální partneři hnutí ANO, Šlachtova Přísaha i TSS (Trikolora Svobodní Soukromníci) a ANO nemá o koho se opřít, protože ani s SPD nezíská většinu.

To je jedna strana mince. Ta druhá má pro „účastníky výletu“ velice hořkou pachuť. Když jsem viděl spojení městských Pirátů s venkovským STANem, tak mi bylo jasné, že na tom budou Piráti tratit. I když zásadně nesouhlasím s jejich ultralevicovou ideologií zeleného údělu, která je produktem Zelených v Evropském parlamentu, tak je mi tak trochu Pirátů líto. Dali do toho spolku svou značku, která byla vějičkou pro média a výsledek je, že oproti 22 poslancům po minulých volbách, jich nyní budou mít nanejvýš 4, i při vyšším volebním výsledku, byť celé koalice.

Připomíná mi to rčení, že je nepříjemné mít politického nepřítele, ale že je přímo sebevražedné mít koaličního partnera.

I když Ivan Bartoš udělal několik školáckých chyb, na rozdíl od mnoha žáků základních škol nevěděl, že naší nejvyšší horou je Sněžka 1603 m.n.m. v Krkonoších (prohlásil, že je to snad Smrk 1100 m.n.m. Ten je v Jizerských horách. Dá se to omluvit, že pochází z Jablonce nad Nisou a v dětství snad na Smrk podnikali se školou výlety), tak to by nebylo tak vážné. Ovšem ten lapsus s kroužkováním je velice nemilý. Viděl jsem billboardy, když nesouhlasíte s jednou ze stran koalice, kroužkujte členy své preferované koaliční strany. Tak toto jsou pak ony výsledky.

Možná se vám zdá, že pláču nad situací, ve které se Piráti ocitli. Ne, je to dobré, že se levicové šílenství europarlamentu k nám nedostane tak rychle. Ale prostě nesnáším podrazy. I když to vlastně podraz není. Je to zcela legální. Piráti jsou mladí, a starým politickým mazákům hned bylo jasné, jak to celé dopadne. Trochu je mi také líto, že mezi těmi čtyřmi není pan Ferjenčík (ten s těmi rockerskými dlouhými vlasy). Vedl jsem s ním jednou telefonní rozhovor. Totiž, Ivan Bartoš mě na CNN Prima napadl, že jsem autorem řetězového dopisu, že Piráti chtějí brát řidičům nad 70 let řidičské průkazy. Nějaký anonym použil mé jméno a naprosto odlišným stylem, než píšu já, stvořil falešný dokument. Já jsem autorství celé dva roky veřejně dementoval v ČT v pořadu Politické spektrum. Takže jsem rozčileně Pirátům volal a vzal to právě pan Ferjenčík a velice klidně jsme si povídali. On věděl, že nejsem autorem toho řetězového dopisu. A skutečně po tomto rozhovoru to napadání mé osoby přestalo.

Abyste si nemysleli, že Pirátům fandím. Mé myšlení je konzervativní (někteří tomu říkají vlastenecké). Po mnohých obviňování, že Rozumní berou hlasy SPD, jsme se rozhodli kandidovat pod Aliancí pro budoucnost (APB) miliardáře Pavla Sehnala. Vědomě jsme tak učinili, protože program APB je zcela rozdílný od SPD a dokonce i od ANO. Je spíše podobný koalici Spolu.

Takže Rozumní skutečně nestojí za propadem Volného bloku, či menším procentem zisku hlasů pro SPD a už vůbec ne za tím, že přesvědčivě nevyhrálo ANO. V minulých parlamentních volbách, v roce 2017, jsme skutečně mohli vzít nějaké hlasy SPD, protože jsme měli 4x vyšší zisk než letos, a tehdy to byl program ryze vlastenecký. To, co dnes používala v kampani koalice Spolu pro oddlužení „Milostivé léto“ , to jsme v roce 2017 vymysleli my. Je to inspirace ze Starého zákona.

Mimochodem, nedokážu nenávidět. Mnozí mi, asi vcelku správně vyčítají, že jsem příliš mírný na politiku. Asi mají pravdu. Tak se rafejte, kousejte, nemilujte se a nemnožte se. Já jdu spát. A politiku, která mě baví, budu dělat dál. Tak jako dosud, nekonfliktně a za své, na rozdíl od parlamentních stran. Vždyť není třeba vyhrávat. Někdy stačí nadhodit nějaký problém a on ho někdo použije z těch velkých. Jako například právě to Milostivé léto.

Autor je předseda Rozumných

Autor: Petr Hannig | sobota 9.10.2021 23:22 | karma článku: 47.34 | přečteno: 9332x

Další články blogera

Petr Hannig

Evropské emisní povolenky – nástroj ďábla

Předseda ruské vlády v době prezidenta Jelcina, Viktor Černomyrdin, pronesl památnou větu: „Chtěli jsme to udělat lépe, ale dopadlo to jako vždycky.“ A tak je to se vším, co se ze zeleného idealismu se snaží dělat EU.

10.12.2021 v 21:38 | Karma článku: 48.20 | Přečteno: 7578 | Diskuse

Petr Hannig

Ať udělá cokoliv, všechno je špatné. Příště nevyhovovat!

Díval jsem se na jmenování nového premiéra prezidentem republiky. Bylo to, v rámci možností, důstojné. Miloš Zeman mohl jako každý člověk uvržený do karantény, v klidu čekat do ukončení karantény.

29.11.2021 v 23:28 | Karma článku: 48.58 | Přečteno: 16449 | Diskuse

Petr Hannig

Už mi jich líto není

V mém posledním blogu „Velký výprask, aneb Bože chraň nás před koaličními partnerem“ jsem napsal, že mi bylo Pirátů líto, jak dopadli zásluhou kroužkování příznivců hnutí STAN. Už mi jich líto není.

23.11.2021 v 22:10 | Karma článku: 48.60 | Přečteno: 28083 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Fantazie Kmenty a autorů Kubiceho zprávy

V posledních dnech se objevila informace, že prý do poslanecké sněmovny bude předložen návrh na zvýšení poplatku za televizní a také příspěvků na rozhlasové vysílání.

25.1.2022 v 9:33 | Karma článku: 15.99 | Přečteno: 341 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Pět důvodů, proč je nejnovější rozsudek Evy Michalákové absurdní

Okresní soud v Hodoníně v lednu 2021 svěřil Evě Michalákové syny do výhradní péče. Udělal to se znalostí všech detailů případu. Jak je možné, že ten Štrasburský došel k jinému závěru?

24.1.2022 v 7:55 | Karma článku: 44.01 | Přečteno: 10828 | Diskuse

Milan Balahura

Kouzelnické triky nové vlády

Už je to víc než měsíc, co se umělecký soubor premiéra Petra Fialy ujal vlády nad Českem, a zatím předvádí samé nevídané triky. Ten nejlepší přišel hned zkraje: jasný plán pro naši zemi, jímž se nová vláda chlubila, prostě zmizel.

23.1.2022 v 21:24 | Karma článku: 33.56 | Přečteno: 1268 | Diskuse

Jiří Paroubek

Přehmaty vlády Panské koalice

Fialova vláda je složena vesměs z lidí, kteří v minulosti nic neřídili a někteří z nových ministrů mají řídit oblasti, o kterých nic nevědí (Langšádlová, Lipavský ad.).

21.1.2022 v 9:29 | Karma článku: 35.93 | Přečteno: 1171 | Diskuse

Vladislav Vilímec

Australská vláda udělala z Djokoviče celebritu. A sobě ostudu.

Již jako dítě jsem obdivoval slavnou historii australského tenisu. Rod Laver, Ken Rosewal, John Newcombe nebo v ženách Margaret Courtová či Evonne Goolagongová..

19.1.2022 v 0:17 | Karma článku: 29.10 | Přečteno: 696 | Diskuse
Počet článků 234 Celková karma 48.46 Průměrná čtenost 8480

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Najdete na iDNES.cz