Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 4. října 2023 František

Energomafie ve světle situace na Ukrajině.

22. 02. 2022 22:19:30
Možná se divíte, že v době, kdy se všichni zabývají událostmi na východě Ukrajiny, já píšu o tom, co skutečně trápí většinu našich občanů. Cena energií a vůbec zvyšující se ceny čehokoliv.

Ono to ve svém důsledku souvisí. Sankce, které EU a USA a UK (GB) uvalí na Rusko v daleko větší míře dopadnou na nás (mimo USA), než na Rusy.

Ale pěkně popořádku. Proč píšu v nadpisu slovo energomafie? Hned to vysvětlím. Největším zlem demokratického systému jsou lobbisté. Lidé si zvolí dle vlastních preferencí složení poslaneckých sněmoven, na základě této volby je sestavena vláda. Ovšem v budovách poslaneckých sněmoven rejdí lobbisté, kteří nelobují v prospěch občanů, ale v prospěch firem, kterými jsou placeni. A tito lobbisté pracují proti zájmům občanů, bez ohledu, která vláda je u moci. Sedí na prameni finančních toků. To je ve všech tzv. demokratických státech a samozřejmě také v EU jako celku. Sídlo EU Brusel je lobbisty přímo zamořeno, protože jednotlivé státy musí rozhodnutí Bruselu respektovat.

Dnes je všechno vázáno na elektrickou energii. Nemá cenu vyjmenovávat, co všechno by nefungovalo, kdyby se jí nedostávalo. A tak tento segment hospodářství je pod vlivem bruselských lobbistů nejzasaženější.

Člověk kroutí hlavou, jak je možné, že tak důležitá věc, jako je elektrická energie je dána na pospas různým firmám jako je Bohemia Energy, která ve své podstatě byla pouze jakýmsi spekulantem. Energii nevyráběla, pouze přeprodávala.

EU nařídila totiž liberalizaci trhu s energiemi. Pozor na jedovatou rostlinu, která se nazývá liberalizace. Možná by se toto slovo dalo opsat slovy, koumáci zde máte možnost jak vydělat na důvěřivcích, které naletí na reklamu.

Podobné to bylo i se solární energií. Ze státního rozpočtu jdou nemalé peníze, které by byly třeba např. ve zdravotnictví, do kapes solárních baronů.

Všechny tyto věci a mnoho dalších lumpáren bylo nutné přikrýt zákony. A takové zákony už mají lobbisté připraveny a velmi ochotně je poskytnou poslancům se zašeptáním do ouška (můžeš se na tom také tak trochu přiživit). A tak mnozí z našich bývalých i současných zákonodárců jsou zároveň i spolumajiteli solárních elektráren, protože jako první věděli, co se bude dít.

Do toho všeho se ještě vmísil nesmysl zvaný Green Deal, kdy jsou proti zdravému rozumu tlačeny firmy a státy do takových podivností, jako jsou emisní povolenky, které enormně zdražují elektrickou energii. Místo, aby sloužily ozdravění ovzduší, tak jsou zase zdrojem peněz opět pro ty nejbohatší subjekty, které s nimi obchodují.

Ať už jsme měli jakoukoliv vládu, vždy jednala špatně. Okamžitě bychom měli přestat vyvážet elektřinu a kupovat ji za daleko větší peníz zpátky. To totiž není volný trh s elektřinou, to jsou opět špinavé spekulace.

ČR se zvýšily ceny energií o 300 % . V ostatních, nám podobných, státech jenom o 30%. Proč?

Elektrická energie se vyrábí nyní při zavírání uhelných elektráren hlavně prostřednictvím plynu. I do teď, jsme platili za ruský plyn třeba dvakrát dráž než na Slovensku. Měly jsme po převratu totiž neuvěřitelně hloupé vlády, které prodaly co mohly. Zašantročili jsme Transgas. Nyní kupujeme přes Innogy, která patří Maďarsku, a to má smlouvy napřímo s Ruskem.

A jak to souvisí s událostmi na Ukrajině? Německo ukončilo v důsledku situace na východě Ukrajiny přípravu provozu Nord Stream 2, ze kterého jsme mohli čerpat plyn i my. V důsledku sankcí EU bude muset nakupovat drahý zkapalnělý břidlicový plyn z USA.

Už teď mnohé rodiny a senioři nedokáží platit vysoké faktury za energie. V ČR je nejvyšší inflace (10%). Ta roste také v důsledku cen energií. Základní potraviny se stanou při ještě větším zdražování téměř nedosažitelné. Chudoba zasáhne velkou část obyvatelstva.

Co s tím. V první řadě nevyvážet elektrickou energii, protože její vysoká cena může zničit nejenom celou střední vrstvu našich občanů, ale i velký segment národního hospodářství.

Autor je předseda Rozumných

Autor: Petr Hannig | úterý 22.2.2022 22:19 | karma článku: 48.41 | přečteno: 10515x

Další články blogera

Petr Hannig

Do prvního období se Petr Pavel promlčel. Do druhého se prováhá?

Budu vetovat. Nepodepíšu. Podepíšu. Možná. Zítra. Není nad to, mít v čele státu člověka, rázného vojáka, který včas vysloví závazná slova. Není nad to, mít rozhodného prezidenta.

4.9.2023 v 7:49 | Karma článku: 47.79 | Přečteno: 8224 | Diskuse

Petr Hannig

Zlo je jak sněhová koule

V diskuzi pod jedním z článků jsem četl: „Češi jsou společností zamindrákovaných lůzrů“. Tak ten, co to napsal snad není Čechem? Není na světě národa, který tak úporně zašlapává do země všechno své, jak tak činí zvláště mladí Češi

30.8.2023 v 14:29 | Karma článku: 46.17 | Přečteno: 3331 | Diskuse

Petr Hannig

Mladí soudci, zamyslete se nad svou budoucností

Vždy, když žijeme v nějakém režimu, tak se nám zdá, že bude s námi na věky. Ovšem, vše se mění, nic není stálé.

11.8.2023 v 12:35 | Karma článku: 48.18 | Přečteno: 9039 | Diskuse

Petr Hannig

Je ještě možné Evropu zachránit?

Právě jsem se vrátil ze zahraničí a užíval si volného průjezdu hranicemi jednotlivých států. Ještě vloni se stálo na hranicích mezi Slovinskem a Chorvatskem mnohdy i hodinu.

4.8.2023 v 22:05 | Karma článku: 46.49 | Přečteno: 3484 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Věra Adamusová

Proč si Sociální pedagog zaslouží být pedagogickým pracovníkem?

Sociální pedagog a jeho role na základních a středních školách je nezastupitelná. Proto jsem se také jakožto sociální pedagog na ZŠ a MŠ Družby Karviná rozjela v červnu 2023 do Poslanecké sněmovny.

4.10.2023 v 17:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Jiří Paroubek

Probíhá velká “šachová” hra o změnu finančního řádu světa

A jak probíhající šachová partie skončí? Americký sen si chce splnit každý Američan i Evropan. Je to pojem, který se přetváří ve víru.

4.10.2023 v 12:44 | Karma článku: 21.12 | Přečteno: 449 | Diskuse

Jiří Paroubek

Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti…

Tak nějak by se dal charakterizovat celkem nechutný nátlak předsedy Strany evropských socialistů (PES), který se dožaduje, aby předseda strany SMER a celá tato strana, změnily svou pozici ve vztahu k ukrajinské válce.

3.10.2023 v 15:25 | Karma článku: 28.67 | Přečteno: 737 | Diskuse

Kateřina Konečná

Ministr Síkela na nákupech

Ministr Síkela poslední týdny připomíná slečnu s neomezenou zlatou kreditní kartou v nějakém módním butiku.

3.10.2023 v 14:14 | Karma článku: 29.39 | Přečteno: 613 | Diskuse

Kateřina Konečná

Podpořili jsme hromadnou dopravu proti „zelenému šílenství“

Počátkem tohoto týdne se nám na europarlamentním výboru pro dopravu a cestovní ruch podařilo zmírnit zpřísnění norem pro emise CO2 u nových těžkých vozidel, mezi nimiž jsou autobusy a kamiony.

3.10.2023 v 10:02 | Karma článku: 19.48 | Přečteno: 350 | Diskuse
Počet článků 269 Celková karma 47.16 Průměrná čtenost 8398

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

V 25 letech zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková, podlehla zákeřné nemoci

Ve věku pětadvacet let zemřela v neděli operní a koncertní pěvkyně, muzikálová zpěvačka a herečka Patricia Burda...

To mi máma nikdy neřekla! Archiv StB Janu Kratochvílovou překvapil

Podraz režimu a nucená emigrace. Tak popisuje Jana Uriel Kratochvílová (70) čtyřicet let staré události, které...

Sophii Lorenovou si manžel vyhlédl v šestnácti. Herečka dodnes lituje jediné věci

Historie vztahu herečky Sophie Lorenové (89) a italského filmového producenta Carla Pontiho (†94) byla dramatická....

Jak EU obelhala Německo. Palivo pro zakázané spalováky bude jen teorií

Bylo to jedno z jarních témat evropského autoprůmyslu. Německo tedy podepsalo bianco šek o výjimce pro syntetická...