Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 30. listopadu 2022 Ondřej

V podstatě se těší na třetí světovou válku

26. 09. 2022 11:42:57
Je až s podivem, že si někteří nadšenci nedokáží spočítat, že jedna a jedna jsou dvě. Je skvělé, že Rusové „dostávají na frak? Co se stane, když je někdo zahnán do kouta? V tomto případě celoevropská jaderná katastrofa.

Musím zcela na začátku této úvahy, kterou sdílím s mnoha moudrými lidmi, říct, že když Sověti vpadli do ČSR, tak jsem z toho dostal šok. U své tehdejší známé ve skotském Aberdeenu jsem strávil v horečkách několik dní. Na základě této tehdejší agrese vůči našemu státu jsem se rozhodl zůstat ve Velké Británii a usadil se v Londýně.

Když ovšem tehdejší faktický vládce (ne tedy prezident Ludvík Svoboda), první tajemník KSČ Gustáv Husák prohlásil, že kdo se nevrátí do 30 září 1969 do ČSR, tak už nikdy nebude vpuštěn do své vlasti, tak jsem zanechal slibně se rozvíjející hudební kariéry v Londýně. Jako vlastenec jsem si neuměl představit, že bych nikdy neviděl svůj rodný kraj, své rodiče, sestru. Navíc jsem se obával, že by kvůli mé emigraci měli problémy.

Nikdy jsem před tím nebyl v ČSM a potom v SSM, KSČ, nikdy jsem nepodepsal spolupráci s StB. Z tohoto úhlu pohledu čtěte mou dnešní úvahu, která je prostá ideologie. Je to jen varování. Ostatně i v první polovině roku 1968 jsem, na rozdíl od mnoha mých tehdejších přátel, varoval, že to tak „Rusové“ (i když podle dochovaných dokumentů na invazi hlavně tlačili východní Němci a kupodivu Poláci, a ze Sovětů hlavně ukrajinský člen politbyra KSSS, první tajemník Komunistické strany Ukrajiny) tak nenechají a stalo se. Přesto jsem z toho vpádu a zmaru všech tehdejších nadějí onemocněl.

Vraťme se do současnosti. Svět už je zase rozdělen. Co je však hrůzné, že vzdálenosti nehrají přílišnou roli při současném technickém stavu ničivých zbraní.

Pokuste se na to podívat z hlediska těch, co mají prst na knoflíku rozpoutání jaderné katastrofy.

Vidíme v přímém přenosu neúspěchy klasického ruského vojenského tažení. Naprostá ignorance základů vojenského plánování na začátku válečné operace při postupu - nepostupu na Kyjev. Velící generálové snad schválně nechali vojenskou techniku a lidské zdroje, v tom nesmyslném mnoha kilometrovém hadu, táhnoucím se od běloruských hranic, napospas individuálním útočníkům. Každý, kdo jen trochu rozumí vojenským operacím, si tehdy musel ťukat na čelo. Proč, když byl vpád veden z Běloruska, proč nebyl veden ve prospěch odříznutí od zásobovacích koridorů, kudy proudí zbraně na Ukrajinu, tedy podél hranic s Polskem a Slovenskem.

Anebo, tak jako Hitler za druhé světové války, se do čela vojenského plánování operací postavil sám Putin, který při vší úctě či neúctě není vojákem, ale původně tajným policistou. Vojenské neúspěchy a bleskové osvobození Charkovské oblasti ukrajinskými silami a odříznutí Chersonu od zásobování z území obsazenými ruskými vojsky na jihu Ukrajiny, to jsou fakta o stavu války.

Navíc morálka ruských vojsk je katastrofální. Rusové nejsou zvyklí na dobyvačné války. Však pamětníci znají píseň Svatá válka, která lemuje filmy o druhé světové válce a postup Rudé armády při osvobozování území okupovanými německou armádou. Ukrajinci, ti kteří nevyužívají benefitů, které jim naše i jiné vlády EU poskytují, bojují za svou vlast. A to jim, spolu s moderními zbraněmi dodávanými ze západního světa, dodává nezměrnou sílu. To vše mnohé přivádí k nadšení nad neúspěchem Ruska a Putina speciálně. Ale pozor, a o tom je můj článek. Zahnání do kouta je velice nebezpečné. Nezapomínejte, že i v tom koutě se může zmáčknout jaderný knoflík a vše se změní jedním okamžikem. Proto vyzývám světové společenství. Jednejte s Ruskem i Ukrajinou. Jednejte i s USA a Velkou Británií. Válečný konflikt by byl totálně zničující pro východní a střední Evropu, možná i pro tu západní, včetně Velké Británie. Možná nebudou ani třeba nějaké velké ústupky. Nejsem si tak zcela jist, že by nynější vládce Kremlu byl proti, ve světle jeho současných válečných problémů. Je třeba jednat i s ukrajinským vládcem, protože jde o všechno. Nejde jenom o Krym či Donbas. V sázce je zničení celé naší krásné planety.

Zamezení rozpoutání třetí světové, tentokrát jaderné, vše zničující války, to je to, o co by mělo světové společenství usilovat.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH

Autor: Petr Hannig | pondělí 26.9.2022 11:42 | karma článku: 47.86 | přečteno: 7333x

Další články blogera

Petr Hannig

Klobouk dolů, paní Vitásková

Probíral jsem se volebními účty osob usilujících o prezidentskou kandidaturu 2023. Zcela vážně a bez podpory mocných tohoto současného světa vzala svou kandidaturu na prezidentku České republiky Ing. Alena Vitásková

15.10.2022 v 23:27 | Karma článku: 46.89 | Přečteno: 5542 | Diskuse

Petr Hannig

Udupáni do země

Kde jsou hranice nenávisti? Kam až dojde lidstvo ve své snaze o sebezničení? Doba, kdy se plamenně hádalo nad pivem o politice a pak se přešlo třeba na to, jak rostou houby, je nenávratně pryč.

4.10.2022 v 0:23 | Karma článku: 46.86 | Přečteno: 4560 | Diskuse

Petr Hannig

Čertovo kopyto

Důchody 35 nebo 25 let? Nebudu dnes psát ani o demonstraci 3. 9., ani o Ukrajině, Rusku, Maďarsku, EU, ani o válce.

10.9.2022 v 12:41 | Karma článku: 46.65 | Přečteno: 4493 |

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Politické zemětřesení na Tchaj-wanu

O minulém víkendu proběhly – pochopitelně s ohledem na jejich výsledek bez velkého zájmu velkých českých mainstreamových médií – komunální volby na Tchaj-wanu.

29.11.2022 v 15:08 | Karma článku: 31.61 | Přečteno: 983 | Diskuse

Petr Lachnit

Prezidentská milost by neměla být projevem laskavosti

Právo milosti podle svých slov považoval prezident v prvním volebním období za monarchistický přežitek. Proto ho delegoval na ministra spravedlnosti s tím, že bude podepisovat pouze milosti z důvodu zdravotního stavu.

29.11.2022 v 11:03 | Karma článku: 7.10 | Přečteno: 158 | Diskuse

Šimon Miča

Trumpismus

Donald Trump se jednoznačně zapsal během svého působení v Bílém domě do dějin. Pro jeho politiku se vžilo všeobecné označení trumpismus.

28.11.2022 v 13:37 | Karma článku: 16.39 | Přečteno: 243 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Maďarsko se stalo politickým chudákem a ztrácí na všech frontách

Orbán maká pro Maďary! Až na to, že vůbec. Orbán dokázal možná tak udělat z Maďarska politického chudáka. Maďarsko totiž nemá dost pohonných hmot, nakupuje od Ruska drahý plyn a hrozí mu i odebrání evropských peněz. A to není vše.

28.11.2022 v 7:55 | Karma článku: 41.75 | Přečteno: 9959 | Diskuse

Petr Lachnit

Piráti placených funkcí nemají nikdy dost!

Říká se, že slibem nezarmoutíš. A tím předvolebním už vůbec ne. Jen co se urny uzavřou, přichází u leckterých šiřitelů dobra doba absolutních výpadků paměti.

23.11.2022 v 20:23 | Karma článku: 28.23 | Přečteno: 577 | Diskuse
Počet článků 249 Celková karma 47.20 Průměrná čtenost 8458

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Přemýšlím o sebevraždě, říká Obermaierová kvůli plynu a drahým energiím

Herečka Jaroslava Obermaierová (76) prozradila, že má strach z drahých energií a nedostatku plynu. Kvůli tomu dokonce...

Vsadil na neobvyklý nápad, už má 35 zaměstnanců a rostou i do světa

Lukáš Legát začal podnikat před devíti lety. Z původně garážové firmy je dnes společnost s pětatřiceti zaměstnanci,...

Raketa byla Ukrajince, nebo Rusa? rýmuje Nohavica na kanálu Bobošíkové

Problematiku rakety dopadlé na polské území zpracoval ve své nové písni Jaromír Nohavica. „Ta raketa byla Ukrajince,...

Na Účastníky zájezdu už se mě ptaly i moje děti, směje se Jitka Kocurová

Moderátorka, příležitostná herečka a 2. vicemiss ČR 1999 Jitka Kocurová se na veřejnosti objevuje sporadicky. Péče o...