Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 31. ledna 2023 Marika

V podstatě se těší na třetí světovou válku

26. 09. 2022 11:42:57
Je až s podivem, že si někteří nadšenci nedokáží spočítat, že jedna a jedna jsou dvě. Je skvělé, že Rusové „dostávají na frak? Co se stane, když je někdo zahnán do kouta? V tomto případě celoevropská jaderná katastrofa.

Musím zcela na začátku této úvahy, kterou sdílím s mnoha moudrými lidmi, říct, že když Sověti vpadli do ČSR, tak jsem z toho dostal šok. U své tehdejší známé ve skotském Aberdeenu jsem strávil v horečkách několik dní. Na základě této tehdejší agrese vůči našemu státu jsem se rozhodl zůstat ve Velké Británii a usadil se v Londýně.

Když ovšem tehdejší faktický vládce (ne tedy prezident Ludvík Svoboda), první tajemník KSČ Gustáv Husák prohlásil, že kdo se nevrátí do 30 září 1969 do ČSR, tak už nikdy nebude vpuštěn do své vlasti, tak jsem zanechal slibně se rozvíjející hudební kariéry v Londýně. Jako vlastenec jsem si neuměl představit, že bych nikdy neviděl svůj rodný kraj, své rodiče, sestru. Navíc jsem se obával, že by kvůli mé emigraci měli problémy.

Nikdy jsem před tím nebyl v ČSM a potom v SSM, KSČ, nikdy jsem nepodepsal spolupráci s StB. Z tohoto úhlu pohledu čtěte mou dnešní úvahu, která je prostá ideologie. Je to jen varování. Ostatně i v první polovině roku 1968 jsem, na rozdíl od mnoha mých tehdejších přátel, varoval, že to tak „Rusové“ (i když podle dochovaných dokumentů na invazi hlavně tlačili východní Němci a kupodivu Poláci, a ze Sovětů hlavně ukrajinský člen politbyra KSSS, první tajemník Komunistické strany Ukrajiny) tak nenechají a stalo se. Přesto jsem z toho vpádu a zmaru všech tehdejších nadějí onemocněl.

Vraťme se do současnosti. Svět už je zase rozdělen. Co je však hrůzné, že vzdálenosti nehrají přílišnou roli při současném technickém stavu ničivých zbraní.

Pokuste se na to podívat z hlediska těch, co mají prst na knoflíku rozpoutání jaderné katastrofy.

Vidíme v přímém přenosu neúspěchy klasického ruského vojenského tažení. Naprostá ignorance základů vojenského plánování na začátku válečné operace při postupu - nepostupu na Kyjev. Velící generálové snad schválně nechali vojenskou techniku a lidské zdroje, v tom nesmyslném mnoha kilometrovém hadu, táhnoucím se od běloruských hranic, napospas individuálním útočníkům. Každý, kdo jen trochu rozumí vojenským operacím, si tehdy musel ťukat na čelo. Proč, když byl vpád veden z Běloruska, proč nebyl veden ve prospěch odříznutí od zásobovacích koridorů, kudy proudí zbraně na Ukrajinu, tedy podél hranic s Polskem a Slovenskem.

Anebo, tak jako Hitler za druhé světové války, se do čela vojenského plánování operací postavil sám Putin, který při vší úctě či neúctě není vojákem, ale původně tajným policistou. Vojenské neúspěchy a bleskové osvobození Charkovské oblasti ukrajinskými silami a odříznutí Chersonu od zásobování z území obsazenými ruskými vojsky na jihu Ukrajiny, to jsou fakta o stavu války.

Navíc morálka ruských vojsk je katastrofální. Rusové nejsou zvyklí na dobyvačné války. Však pamětníci znají píseň Svatá válka, která lemuje filmy o druhé světové válce a postup Rudé armády při osvobozování území okupovanými německou armádou. Ukrajinci, ti kteří nevyužívají benefitů, které jim naše i jiné vlády EU poskytují, bojují za svou vlast. A to jim, spolu s moderními zbraněmi dodávanými ze západního světa, dodává nezměrnou sílu. To vše mnohé přivádí k nadšení nad neúspěchem Ruska a Putina speciálně. Ale pozor, a o tom je můj článek. Zahnání do kouta je velice nebezpečné. Nezapomínejte, že i v tom koutě se může zmáčknout jaderný knoflík a vše se změní jedním okamžikem. Proto vyzývám světové společenství. Jednejte s Ruskem i Ukrajinou. Jednejte i s USA a Velkou Británií. Válečný konflikt by byl totálně zničující pro východní a střední Evropu, možná i pro tu západní, včetně Velké Británie. Možná nebudou ani třeba nějaké velké ústupky. Nejsem si tak zcela jist, že by nynější vládce Kremlu byl proti, ve světle jeho současných válečných problémů. Je třeba jednat i s ukrajinským vládcem, protože jde o všechno. Nejde jenom o Krym či Donbas. V sázce je zničení celé naší krásné planety.

Zamezení rozpoutání třetí světové, tentokrát jaderné, vše zničující války, to je to, o co by mělo světové společenství usilovat.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH

Autor: Petr Hannig | pondělí 26.9.2022 11:42 | karma článku: 47.88 | přečteno: 7457x

Další články blogera

Petr Hannig

Mesiáš

V sobotu večer jsem poslouchal jsem interview ČT se zvoleným prezidentem z budovy Národního muzea. Zaujala mne Pavlova věta, že má obavu, aby jej lidé nepasovali na mesiáše, který vyřeší všechny jejich problémy.

30.1.2023 v 9:50 | Karma článku: 47.26 | Přečteno: 9187 | Diskuse

Petr Hannig

Řád a klid

To je heslo, podle předpovědí všech agentur, zřejmě našeho budoucího prezidenta, generála Petra Pavla. V podstatě se s tím heslem lze ztotožnit. Jenže:

23.1.2023 v 7:45 | Karma článku: 48.32 | Přečteno: 16530 | Diskuse

Petr Hannig

Předseda Ústavního soudu – tikající bomba

Výrok předsedy Ústavního soudu, nejvyšší orgánu soudní moci v ČR, mne naplňuje hrůzou. Pavel Rychetský prohlásil, že se cítí více Evropanem nežli Čechem.

5.1.2023 v 22:50 | Karma článku: 47.90 | Přečteno: 9525 | Diskuse

Petr Hannig

Jak mohla Danuše Nerudová vědět, které zápisy jsou vadné?

Karel Diviš, kandidát na prezidenta v debatě na jedné soukromé televizi poukázal na to, že Danuše Nerudová v nějakém médium řekla, že vyřadila více jak 14 tisíc vadných zápisů z petice.

16.12.2022 v 20:58 | Karma článku: 47.56 | Přečteno: 6730 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jaromíra Vítková

Aktuální stav přípravy silnice I/73

V letošním roce 2023 se bude zahajovat stavba okružní křižovatky pod společností Alps. Nyní je vyhlášena soutěž na zhotovitele stavby a samotná realizace se předpokládá ve 2. pol. roku 2023

31.1.2023 v 12:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 68 |

Jiří Paroubek

Mohl Andrej Babiš zvítězit?

Dnešní média jsou plná víceméně uštěpačných a rádoby moudrých článků o tom, v čem vlastně A. Babiš chyboval a tak umožnil výhru svému protivníkovi.

30.1.2023 v 16:45 | Karma článku: 38.22 | Přečteno: 1436 | Diskuse

Anna Gamanová

v Čr populismus aktuálně nevyhrál, ale na Kladně vyhrává. Může za to nezájem?

Někde jsem slyšela, že populisté se upínají do minulosti a těží hlasy voličů, kteří z nějakého důvodu na dnešní době nevydělávají.

30.1.2023 v 11:55 | Karma článku: 6.32 | Přečteno: 309 | Diskuse

Petr Hannig

Mesiáš

V sobotu večer jsem poslouchal jsem interview ČT se zvoleným prezidentem z budovy Národního muzea. Zaujala mne Pavlova věta, že má obavu, aby jej lidé nepasovali na mesiáše, který vyřeší všechny jejich problémy.

30.1.2023 v 9:50 | Karma článku: 47.26 | Přečteno: 9187 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Banky a pojišťovny dělají z bývalých onkopacientů občany druhé kategorie

Ročně bývá v Česku zhoubný novotvar diagnostikovaný zhruba 60 tisíc lidem a dalších přibližně 700 tisíc lidí má za sebou léčbu rakoviny. Podle statistik v Česku onemocní některým typem rakoviny každý třetí člověk.

30.1.2023 v 9:50 | Karma článku: 13.67 | Přečteno: 325 | Diskuse
Počet článků 255 Celková karma 47.72 Průměrná čtenost 8472

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...

Zemřela herečka Annie Werschingová, královna Borgů i Tess z The Last of Us

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřela americká herečka Annie Werschingová. Televizní diváci ji znali jako agentku...