Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 4. října 2023 František

V podstatě se těší na třetí světovou válku

26. 09. 2022 11:42:57
Je až s podivem, že si někteří nadšenci nedokáží spočítat, že jedna a jedna jsou dvě. Je skvělé, že Rusové „dostávají na frak? Co se stane, když je někdo zahnán do kouta? V tomto případě celoevropská jaderná katastrofa.

Musím zcela na začátku této úvahy, kterou sdílím s mnoha moudrými lidmi, říct, že když Sověti vpadli do ČSR, tak jsem z toho dostal šok. U své tehdejší známé ve skotském Aberdeenu jsem strávil v horečkách několik dní. Na základě této tehdejší agrese vůči našemu státu jsem se rozhodl zůstat ve Velké Británii a usadil se v Londýně.

Když ovšem tehdejší faktický vládce (ne tedy prezident Ludvík Svoboda), první tajemník KSČ Gustáv Husák prohlásil, že kdo se nevrátí do 30 září 1969 do ČSR, tak už nikdy nebude vpuštěn do své vlasti, tak jsem zanechal slibně se rozvíjející hudební kariéry v Londýně. Jako vlastenec jsem si neuměl představit, že bych nikdy neviděl svůj rodný kraj, své rodiče, sestru. Navíc jsem se obával, že by kvůli mé emigraci měli problémy.

Nikdy jsem před tím nebyl v ČSM a potom v SSM, KSČ, nikdy jsem nepodepsal spolupráci s StB. Z tohoto úhlu pohledu čtěte mou dnešní úvahu, která je prostá ideologie. Je to jen varování. Ostatně i v první polovině roku 1968 jsem, na rozdíl od mnoha mých tehdejších přátel, varoval, že to tak „Rusové“ (i když podle dochovaných dokumentů na invazi hlavně tlačili východní Němci a kupodivu Poláci, a ze Sovětů hlavně ukrajinský člen politbyra KSSS, první tajemník Komunistické strany Ukrajiny) tak nenechají a stalo se. Přesto jsem z toho vpádu a zmaru všech tehdejších nadějí onemocněl.

Vraťme se do současnosti. Svět už je zase rozdělen. Co je však hrůzné, že vzdálenosti nehrají přílišnou roli při současném technickém stavu ničivých zbraní.

Pokuste se na to podívat z hlediska těch, co mají prst na knoflíku rozpoutání jaderné katastrofy.

Vidíme v přímém přenosu neúspěchy klasického ruského vojenského tažení. Naprostá ignorance základů vojenského plánování na začátku válečné operace při postupu - nepostupu na Kyjev. Velící generálové snad schválně nechali vojenskou techniku a lidské zdroje, v tom nesmyslném mnoha kilometrovém hadu, táhnoucím se od běloruských hranic, napospas individuálním útočníkům. Každý, kdo jen trochu rozumí vojenským operacím, si tehdy musel ťukat na čelo. Proč, když byl vpád veden z Běloruska, proč nebyl veden ve prospěch odříznutí od zásobovacích koridorů, kudy proudí zbraně na Ukrajinu, tedy podél hranic s Polskem a Slovenskem.

Anebo, tak jako Hitler za druhé světové války, se do čela vojenského plánování operací postavil sám Putin, který při vší úctě či neúctě není vojákem, ale původně tajným policistou. Vojenské neúspěchy a bleskové osvobození Charkovské oblasti ukrajinskými silami a odříznutí Chersonu od zásobování z území obsazenými ruskými vojsky na jihu Ukrajiny, to jsou fakta o stavu války.

Navíc morálka ruských vojsk je katastrofální. Rusové nejsou zvyklí na dobyvačné války. Však pamětníci znají píseň Svatá válka, která lemuje filmy o druhé světové válce a postup Rudé armády při osvobozování území okupovanými německou armádou. Ukrajinci, ti kteří nevyužívají benefitů, které jim naše i jiné vlády EU poskytují, bojují za svou vlast. A to jim, spolu s moderními zbraněmi dodávanými ze západního světa, dodává nezměrnou sílu. To vše mnohé přivádí k nadšení nad neúspěchem Ruska a Putina speciálně. Ale pozor, a o tom je můj článek. Zahnání do kouta je velice nebezpečné. Nezapomínejte, že i v tom koutě se může zmáčknout jaderný knoflík a vše se změní jedním okamžikem. Proto vyzývám světové společenství. Jednejte s Ruskem i Ukrajinou. Jednejte i s USA a Velkou Británií. Válečný konflikt by byl totálně zničující pro východní a střední Evropu, možná i pro tu západní, včetně Velké Británie. Možná nebudou ani třeba nějaké velké ústupky. Nejsem si tak zcela jist, že by nynější vládce Kremlu byl proti, ve světle jeho současných válečných problémů. Je třeba jednat i s ukrajinským vládcem, protože jde o všechno. Nejde jenom o Krym či Donbas. V sázce je zničení celé naší krásné planety.

Zamezení rozpoutání třetí světové, tentokrát jaderné, vše zničující války, to je to, o co by mělo světové společenství usilovat.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH

Autor: Petr Hannig | pondělí 26.9.2022 11:42 | karma článku: 47.89 | přečteno: 7479x

Další články blogera

Petr Hannig

Do prvního období se Petr Pavel promlčel. Do druhého se prováhá?

Budu vetovat. Nepodepíšu. Podepíšu. Možná. Zítra. Není nad to, mít v čele státu člověka, rázného vojáka, který včas vysloví závazná slova. Není nad to, mít rozhodného prezidenta.

4.9.2023 v 7:49 | Karma článku: 47.79 | Přečteno: 8224 | Diskuse

Petr Hannig

Zlo je jak sněhová koule

V diskuzi pod jedním z článků jsem četl: „Češi jsou společností zamindrákovaných lůzrů“. Tak ten, co to napsal snad není Čechem? Není na světě národa, který tak úporně zašlapává do země všechno své, jak tak činí zvláště mladí Češi

30.8.2023 v 14:29 | Karma článku: 46.17 | Přečteno: 3331 | Diskuse

Petr Hannig

Mladí soudci, zamyslete se nad svou budoucností

Vždy, když žijeme v nějakém režimu, tak se nám zdá, že bude s námi na věky. Ovšem, vše se mění, nic není stálé.

11.8.2023 v 12:35 | Karma článku: 48.18 | Přečteno: 9039 | Diskuse

Petr Hannig

Je ještě možné Evropu zachránit?

Právě jsem se vrátil ze zahraničí a užíval si volného průjezdu hranicemi jednotlivých států. Ještě vloni se stálo na hranicích mezi Slovinskem a Chorvatskem mnohdy i hodinu.

4.8.2023 v 22:05 | Karma článku: 46.49 | Přečteno: 3484 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Věra Adamusová

Proč si Sociální pedagog zaslouží být pedagogickým pracovníkem?

Sociální pedagog a jeho role na základních a středních školách je nezastupitelná. Proto jsem se také jakožto sociální pedagog na ZŠ a MŠ Družby Karviná rozjela v červnu 2023 do Poslanecké sněmovny.

4.10.2023 v 17:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 68 | Diskuse

Jiří Paroubek

Probíhá velká “šachová” hra o změnu finančního řádu světa

A jak probíhající šachová partie skončí? Americký sen si chce splnit každý Američan i Evropan. Je to pojem, který se přetváří ve víru.

4.10.2023 v 12:44 | Karma článku: 20.59 | Přečteno: 437 | Diskuse

Jiří Paroubek

Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti…

Tak nějak by se dal charakterizovat celkem nechutný nátlak předsedy Strany evropských socialistů (PES), který se dožaduje, aby předseda strany SMER a celá tato strana, změnily svou pozici ve vztahu k ukrajinské válce.

3.10.2023 v 15:25 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 737 | Diskuse

Kateřina Konečná

Ministr Síkela na nákupech

Ministr Síkela poslední týdny připomíná slečnu s neomezenou zlatou kreditní kartou v nějakém módním butiku.

3.10.2023 v 14:14 | Karma článku: 29.39 | Přečteno: 613 | Diskuse

Kateřina Konečná

Podpořili jsme hromadnou dopravu proti „zelenému šílenství“

Počátkem tohoto týdne se nám na europarlamentním výboru pro dopravu a cestovní ruch podařilo zmírnit zpřísnění norem pro emise CO2 u nových těžkých vozidel, mezi nimiž jsou autobusy a kamiony.

3.10.2023 v 10:02 | Karma článku: 19.48 | Přečteno: 350 | Diskuse
Počet článků 269 Celková karma 47.16 Průměrná čtenost 8398

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

V 25 letech zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková, podlehla zákeřné nemoci

Ve věku pětadvacet let zemřela v neděli operní a koncertní pěvkyně, muzikálová zpěvačka a herečka Patricia Burda...

To mi máma nikdy neřekla! Archiv StB Janu Kratochvílovou překvapil

Podraz režimu a nucená emigrace. Tak popisuje Jana Uriel Kratochvílová (70) čtyřicet let staré události, které...

Sophii Lorenovou si manžel vyhlédl v šestnácti. Herečka dodnes lituje jediné věci

Historie vztahu herečky Sophie Lorenové (89) a italského filmového producenta Carla Pontiho (†94) byla dramatická....

Jak EU obelhala Německo. Palivo pro zakázané spalováky bude jen teorií

Bylo to jedno z jarních témat evropského autoprůmyslu. Německo tedy podepsalo bianco šek o výjimce pro syntetická...