Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 22. března 2023 Leona

V podstatě se těší na třetí světovou válku

26. 09. 2022 11:42:57
Je až s podivem, že si někteří nadšenci nedokáží spočítat, že jedna a jedna jsou dvě. Je skvělé, že Rusové „dostávají na frak? Co se stane, když je někdo zahnán do kouta? V tomto případě celoevropská jaderná katastrofa.

Musím zcela na začátku této úvahy, kterou sdílím s mnoha moudrými lidmi, říct, že když Sověti vpadli do ČSR, tak jsem z toho dostal šok. U své tehdejší známé ve skotském Aberdeenu jsem strávil v horečkách několik dní. Na základě této tehdejší agrese vůči našemu státu jsem se rozhodl zůstat ve Velké Británii a usadil se v Londýně.

Když ovšem tehdejší faktický vládce (ne tedy prezident Ludvík Svoboda), první tajemník KSČ Gustáv Husák prohlásil, že kdo se nevrátí do 30 září 1969 do ČSR, tak už nikdy nebude vpuštěn do své vlasti, tak jsem zanechal slibně se rozvíjející hudební kariéry v Londýně. Jako vlastenec jsem si neuměl představit, že bych nikdy neviděl svůj rodný kraj, své rodiče, sestru. Navíc jsem se obával, že by kvůli mé emigraci měli problémy.

Nikdy jsem před tím nebyl v ČSM a potom v SSM, KSČ, nikdy jsem nepodepsal spolupráci s StB. Z tohoto úhlu pohledu čtěte mou dnešní úvahu, která je prostá ideologie. Je to jen varování. Ostatně i v první polovině roku 1968 jsem, na rozdíl od mnoha mých tehdejších přátel, varoval, že to tak „Rusové“ (i když podle dochovaných dokumentů na invazi hlavně tlačili východní Němci a kupodivu Poláci, a ze Sovětů hlavně ukrajinský člen politbyra KSSS, první tajemník Komunistické strany Ukrajiny) tak nenechají a stalo se. Přesto jsem z toho vpádu a zmaru všech tehdejších nadějí onemocněl.

Vraťme se do současnosti. Svět už je zase rozdělen. Co je však hrůzné, že vzdálenosti nehrají přílišnou roli při současném technickém stavu ničivých zbraní.

Pokuste se na to podívat z hlediska těch, co mají prst na knoflíku rozpoutání jaderné katastrofy.

Vidíme v přímém přenosu neúspěchy klasického ruského vojenského tažení. Naprostá ignorance základů vojenského plánování na začátku válečné operace při postupu - nepostupu na Kyjev. Velící generálové snad schválně nechali vojenskou techniku a lidské zdroje, v tom nesmyslném mnoha kilometrovém hadu, táhnoucím se od běloruských hranic, napospas individuálním útočníkům. Každý, kdo jen trochu rozumí vojenským operacím, si tehdy musel ťukat na čelo. Proč, když byl vpád veden z Běloruska, proč nebyl veden ve prospěch odříznutí od zásobovacích koridorů, kudy proudí zbraně na Ukrajinu, tedy podél hranic s Polskem a Slovenskem.

Anebo, tak jako Hitler za druhé světové války, se do čela vojenského plánování operací postavil sám Putin, který při vší úctě či neúctě není vojákem, ale původně tajným policistou. Vojenské neúspěchy a bleskové osvobození Charkovské oblasti ukrajinskými silami a odříznutí Chersonu od zásobování z území obsazenými ruskými vojsky na jihu Ukrajiny, to jsou fakta o stavu války.

Navíc morálka ruských vojsk je katastrofální. Rusové nejsou zvyklí na dobyvačné války. Však pamětníci znají píseň Svatá válka, která lemuje filmy o druhé světové válce a postup Rudé armády při osvobozování území okupovanými německou armádou. Ukrajinci, ti kteří nevyužívají benefitů, které jim naše i jiné vlády EU poskytují, bojují za svou vlast. A to jim, spolu s moderními zbraněmi dodávanými ze západního světa, dodává nezměrnou sílu. To vše mnohé přivádí k nadšení nad neúspěchem Ruska a Putina speciálně. Ale pozor, a o tom je můj článek. Zahnání do kouta je velice nebezpečné. Nezapomínejte, že i v tom koutě se může zmáčknout jaderný knoflík a vše se změní jedním okamžikem. Proto vyzývám světové společenství. Jednejte s Ruskem i Ukrajinou. Jednejte i s USA a Velkou Británií. Válečný konflikt by byl totálně zničující pro východní a střední Evropu, možná i pro tu západní, včetně Velké Británie. Možná nebudou ani třeba nějaké velké ústupky. Nejsem si tak zcela jist, že by nynější vládce Kremlu byl proti, ve světle jeho současných válečných problémů. Je třeba jednat i s ukrajinským vládcem, protože jde o všechno. Nejde jenom o Krym či Donbas. V sázce je zničení celé naší krásné planety.

Zamezení rozpoutání třetí světové, tentokrát jaderné, vše zničující války, to je to, o co by mělo světové společenství usilovat.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH

Autor: Petr Hannig | pondělí 26.9.2022 11:42 | karma článku: 47.88 | přečteno: 7463x

Další články blogera

Petr Hannig

Stop návratu 50tých let

„Uvědomělí studenti nesouhlasí s buržoasními názory svých vysokoškolských přednášejících. Je třeba vymést ten Augiášův chlív zpátečníků a kontrarevolucionářů. Dost již prvorepublikových profesorů a docentů."

15.3.2023 v 10:53 | Karma článku: 48.47 | Přečteno: 12266 | Diskuse

Petr Hannig

V den inaugurace o něčem jiném

Sledoval jsem pozorně, na rozdíl od mnohých mých známých, celý den průběh inaugurace, včetně komentářů různých politologů a odborníků následné debaty politiků.

9.3.2023 v 23:36 | Karma článku: 47.22 | Přečteno: 5868 | Diskuse

Petr Hannig

Mesiáš

V sobotu večer jsem poslouchal jsem interview ČT se zvoleným prezidentem z budovy Národního muzea. Zaujala mne Pavlova věta, že má obavu, aby jej lidé nepasovali na mesiáše, který vyřeší všechny jejich problémy.

30.1.2023 v 9:50 | Karma článku: 48.36 | Přečteno: 12455 | Diskuse

Petr Hannig

Řád a klid

To je heslo, podle předpovědí všech agentur, zřejmě našeho budoucího prezidenta, generála Petra Pavla. V podstatě se s tím heslem lze ztotožnit. Jenže:

23.1.2023 v 7:45 | Karma článku: 48.40 | Přečteno: 17037 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Návštěva čínského prezidenta v Moskvě je nepříjemnou pilulkou pro Západ

Západní komentátoři mainstreamu si tak úplně neumí poradit s návštěvou čínského prezidenta v Moskvě. Je to pochopitelné.

21.3.2023 v 16:05 | Karma článku: 30.64 | Přečteno: 641 | Diskuse

Jiří Paroubek

Volební preference - únor 2023

Čím dál více se mi zdá, že se v republice vytvořil jakýsi kartel tzv. renomovaných agentur pro výzkum veřejného mínění, který se snaží veřejné mínění v zemi formovat.

20.3.2023 v 17:42 | Karma článku: 21.97 | Přečteno: 444 | Diskuse

Daniela Kovářová

O čem se smí a o čem nesmí mluvit

Slovo je nejmocnější zbraní. Tak tomu v lidských dějinách vždy bylo, je a navždy bude. Proto se „špatná slova“ vyškrtávají z knih, z přednášek a z učebních osnov, a když je opakujete, tak vám nadávají.

20.3.2023 v 12:00 | Karma článku: 39.15 | Přečteno: 1205 | Diskuse

Jaromíra Vítková

Posílení mobilního signálu na venkově

MPO začátkem března 2023 vyhlásilo výzvu „Rozvoj mobilní infrastruktury sítí 5G v investičně náročných místech na venkově“ s alokací 300 milionů Kč.

20.3.2023 v 10:49 | Karma článku: 6.65 | Přečteno: 105 |

Petr Lachnit

Dvojí metr je příčinou rozhořčenosti davu

Nespokojenost občanů postupně přerůstá v rozhořčení. Je dobré si začít všímat výrazných společných prvků této občanské nespokojenosti. Jednoznačně dominuje nesouhlas s úlohou, postoji a prací všech politických stran bez rozdílu.

20.3.2023 v 8:31 | Karma článku: 30.94 | Přečteno: 981 | Diskuse
Počet článků 257 Celková karma 48.11 Průměrná čtenost 8493

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herec Gene Hackman se po letech ukázal na veřejnosti

V důchodu je už skoro dvacet let. Svůj poslední film Starosti starosty natočil v roce 2004. Herec Gene Hackman (93) se...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...