Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 4. října 2023 František

Jak mohla Danuše Nerudová vědět, které zápisy jsou vadné?

16. 12. 2022 20:58:39
Karel Diviš, kandidát na prezidenta v debatě na jedné soukromé televizi poukázal na to, že Danuše Nerudová v nějakém médium řekla, že vyřadila více jak 14 tisíc vadných zápisů z petice.

Vyřazený kandidát Karel Janeček dnes (16.12.) v pořadu ptám se já řekl, že Nerudová vyřadila dokonce 20000 vadných podpisů. To učinila ona nebo její tým ještě před odevzdáním petičních archů na MVČR. Diviš též řekl, že vznese dotaz na příslušné instituce, jestli Danuše Nerudová, či někdo z jejího štábu měl možnost kontrolovat zápisy na petičních arších s rejstříkem evidence osob, do něhož dle zákona není možné nahlížet libovolně. To mohou pouze orgány, které tuto pravomoc mají, ale takový orgán nesmí poznatek z nahlížení do evidence obyvatel zprostředkovat dále osobám, které tuto pravomoc nemají. Nejsem právník, ale myslím si, že to je dokonce trestným činem. Pokud někdo štábu Danuše Nerudové oficiálně tuto možnost poskytl, tak je to porušení rovnosti u voleb a myslím si, že to je dokonce trestný čin maření voleb. Jak říkám, nechytejte mne za slovo, nejsem právník. Pouze dávám k úvaze tento poznatek, který Karel Diviš a Karel Janeček učinili.

Teď jsem zase někde četl, že Danuše Nerudová má prvenství v tom, že měla nejméně vadných petičních zápisů. Pouze něco přes 100, což je extrémně malé množství ve srovnání s dalšími kandidáty, kteří se vydali náročnou cestou sběru občanských podpisů, Tomáše Březiny, Karla Janečka a Karla Diviše.

Já jsem se o vyřazení Březiny, Diviše a Janečka dozvěděl ještě při své návštěvě na padesátinách syna v USA. Je profesorem statistiky na univerzitě a jako statistik mi na mou žádost vypočítal šance vyřazených kandidátů na znovu zařazení mezi platné kandidáty. Po zakalkulování všech počtů (odevzdané, vyřazené prvotně, vyřazené po použití systému MVČR), mi vypočítal, že jediný Diviš má 26% šanci na úspěch u Nejvyššího správního soudu.

Řekl též jednu důležitou věc. Že nejpodezřelejší z hlediska statistiky by bylo, kdyby někdo měl vše 100% v pořádku, nebo kdyby se ta chybovost blížila nule, což ta čísla u Danuše Nerudové a Petra Pavla vykazují. Oba něco nad 100 vadných petičních zápisů. Jenomže pan generál ví, že základ úspěchu a vítězství v bitvě je v utajení, tak paní Nerudová s těmi 14 tisíci přišla sama na světlo Boží.

Oba pánové, Janeček a Diviš poukázali na nerovnost při volebním boji, neboť jako matematikům se znalostí statistiky, jim bylo jasné, že dva médii vyzdvihovaní kandidáti měli zřejmě jiné podmínky, co se týká kontroly petičních zápisů.

Mimochodem se divím, že mladí voliči jim nedávají přednost. Že se neobjevují na předních příčkách volebních preferencí. Jsou to mladí, úspěšní podnikatelé v IT, moderní osobnosti. Právě oni dva jako jediní by mohli vyplnit jejich přání aby ČR byla moderním státem. Mají špičkové jazykové vybavení. Jinak samozřejmě já nemohu být jejich voličem, neboť v mém věku, digitalizace by pro mě a mé vrstevníky byla peklo. Však nedávno proběhla snaha o zavedení povinnosti datových schránek, proti čemuž, my staří brojíme. Mám své dva kandidáty, které preferuji, ale nebudu je zde jmenovat, neboť nevím, jestli se to zde na stránkách blogů iDnes smí. A ještě jedna závažná věc. Nejvyšší správní soud se dopustil aktivismu, tím že vyřadil Denisu Rohanovou v podstatě v důsledku mediální negativní masáže. Nikde v zákonech, ani Ústavě není psáno, že poslanci či senátoři mohou připojit svůj podpis nějakému kandidátovi na kandidátní listinu až po vyhlášení voleb předsedou Senátu. Je tam pouze to, že podpis platí, když kandidát odevzdá kandidátní listinu s podpisy poslanců či senátorů v době, kdy tito jsou ještě ve funkci. V tom mají úředníci Ministerstva vnitra pravdu. Myslím si, že kdyby se případu Denisy Rohanové chopil nějaký špičkový právník, tak by mu musel dát Ústavní soud za pravdu. Nechci být příliš jednostranný, ale napadlo mě, jestli by Nejvyšší správní soud vyřadil kandidáta, či kandidátku, který by nebyl na stejné politické parketě jako Rohanová, která se zabývá ochranou lidí, kteří jsou v exekuci. A navíc, teď nám v pelotonu kandidátů zbývá pouze jediná žena a to pro ni také není k zahození, že?

Protože už zřejmě do konce roku nebudu psát žádný jiný článek pro blog iDnes, tak mi dovolte, abych všem popřál krásné prožití vánočních svátků a pokud možno rok 2023 bez válek a jiných katastrof, které se vznáší nad hlavami nejen občanů naší krásné vlasti.

Autor je předseda politické strany ROZUMNÍ a bývalý prezidentský kandidát

Autor: Petr Hannig | pátek 16.12.2022 20:58 | karma článku: 47.61 | přečteno: 6850x

Další články blogera

Petr Hannig

Do prvního období se Petr Pavel promlčel. Do druhého se prováhá?

Budu vetovat. Nepodepíšu. Podepíšu. Možná. Zítra. Není nad to, mít v čele státu člověka, rázného vojáka, který včas vysloví závazná slova. Není nad to, mít rozhodného prezidenta.

4.9.2023 v 7:49 | Karma článku: 47.79 | Přečteno: 8224 | Diskuse

Petr Hannig

Zlo je jak sněhová koule

V diskuzi pod jedním z článků jsem četl: „Češi jsou společností zamindrákovaných lůzrů“. Tak ten, co to napsal snad není Čechem? Není na světě národa, který tak úporně zašlapává do země všechno své, jak tak činí zvláště mladí Češi

30.8.2023 v 14:29 | Karma článku: 46.17 | Přečteno: 3331 | Diskuse

Petr Hannig

Mladí soudci, zamyslete se nad svou budoucností

Vždy, když žijeme v nějakém režimu, tak se nám zdá, že bude s námi na věky. Ovšem, vše se mění, nic není stálé.

11.8.2023 v 12:35 | Karma článku: 48.18 | Přečteno: 9039 | Diskuse

Petr Hannig

Je ještě možné Evropu zachránit?

Právě jsem se vrátil ze zahraničí a užíval si volného průjezdu hranicemi jednotlivých států. Ještě vloni se stálo na hranicích mezi Slovinskem a Chorvatskem mnohdy i hodinu.

4.8.2023 v 22:05 | Karma článku: 46.49 | Přečteno: 3484 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Věra Adamusová

Proč si Sociální pedagog zaslouží být pedagogickým pracovníkem?

Sociální pedagog a jeho role na základních a středních školách je nezastupitelná. Proto jsem se také jakožto sociální pedagog na ZŠ a MŠ Družby Karviná rozjela v červnu 2023 do Poslanecké sněmovny.

4.10.2023 v 17:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 68 | Diskuse

Jiří Paroubek

Probíhá velká “šachová” hra o změnu finančního řádu světa

A jak probíhající šachová partie skončí? Americký sen si chce splnit každý Američan i Evropan. Je to pojem, který se přetváří ve víru.

4.10.2023 v 12:44 | Karma článku: 20.21 | Přečteno: 437 | Diskuse

Jiří Paroubek

Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti…

Tak nějak by se dal charakterizovat celkem nechutný nátlak předsedy Strany evropských socialistů (PES), který se dožaduje, aby předseda strany SMER a celá tato strana, změnily svou pozici ve vztahu k ukrajinské válce.

3.10.2023 v 15:25 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 737 | Diskuse

Kateřina Konečná

Ministr Síkela na nákupech

Ministr Síkela poslední týdny připomíná slečnu s neomezenou zlatou kreditní kartou v nějakém módním butiku.

3.10.2023 v 14:14 | Karma článku: 29.39 | Přečteno: 613 | Diskuse

Kateřina Konečná

Podpořili jsme hromadnou dopravu proti „zelenému šílenství“

Počátkem tohoto týdne se nám na europarlamentním výboru pro dopravu a cestovní ruch podařilo zmírnit zpřísnění norem pro emise CO2 u nových těžkých vozidel, mezi nimiž jsou autobusy a kamiony.

3.10.2023 v 10:02 | Karma článku: 19.48 | Přečteno: 350 | Diskuse
Počet článků 269 Celková karma 47.16 Průměrná čtenost 8398

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

V 25 letech zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková, podlehla zákeřné nemoci

Ve věku pětadvacet let zemřela v neděli operní a koncertní pěvkyně, muzikálová zpěvačka a herečka Patricia Burda...

To mi máma nikdy neřekla! Archiv StB Janu Kratochvílovou překvapil

Podraz režimu a nucená emigrace. Tak popisuje Jana Uriel Kratochvílová (70) čtyřicet let staré události, které...

Sophii Lorenovou si manžel vyhlédl v šestnácti. Herečka dodnes lituje jediné věci

Historie vztahu herečky Sophie Lorenové (89) a italského filmového producenta Carla Pontiho (†94) byla dramatická....

Jak EU obelhala Německo. Palivo pro zakázané spalováky bude jen teorií

Bylo to jedno z jarních témat evropského autoprůmyslu. Německo tedy podepsalo bianco šek o výjimce pro syntetická...