Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 22. března 2023 Leona

V den inaugurace o něčem jiném

9. 03. 2023 23:36:44
Sledoval jsem pozorně, na rozdíl od mnohých mých známých, celý den průběh inaugurace, včetně komentářů různých politologů a odborníků následné debaty politiků.

Samozřejmě, co se České televize týká, pokračovala v tónu, který nasadila už ve druhém kole prezidentské volby. Naprostá devótnost, jednostrannost komentářů. Až večerní rozhovor vedený moderátorem Kubalem měl jakous takous profesionální úroveň, která by příslušela veřejnoprávnímu médiu, jež si platíme ze svých kapes, a měli bychom mít tedy nárok na vyváženost. Pokládal, sice velmi zdvořile, ale přece jenom věcné otázky.

Na CNN Prima News, byla celá akce prokládána vcelku přijatelnými komentáři. I když faktem je, že na rozdíl od slov bývalého předsedy KDU-ČSL Cyrila Svobody, byli do Španělského sálu na tzv. číši vína pozváni pouze podporovatelé generála, což ostatně prezident sám řekl a co mi bylo předem řečeno, když jsem se jako bývalý prezidentský kandidát (byť podporovatel protikandidáta) ptal, zda-li na inauguraci budou pozváni i minulí prezidentští kandidáti. Zahlédl jsem v televizi Michala Horáčka, který kandidoval v roce 2018 jako já, ovšem byl letos podporovatelem Petra Pavla. Ostatně velmi krátce hodnotím inauguraci v tomto příspěvku: https://www.youtube.com/watch?v=D9lmcVKWaq4

Chci dnes psát hlavně o jedné věci. Omezení valorizace důchodů pětikoalicí je mnohými odborníky považováno za retroaktivní a zásadně nemělo být projednáváno ve zkráceném nouzovém režimu. Mnohými médii respektovaný ústavně právní výbor Senátu to nedoporučil plénu ke schválení a zároveň jiný výbor se nestavěl k výsledku hlasování v Poslanecké sněmovně, kde koalice převálcovala se svými 109 hlasy opozici, pozitivně.

Senát, který je většinově obsazen senátory za nynější strany pětikoalice, přes naprosto logické zdůvodnění senátora Michala Canova, který je zvolen za Starosty Libereckého kraje, nakonec díky masivnímu lobování předsedů koaličních stran, nebo-li jak v debatě na CNN Prima News řekl místopředseda opozičního hnutí ANO, Karel Havlíček, předsedové koaličních stran „zaklekli“ na své senátory, toto snížení zákonné valorizace schválil s vysvětlením, že to nechá na Ústavním soudu, zda-li je to protiústavní, či nikoliv.

Jak ovšem senátor Canov řekl, Senát má být pojistkou ústavnosti, tak pokud to budeme přesouvat na ÚS, tak proč vlastně Senát máme.

Totéž vlastně v tom rozhovoru s moderátorem Kubalem naznačil i prezident Petr Pavel. A někteří komentátoři těchto výroků řekli, tak zrušme parlament včetně Senátu, ať všechno řeší Ústavní soud a já dodávám a ušetříme na drahém Senátu a dokonce i na Poslanecké sněmovně.

A teď trochu do vlastních řad. V Senátu hlasovalo proti snížení valorizací 12 odvážných senátorů a senátorek. A teď si představte, vlastenci, co kdyby místo zbytečných řečí, že Senát je zbytečný (jak vidíte není, kdyby těch protestujících senátorů bylo 41, tak by se novela vrátila do Poslanecké sněmovny a nestačilo by se všechno projednat do 22. března a valorizace by zůstala na zákonné výši), co kdyby místo těch řečí „zrušme Senát“, jste chodili do Senátu volit a změnili jeho složení.

Uvědomte si, kdo chodí nyní volit. Kdo představuje těch 10% občanů, co chodí k volbám do Senátu a co si volí k obrazu svému. A sypte si na hlavu popel. Žádné silácké řeči ani demonstrace byť sebevětší nemají vliv. Podívejte se na Francii. I ty obrovské demonstrace nezamezily zvýšení věku odchodu do penze. Jediný účinný lék na změnu jsou volby. A to i volby do Senátu.

Mgr. Petr Hannig, předseda Rozumných a bývalý prezidentský kandidát

Autor: Petr Hannig | čtvrtek 9.3.2023 23:36 | karma článku: 47.22 | přečteno: 5868x

Další články blogera

Petr Hannig

Stop návratu 50tých let

„Uvědomělí studenti nesouhlasí s buržoasními názory svých vysokoškolských přednášejících. Je třeba vymést ten Augiášův chlív zpátečníků a kontrarevolucionářů. Dost již prvorepublikových profesorů a docentů."

15.3.2023 v 10:53 | Karma článku: 48.47 | Přečteno: 12264 | Diskuse

Petr Hannig

Mesiáš

V sobotu večer jsem poslouchal jsem interview ČT se zvoleným prezidentem z budovy Národního muzea. Zaujala mne Pavlova věta, že má obavu, aby jej lidé nepasovali na mesiáše, který vyřeší všechny jejich problémy.

30.1.2023 v 9:50 | Karma článku: 48.36 | Přečteno: 12455 | Diskuse

Petr Hannig

Řád a klid

To je heslo, podle předpovědí všech agentur, zřejmě našeho budoucího prezidenta, generála Petra Pavla. V podstatě se s tím heslem lze ztotožnit. Jenže:

23.1.2023 v 7:45 | Karma článku: 48.40 | Přečteno: 17037 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Návštěva čínského prezidenta v Moskvě je nepříjemnou pilulkou pro Západ

Západní komentátoři mainstreamu si tak úplně neumí poradit s návštěvou čínského prezidenta v Moskvě. Je to pochopitelné.

21.3.2023 v 16:05 | Karma článku: 30.64 | Přečteno: 638 | Diskuse

Jiří Paroubek

Volební preference - únor 2023

Čím dál více se mi zdá, že se v republice vytvořil jakýsi kartel tzv. renomovaných agentur pro výzkum veřejného mínění, který se snaží veřejné mínění v zemi formovat.

20.3.2023 v 17:42 | Karma článku: 21.97 | Přečteno: 444 | Diskuse

Daniela Kovářová

O čem se smí a o čem nesmí mluvit

Slovo je nejmocnější zbraní. Tak tomu v lidských dějinách vždy bylo, je a navždy bude. Proto se „špatná slova“ vyškrtávají z knih, z přednášek a z učebních osnov, a když je opakujete, tak vám nadávají.

20.3.2023 v 12:00 | Karma článku: 39.15 | Přečteno: 1204 | Diskuse

Jaromíra Vítková

Posílení mobilního signálu na venkově

MPO začátkem března 2023 vyhlásilo výzvu „Rozvoj mobilní infrastruktury sítí 5G v investičně náročných místech na venkově“ s alokací 300 milionů Kč.

20.3.2023 v 10:49 | Karma článku: 6.65 | Přečteno: 105 |

Petr Lachnit

Dvojí metr je příčinou rozhořčenosti davu

Nespokojenost občanů postupně přerůstá v rozhořčení. Je dobré si začít všímat výrazných společných prvků této občanské nespokojenosti. Jednoznačně dominuje nesouhlas s úlohou, postoji a prací všech politických stran bez rozdílu.

20.3.2023 v 8:31 | Karma článku: 30.94 | Přečteno: 981 | Diskuse
Počet článků 257 Celková karma 48.11 Průměrná čtenost 8493

předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herec Gene Hackman se po letech ukázal na veřejnosti

V důchodu je už skoro dvacet let. Svůj poslední film Starosti starosty natočil v roce 2004. Herec Gene Hackman (93) se...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...