Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 5. června 2023 Dobroslav

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

F93i41l56i67p 64T10y13k59a44l

14. 8. 2022 17:10

Vážený autore, Váš příspěvek obsahuje příliš mnoho polopravd, bohužel také spoustu demagogických postulátů.

Bývalý belgický premier Guy Verhofstadt před EU-parlamentem nevzal slovo "nezdržujete" do úst. To je z Vaší strany nepravdivé tvrzení, jinými slovy křivá pomluva. Poslechl jsem si jeho projev několikrát, dokonce i s podtextem, samozřejmě anglickým, ale neobjevil jsem žádný slovní equivalent pro český výraz "nezdržujte" !

Celý projev belgického poslance na mne nedělá dojem arogantního napadení pana Fialy, jak se zde snažíte interpretovat. Ano, trochu vzrušený, místy teatrální ale určitě ne arogantní. Podívejte se na jeho ostatní výstupy v EU-parlamentu, na Google.com jich pod IT-link Guy Verhofstadt najdete několik, je to prostě jeho stil. Ne všichni řečníci vystupují tak indiferentně (nemastně/neslaně) jako zpozdilý polointeligent Olaf Scholz.

Území Belgie je jen s ca 30 tisíci sq.Km poloviční než ČR (78 tisíc sq.Km), zato má Belgie o jeden milion více obyvatel.

S Belgickým Kongem jste to opravdu přehnal. To, co zde presentujete lze klasifikovat jako překroucená, do velké míry vylhaná, ničím nepodložená tvrzení.

Patrice Lumumba nebyl mučen, prostě zastřelen, protože během politické krize v Kongu radikálně vystoupil proti ekonomickému diktátu USA a Belgie. Nebyli to Belgičané ale samotný president Konga Mobutu a jeho vražedné komando Katanga, kdo je na jeho zavraždění vinnen.

Ano, Belgičané se dopouštěli bestialit na tamnějším obyvatelstvu, ovšem to dělali i Němci v jejich 3 afrických koloniích. O Angličanech a Franzouzech ani nemluvě. Němci se dopustili jako první na světě pravého "Völkermord" (vyvraždní národa), když pod vedením Lothar von Trotha, pruský krvavý pes, zavraždili přes 50 tisíc indogenních obyvatelů, (příslušníci kmenů Hereo a Nama). Do dnes vevyplatili požkozeným rodinám slíbené odškodné. Takoví jsou Němci. Vím o čem mluvím, žiji mezi nimi už 50 let. Němci jsou ti poslední, kterým bych plně důvěřoval.

Musím končit, múj kontingent je vyčerpaný.

0 0
možnosti

Že má Belgie o jeden milion obyvatel více? Před malostí varoval i T.G.Masaryk. Naši předkové se do roku 1938 neohlíželi kolik kdo má obyvatel a jaké kousky dokázali za 20 roků! Jedna naše firma tehdy ovládala celý světový trh obuví. Kurz koruny k marce německé byl 1 : 3. Zásluhou našich tzv. "spojenců" byl po příchodu Němce k nám hned kurz opačný, 3 : 1.

--------------------

Patrice Lumumba nebyl mučen, prostě zastřelen,

................

Omyl, v tehdejší době jsem viděl autentický filmový záběr o jeho mučení.

1 0
možnosti

Bývali jsme Československo, nyní jsme Česko. Jak dlouho?

1 0
možnosti

Určitě napořád a pokud se s dalším státem Evropy spojíme, měli bychom být obezřetní. Proto, aby později nestěžoval, že je utlačovaný, iný. Zlatá I.republika, přes některé nedostatky naši předkové zbudovali silný a bohatý stát.

1 0
možnosti
Foto

J91a34n 86S52v39a30t57e30k

26. 7. 2022 13:48

Pane Hannigu, napsal jste (v odpovědi jednomu z diskutujících) následující (omlouvám se za zkrácení):

"Vážený pane. Situace není černobílá nikde, ale na Ukrajině vyhřezla do obludných rozměrů. Proto je třena ZASTAVIT VÁLKU!!!"

******

Souhlasím s vámi, je třeba zastavit válku!!!

===============================

Ovšem jedině tak, aby Rusko nemohlo zastavení bojů interpretovat jako své vítězství!!!

<<Rusko musí prohrát>> (rozuměj musí být minimálně vytlačeno zpět za hranice z doby před 24.2.2022, ideálně za hranice před rokem 2014, snad s výjimkou Krymu, který připouštím již opravdu nemá s Ukrajinou téměř nic společného).

<<Jakékoli ukončení bojů, které by snad mohlo Rusko interpretovat jako své vítězství, je naprosto nepřijatelné>>, protože umožňuje ruskému režimu nadále oblbovat své vlastní obyvatelstvo a vést politiku, spočívající v expanzi kamkoli, kde se mu zlíbí.

<<Rusko se musí dostat do stavu, kdy si bude muset nechat zajít chuť (nejlépe navěky) na jakoukoli expanzi za své mezinárodně uznané hranice!!!>>

2 1
možnosti
Foto

P33e22t68r 60H92a28n72n13i42g

26. 7. 2022 14:50

To Rusko nikdy neudělá a Ukrajina na to vojensky ani lidským potenciálem nemá. Pokud svět nezasedne k jednání, neboť Ukrajina s Ruskem toho nejsou schopny, tak Evropa zabředne do takového stavu, jako byla třicetiletá válka ( to není z mé hlavy, to jsem četl jako hodnocení někde na Novinkách) Naprosté vyčerpání ekonomických zdrojů Evropy. To je to, v současné době probíhající řešení, druhé řešení je třetí světová, a vzhledem k slabším konvenčním silám a naopak nejsilnějším jaderným silám Ruska, sebevražedná válka se skončením civilizace jak ji známe, a třetí řešení je jednání tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Ruskojazyčné regiony Ukrajiny by utvořili nějaký loutkový stát pod patronací Ruska podle voleb z roku 2010 a ukrajinsky hovořící část s hlavním městem Kyjevem (tam je to napůl ale asi by s tím Rusko souhlasilo, ostatně za SSSR byl hlavním městem USSR nějaký čas Charkov, by vstoupila do EU. Obě dvě části Ukrajiny by byly podporovány svými patrony USA a RF a byla by snaha udělat z oněch částí výkladní skříň systému. To by pro Ukrajince bylo optimálním řešením.

6 2
možnosti
Foto

P59e10t60r 27H51a84n88n72i91g

25. 7. 2022 22:48

Je to mimo téma, ale diskutér Konrád mě napadl, že jsem mu odporný tím, že jsem proti přijímání Ukrajinců z válkou nezasažených oblastí. Já jsem vždy byl a jsem pro pomoc těm, kteří ji skutečně potřebují a ne těm, jejichž auta začínají na písmeno A. Těm, které skutečně sužuje válka a jsou ohroženi na životě, těm se má pomáhat. Aktivně přes červený kříž je vyhledat. Nekompromisně poslat zpět ty, které si charitu nezaslouží a pozvat tyto chudáky, na které nikdo nepomyslí: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/evakuovani-ukrajinci-se-vraci-domu-na-bojovou-linii-na-zivot-v-bezpeci-uz-nemaji-penize-40403917#source=hp&seq_no=11&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

2 1
možnosti

pravidlo 1. pana H, pokud je Vaše země napadena agresorem a Vy jste nuceni odjet do bezpečí, nepoužívejte auta na A k transportu

1 0
možnosti

Bohužel - toto je téměř vždy údělem malého státu, nacházejícího se ve velkém, mnohonárodnostním uskupení. A ještě více v případě, stojí-li v jeho čele navenek sice zdánlivě sebevědomý, ve skutečnosti však pouze vykonavatel cizích zájmů a přání.

2 0
možnosti

*opr. sebevědomý politik, ve skutečnosti....

0 0
možnosti

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/patnact-ruskych-vojaku-se-v-noci-na-strese-tanku-divalo-na-film-zasahl-je-dron-40403950#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=kTnuyqnSQX4-202207251710&dop_id=40403950&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

0 0
možnosti

Je smutné, že v této "moderní" době nás kdosi živí informacemi z událostí, které lze zasadit do středověku, možná ještě dříve do dob barbarů.

0 0
možnosti

Sedí to jako poklice na hrnci a není co doplnit ani moc prostoru k diskusi....R^R^R^

1 1
možnosti

Pokud učitel dějepisu a/nebo vychovatelé přidali něco navíc, tedy co v učebnicích ZŠ chybí, není při zdravém rozumu co vymýšlet. Snad jen doplnit, rozvést.

1 0
možnosti

Právo veta, je pro EU velkej problém. Neříkám to rád, ale v některých situacích, kdy EU by měla vyjádřit jasný postoj, my se začneme hádat. Diskuzi ohledně zahnutejch banánů vem čert, ale ve chvíli našeho bezprostředního ohrožení (válečnýho, migračního, pandemickýho), z nás právo veta dělá partu bezzubých hádalů. Nemám z toho radost, ale tohle se časem zřejmě změní a nebude to jednoduchá pře.

Pan Fiala se měl ohradit stejnou dikcí, jakou zvolil Verhofstadt. Nic mu v tom nebránilo, snad jen jeho holubičí povaha. Mají-li nás ti ze Západu za druhou kategorii, náš premiér jim to, v masce zahanbenýho žáčka, jakoby podepsal. Kurňa přeci, já pán, ty pán.

4 1
možnosti

Též nemám radost z této závadné doby, ale změna je určitě možná. Žádná kosmetická úprava, ale razantní vystoupení našich zástupců, po němž může dojít např. k vystoupení, vyvázání se z EU. Řešení navrhuje pan Hlásenský, dostupný je na Youtube.

0 0
možnosti

Na těch záběrech z europarlamentu jsem viděl všechno, jen ne hrdého premiéra hrdé země. Ale dělal si poznámky jak malej školáček, to zas jo. :-)

10 0
možnosti

J44i67r10i 56V79r94a31b86e82c

25. 7. 2022 15:48

Panu Hanningovi doporučuji, ať si svým spolkem založí vlastní EU s Orbánem a neotravuje. Nám stačí ta původní.

8 8
možnosti

Jo, ta původní by se líbila i mně.

6 0
možnosti

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS