Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 5. června 2023 Dobroslav

Zajímavé, čím větší mírotvorce, tím více agresivní. A propos docent Ševčík. Od děkana university bych očekával, že provede kritickou analýzu kroků vlády. Místo toho jsme od něj slyšeli, že premiér je hňup a lokaj Bruselu, což se tak spíše hodí do hospody. Jinak rezignaci děkana Ševčíka si nepřejí pouze studenti,

ale rovněž rektor i ministr školství. Když už vzpomínáte padesátá léta, chtěl bych vás upozornit, že pan Ševčík byl komunistou. Po sametu liberálem. A nyní vystupuje v roli vlastence. Něco tady nehraje.

Pro úplnost - pan prezident Pavel byl také komunista.

Zcela amorální člověk a notorický lhář. Zkuste si najít informace o jeho překračování rychlosti na dálnici nebo jízdě v protisměru s nezákonně použitým majáčkem. Takový opravdu nemá ve funkci děkana vysoké školy co dělat.

Za překračování rychlosti na dálnici nebo jízdě v protisměru náleží pachateli přestupku tvrdý postih !

Účast na povolené manifestaci je soukromá věc, která nepřekračuje žádnou normu a zákon a proto nesmí být předmětem kázeňského, či jákéhokoliv jiného potrestání.

:-P

Je velmi nerozumne cokoliv srovnavat s 50. lety.

A co se tyka odvolani dekana - mozna jste si toho nevsiml, ale 34 let existuje akademicka samosprava, ktere se SPOLUUCASTNI i studenti. Takze kdyz maji pravo volit dekana, pak maji pravo ho i odvolat (at uz primo - clenove akademickeho senatu, nebo neprimo - pomoci svych zastupcu v AS).

Vas blog mi pripomina naopak Miroslava Stepana v CKD...

Foto

Jsem na studenty hrdý. Osoba jako Ševčík dělá jenom ostudu VŠ. V době dopravní nehody na dálnici, kdy byl zastaven provoz na dálnici, dal si na střechu maják a už si to svištěl Pak se vymlouval, že vezl nemocného, ale jakého nikdy neřekl. V době covidu veřejně snižoval závažnost nemoci. V době, kdy Rusko napadlo Ukrajinu se veřejně postavil na stranu Ruska. Pak jsem viděl záběry jeho chování a vystupování před muzeem. Já jako student by se za také jednání a chování profesora a děkana styděl. Vysoké školy mají být apolitické anebo ne.

Foto

"V minulé době (za normalizace) nám, studentům, ani na rozum nemohlo přijít, že bychom žádali odvolání našich profesorů.

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=799402"

Správně, kdybyste zkusil něco podobného, hrozilo by Vám vězení nebo aspoň gumoléčba. Už proto je zřejmé, že se žádná totalitní léta nevrací :)

Tak přece jsme snad v 21. století a poněkud jsme pokročili :-). Myslím, že autorovi jde o určité, řekněme metody, upomínající na metody totalitní. Tehdy jsme přeci také neměli 60 (nebo kolik) pohlaví, nebinární jedince, internet a další a další věci. Takže následky samozřejmě nemohou být stejné :-).

Ano, padesátá léta se vracejí právě v podobě lidí jako je Ševčík a spol...Fakt je ten, že Ševčík vede NF do záhuby už několik let, a to nejenom svým vystupováním navenek, ale i degradací studia. Za poslední roky si na fakultě, převážně mezi kolegy, vytvořil v podstatě takový kult nedotknutelnosti. Ten, kdo mu leze dostatečně do zadku, tak má kariéru na NF víceméně jistou. Ševčík si pravidelně vybírá mladé studenty, se kterými píše různé "odborné" články, následně jim proplácí dost tučná mimořádná stipendia. Těmto lidem je pak nabídnuto studium na Ph.D., které často vystudují překvapivě rychle, ačkoli o jejich odbornosti panují dost velké pochybnosti. Tito doktorandi pak jedou na svých přednášku Ševčíkovu agitku, aby se mu zalíbili.

Za jeho "panování" jsem také slyšel dost příběhů o tom, že finance fakulty jsou systematicky rozkrádány a uplácí jimi ty, kteří s ním názorově souzní. Čtyři roky sice děkanem nebyl, ale tak nějak se vědělo, že Chytil, ač lidsky je super, byl jeho pouhá loutka a fakultu stejně vedl Ševčík. Do volby děkana NF se hlásil ještě jeden uchazeč (na jméno si nevzpomenu, ale následně byl odejit, protože si dovolil vystoupit proti Ševčíkovi), který měl velmi zajímavé vize, ale jelikož má Ševčík v AS svoje lidi, tak neměl šanci být zvolen.

Plus jeho veřejné vystupování a různé průšvihy, to prostě není v souladu s funkcí děkana VŠ.

Já, jakožto absolvent této fakulty, se sice nestydím za to, kde jsem vystudoval, ale byl bych rád, kdyby Ševčík a celá jeho špína zmizela z vedení fakulty. To, co se tam děje už roky, je prostě nepřijatelné (vč. postupné degradace studia).

a podal jste TO nebo to jsou jen bláboly? Pokud nepodal jste stejný jako on

Foto

J62a73n 89Š52i84k

15. 3. 2023 12:46

Zvláště, když šel pan Ševčík jen nešťastnou úplnou náhodou okolo, pokoušel se zachránit neznámého ubohého zraněného, domáhal se přátelského rozhovoru s velitelem zásahu a v tom se zničehonic ocitl v hloučku jakýchsi zlých lidí s kterými náhle neměl nic společného, protože proti ukrajinské vlajce on žádný odpor nechová. Je to opravdu statečný muž. No, ať je to jak chce. Kdyby měl pan Ševčík u studentů dostatečnou autoritu a respekt, tak by ho přes jeho aktivity, neměli snahu odvolat a nechtěli by se kvůli tomu ani scházet. Je evidentní je u studentů, ani vedení školy nemá. Není divu, ty plky plků o tom, jak nemohl odmítnout pomoc zraněnému to jenom dokazují. Hezký den

Foto

P17e56t51r 51H26a86n46n72i22g

15. 3. 2023 17:53

Máte pravdu. Měl říct, ano byl jsem na demonstraci, ale Rajchl mi nedovolil vystoupit na pódiu, protože jsem člen Trikolory, ze které on vystoupil, když jej nezvolili předsedou strany a teď se Trikoloře mstí.

J71a85n 71R12i20c75h98t16e23r

15. 3. 2023 16:57

No, on pan Ševčík především proslul svými přednáškami, které byly více politickými agitkami než čímkoli jiným. Což se s akademickou půdou dosti zásadně neslučuje...

Uz davno se meli prejmenovat na Nerozumne.

p.Hanigu, srovnávat dřívější dobu s tou dnešní je laciné a nehodí se k Vašemu věku. Vím o čem píšu, jsem také již dlouho mladý. Víte, asi nejde o to, že byl Ševčík na demonstraci, ale o to, jak se tam choval, což jsme viděli na videu, jak poté lhal a lží se obhajoval. On, který by měl být morálním etalonem. Navíc, nebyl to jeho první exces. K "nenavýšením" důchodů řeknu jen tolik, že to je jedna z mála věcí, se kterou jsem se současnou vládou zajedno. Bohužel nemáme na to abychom žrali a ještě přitom mlaskali. Druhá věc je blokace návrhu na stop stav platům politiků. Nepřijetím tohoto je plivnutím do tváře všem nejen důchodcům v tomto státě. Jen poznámka - osobně si myslím, že financí je v této republice dost, jen je třeba se nebát a nekrást. To se týká všech, napříč posledními vládami.

Bohužel nemáme na to abychom žrali a ještě přitom mlaskali.

--------------------

Ále máme. Bohužel jedna vrstva současné společnosti na to má, tedy na to mlaskání. A senioři to nejsou. Již v době I. republiky jeden moudrý vzkázal tehdejším politikům, jejichž manželky seděli v dozorčích radách apod., aby když žerou, tak ať alespoň nemlaskaj.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS