Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 3. června 2023 Tamara
Foto

J11a68n 14Š73i16k

24. 5. 2023 7:26

A proč dnes žijeme v poměrně klidném regionu? Těžká otázka to není, možná pro toho, kdo se zajímá o historii více než o hudbu. Vaše poznámka k NATO je fascinující. Fakt si myslíte, že nás nějaká aliance bude chránit pro zábavu a spokojí se s tím, že až bude potřebovat některý její stát pomoci, tak k němu přijede kavalérie armády České republiky na koních s luky a šípy v ruce? Co se týká jejího aktuálního vyzbrojování, tak jde o typickou ukázku českého matláctví. Masivně zbrojíme v krizové době, kdy kousek od nás zuří konflikt z kterého nikdo neví, co bude, místo abychom se s rozvahou a průběžně připravovali v klidných mírových dobách. Jako se státním rozpočtem. Češi rozhazují plnými hrstmi v době, kdy se dají rozumně splácet dluhy a v krizové době musí šetřit (to teprve přijde, protože tohle je jenom taková legrační hra, skutečně zlá doba přijde). Zanedbala se minulost, armáda je v řadě oblasti zdevastovaná a teď se to snaží vláda narychlo dohnat. Bohužel nedožene a bohužel bude plno chyb, které nás vytrestají v budoucnu. Ale na vině jsou všechny vlády od devadesátek a jejich voliči, kteří o kvalitní armádě nechtěli ani slyšet a armádu šidili kde mohli. Hezký den

Foto

P52e56t62r 95H32a53n11n93i16g

24. 5. 2023 14:39

Škoda, že nejste tak moudrý jako Váš jmenovec z roku 1968. Nejnebezpečnějším nepřítelem je koaliční partner. Tak jako jsme dnes v NATO, tak jsme tehdy byli ve Varšavské smlouvě, která nás měla chránit. A jak to dopadlo, byste snad měl vědět.

Foto

Pokud by k tomu takhle přistupovaly všechny státy, slupli by nás Rusové jako malinu. Promiňte, pane Hanningu, ale tohle je úplný nesmysl.

Pane Hannigu promiňte, ale jste hloupý. Nejsme v NATO. Jsme NATO. Nikdo za nás nic neudělá. Pomůže nám, ale právem očekává, že pomůžeme i my jemu, když to bude potřebovat. Doháníme to, co předchozí vlády zanedbaly a na čem šetřily.

Foto

Být v NATO znamená i závazky, nejenom spoléhání na druhé.

Vaše myšlenky nejsou rebelské, pouze hloupé.

Foto

P28e86t19r 22H53a44n68n55i87g

23. 5. 2023 23:01

Takže z NATO vystoupit, aby to nebylo hloupé?

Foto

J50a45n 56A33n34d29r27l65e

24. 5. 2023 10:46

Kdyz zvolite, at uz umyslne nebo z neznalosti chybne vychodisko, pak musite dojit i kchybnym zaverum, to je jiste.

Tedy v NATO nejsme proto, aby nas (jednostranne) chranilo, ale abychom byli soucasti kolektivni obrany, takze z toho plyne, ze pro spolecnou obranu potrebujeme nejen PVO pro ochranu vlastniho uzemi, ale i vojska a techniku, ktere muzeme pouzit v pripade obrany mimo nase uzemi, treba.

Ale Vas z neznalosti nepodezrivam, Vy presne vite proc jste chybne vychodisko zvolil...

Šetřit je třeba, souhlas. Jak to dělala předcházející vláda? Manželé se nechali vyfotit v Bílém domě. Na ČR se vykašlali. Závazek 2% HDP nebyl nikdy splněn. A tak jsme Rusku čelili slevami na vlak. Snahou o jejich podíl na výstavbě atom elektrárny, nepoložením žádného potrubí. Žvaněním o tom, že tak je to lépe. Zdařilo se, Jeden řešil modernizaci armády pastelkovným - Druhý se vezl jako Černý pasažér. Super, skanzen pokračoval - Mužik v Kremlu byl spokojen. Současné recepty- Pokračovat v tom? "Jsme Češi a nikdy se nevdáme"! IHNED vyškrtnout to z učebnic, jako pobuřující. "Jsme chcimírové, šetříme". Nová doba - nová hesla

Ano, dějiny se v učebnicích přepisují jak se to zrovna hodí chlapcům, neschopnám chlapcům u vesla. I proto by nejraději zavedli digitální učebnice, protože výměna těch papírových je zdlouhavá a nákladná. I když - můj přítel pamatuje dobu, kdy v dějepisech přelepovali fotky státníků. Místo Stalina Chruščova. A tak je to se vším.

J52i45r91i 68B71o18r

24. 5. 2023 10:22

Ne vždy jde stáří ruku v ruce s moudrostí.

Pokuste se diskutovat k obsahu článku, o myšlenkách a skutcích. Házet moudra o životě a o lidech nás neposune k pravdě.

Foto

Dobrý den pane Hannigu. Ono je to právě o tom, že MY jsme NATO. Nebude nás případně bránit náhodny kolemjdoucí... To MY se budeme bránit a proto je třeca ty peníze dát. Je ostuda při tom všem kde se u nás rozhazovalo, že si své závazky neplníme...

Foto

Kdyby všechny země NATO ročně vynakládaly na zbrojení 1% HDP, tak by to na Rusko, které dává na zbrojení 70 mld USD, stejně bohatě stačilo.

Mizerně vyzbrojená armáda není nic, co by se dalo považovat za efektivní.

Foto

Armáda bez jaderných zbraní je v dnešním světě úplně na nic, protože nemá čím by strašila. Co dokáže, dokazuje konflikt na Ukrajině. Ta je vyzbrojovaná celým západním světem a dokáže akorát vést zákopovou válku.

Foto

Závazek NATO 2% HDP nerespektujeme už dlouho. A je načase splnit si své povinnosti. Polsko dává asi 4% a říká: radši se zadlužit, než být okupován. A má pravdu.

Lidé jako Vy nejsou schopni ctít své závazky a sliby. Pro mě byste nemohl být přítelem ani náhodou. Takových lidí si nevážím.

Foto

Státy NATO mají 7x víc obyvatel než Rusko. Porovnání výkonnosti ekonomik ni nemluvě. Na zbrojení vynakládají víc než 20 x jak Rusko.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS