Středa 4. října 2023, svátek má František
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 4. října 2023 František

J83i49r15i 50B52o71r

4. 9. 2023 9:55

Jsme absurdistán, kde hlupák vede "rozumné".

To, že mi ani nevadí. Vadí mi, že nakonec podepsal i přesto, že i ekonomové, kteří tyto změny chystali přiznávají, že ve výpočtech jsou chyby a úspory nebudou odpovídat realitě. Jeho ekonomové včele s Bezděkem to musí vědět také.

Foto

I47v33o 41P28a39t28t82a

4. 9. 2023 11:27

Místo ekonomové si dosaďte PODNIKOVÍ ÚČETNÍ a budete v obraze. Ti údajní ekonomové nám tady 30 let předvádí, jak neumí řídit stát!

Ne, že by se mi líbil způsob, jakým prezident podepsal penzijní zákon. Měl podle mne dost času na to, aby to stihl do konce srpna. A určitě má dost poradců na to, aby věděl, jaké bude mít ten měsíční odklad důsledky. Dokážu si ale představit, jak by autor tohoto článku zareagoval, kdyby to Pavel podepsal v srpnovém termínu. Byla by to nejspíš dlouhá filipika na téma, jak jde prezident vládě na ruku.

Přesně. Když včas , i když s výhradou případné ústavní žaloby, podepsal omezení červencové valorizace důchodů, odpůrci Petra Pavla křičeli, jaký je to poskok vlády, že je to jasné, že to byl a bude provládní kandidát bez vlastního názoru, který svým podpisem poškodil miliony důchodců. Teď kdy nepodepsal včas tak, jak si to vláda představovala, zase křičí, jak měl na všechno dost času, jak nás všechny chce poškodit, protože v důsledku toho vyplatíme na důchodech miliardy navíc a jak si tím akorát nahání politické body a voliče.

Takže ať udělá co udělá, vždycky je to špatně. Zejména od někoho, kdo sám byl hodně neúspěšným kandidátem na prezidenta, to vyznívá jako "kyselé hrozny".

Foto

To je vskutku velmi "rozumný" text. Lepší je tedy (podle autora) říci rozhodné a kategorické "ano" popř. "ne" i kdyby to byl nebetyčný blábol!!

Prezident má procedurální termíny a ty dodržel. V tomto případě v jejich průběhu jen řekl, že nebude vetovat a rozhodne se z uvedených dvou variant. Co je na tom špatného? On pouze řekl, která varianta rozhodnutí je mimo hru. A pak si hned někdo, rádoby "rozumný" uplete bič a švihá s ním prezidenta. Za co??

Zřejmě za to, že neplácá nesmysly, popř. neuráží jako jeho předchůdce? To chce opravdu velkou dávku "rozumu", tím to způsobem se navážet do prezidenta.

Ale nejvtipnější bylo to jeho závěrečné zdůvodnění, viz něco ve smyslu "mám výhrady k tomu, tomu a tomu, ale podepsal jsem".

Pokud podepisuje něco s čím nesouhlasí, tak fakt netuším k čemu na tom Hradě vlastně sedí.

Máte právo kritizovat současného prezidenta, i když ve srovnání se dvěma předcházejícími dost nepatřičně.

Děsím se ovšem představy, a to bez urážky, že byste jako kdysi prezidentský kandidát, uspěl Vy.

Rozdíl je veliký ! Konečně kultivovaný člověk a ten před ním buran, co se prolhal na Hrad a dělal ve světě ostudu.

Rozhodní prezidenti netáhnou. Zbožštělý Havel taky vždycky zalezl když se něco řešilo. A pak byl generálem po boji.

Klaus se Zemanem co na srdci to na jazyku. Ať se to líbilo nebo ne.

A tak tu máme teď dalšího generála. A v nejlepší tradici čím méně bude dělat, tím víc bude milován.

Foto

Máte naprostou pravdu, pane Řehoři. Což zdejší svazáci, co si za každou cenu musí do mne nepatřičně kopnout, nepochopili.

i kdyz byl Zeman zaludnej a dost pomstychtivej a obklopoval se prapodivnejma lidma, ve svem remesle se vyznal a hloupej teda nebyl...tenhle pan nevim v cem se vyzna a tak proto mozna radej mlci..mozna v motorkach se vyzna

Dnes není žádný problém, aby měl prezident hafo různých poradců. Nikdo po něm nemůže chtít, aby byl odborníkem na všechno.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS